Singapur. Koronawirus rozprzestrzenia się głównie wśród zaszczepionych

Azjata w masce, lew - symbol Singapuru Źródło: Pexels, Wikimedia, collage
Azjata w masce, lew - symbol Singapuru Źródło: Pexels, Wikimedia, collage
Ok. 75 proc. przypadków nowych zakażeń wśród obywateli Singapuru, to osoby zaszczepione – tak wynika z danych ministerstwa zdrowia Wolnego Miasta.

Należy jednak nadmienić, że 75 proc. obywateli Singapuru to osoby zaszczepione przynajmniej jedną dawką szczepionki.

Singapurskie ministerstwo zdrowia podaje, że wśród 1096 przypadków koronawirusa odnotowanych w ciągu ostatnich 28 dni w Singapurze, 484 – 44 proc. dotyczy osób całkowicie zaszczepionych. 30 proc. nowych zakażeń dotyczyło z kolei tych, zaszczepionych co najmniej jedną dawką.

Jedynie 25 proc. nowych zakażeń dotyczyło osób niezaszczepionych.

MZ państwa-miasta podaje, że osoby zaszczepione przeszły zachorowanie łagodnie, co ich zdaniem ma świadczyć o tym, że warto się szczepić.

– To kolejny dowód na to, że szczepienie pomaga w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi choroby. Osoby w pełni zaszczepione niemal wcale nie miały objawów lub były one bardzo lekkie – ogłosiło ministerstwo w komunikacie.

Eksperci próbują tłumaczyć fakt, że większość zakażonych to osoby, które się zaszczepiły.

– Im więcej osób szczepi się, tym więcej będzie zakażeń wśród tej grupy. Jeżeli dojdziemy do sytuacji, w której zaszczepi się sto procent społeczeństwa, to wszystkie zakażenia będą dotyczyły osób po iniekcji – przekonywał w rozmowie z „Hindustan Times” Teo Yik Ying, dziekan wydziału zdrowia publicznego na Narodowym Uniwersytecie Singapuru.

Źródło: Interia

7 KOMENTARZE

  1. … a gdyby nikt się nie zaszczepił, to w grupie zaszczepionych nie byłoby ani jednego przypadku zakażenia, co dowiodłoby, że szczepionka jest super skuteczna.
    Przecież to jest logika idioty.

    • Dokładnie! To logika idioty, aczkolwiek to prawda jeśli wyszczepia 100%, to zachorowania będą tylko wśród zaszczepionych…i będzie ich 100%….

  2. Oj oj, nie pomyśli WHO i big farmy, będzie reprymenda, i trzeba będzie podrasować statystyki jak niedzwiecki listę przebojów, taką mam koncepcje.

Comments are closed.