Złapałeś nowy wariant covida? Niedzielski zamknie cię w domu na 3 tygodnie. Jest rozporządzenie

Adam Niedzielski, kłódka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: PAP, Pixabay
Adam Niedzielski, kłódka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: PAP, Pixabay
Nowe rozporządzenie, które niedawno się ukazało, przewiduje nawet 21 dni przymusowej kwarantanny dla osób, któe zaraziły się „alertowym” wariantem koronawirusa.

Chodzi o rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.

„W przypadku narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej lub klinicznej albo podwyższonej zaraźliwości lub zjadliwości w stosunku do wariantu dominującego w danym okresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, albo styczności ze źródłem zakażenia, albo zakażenia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny może decydować o wydłużeniu czasu trwania kwarantanny, izolacji albo izolacji w warunkach domowych do 21 dni” – wyjaśnia resort w ocenie skutków regulacji.

Jak dodaje, termin ten został określony „dla zapewnienia możliwości przeprowadzenia wszelkich czynności mających na celu zapobieganie i zwalczanie zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 (związanych z opracowaniem ogniska epidemicznego oraz sekwencjonowaniem próbek)”.

W noweli przewidziano też zmiany w stosunku do osób, które zamieszkują z kimś z potwierdzonym zakażeniem:

„Proponuje się dodanie możliwości wykonania testu molekularnego, w przypadku osoby zamieszkującej lub prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i która została poddana z tej przyczyny izolacji w warunkach domowych. Okres obowiązkowej kwarantanny ulegnie zakończeniu po upływie 7 dni od dnia zakończenia tej izolacji albo po uzyskaniu negatywnego wyniku testu molekularnego uzyskanego przez osobę odbywającą kwarantannę, wykonanego nie wcześniej niż w pierwszym dniu po zakończeniu tej izolacji” – wyjaśnia resort w Ocenie Skutków Regulacji.

Nie wiadomo jeszcze które warianty są „alertowe” bo ministerstwo dopiero prześle informacje do państwowych inspektorów sanitarnych.

Źródło: RCL

32 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy zaszprycowani będą tak grzecznie kiblować 3 tygodnie w nowej normalności po stwierdzeniu u niech nowej odsłony świrusa, bo przecież szpryca miała być drogą do normalności.

 2. Kolejny pomysł jak zmuszać do szprycy. Oczywiście w testach będą teraz wykrywane same alertowe odmiany. Te testy wykrywają to co akurat muszą wykryć.

 3. Do tego dodadzą to co jest już w UK – aplikacja śledząca i wysyłająca nakaz kwarantanny. Dostaniesz wiadomość z automatu gdy tylko byłeś w pobliżu pozytywnego.
  W ten sposób będzie paraliż gospodarki, inflacja i GŁÓD

 4. To jest naganiania do szczepień. Kolejny blef za blefem zdesperowanego kanciarza który nie potrafi znaleźć chętnych do wkręcenia. Na razie nie sposób odnaleźć wiarygodnych informacji o testach na deltę. Są jedynie szerzone przez funkcjonariuszy prasowych bełkotliwe opowieści o tym czego nie można i pracach nad takim testem. Pozostaje więc czasochłonne i drogie sekwencjonowanie.

 5. Przy około setki pozytywnych wynikach w kraju mogą się w to bawić, ale i tak tego nie robią albo nic nie znajdują. Inaczej na stronach liczących przypadki pojawiłaby się na stałe osobna pozycja.

 6. Czyli podstawa to z przeziębieniem nie chodzić do lekarza, chyba że chcemy trochę odsapnąć od pracy, remont mieszkania zrobić itd.
  Wtedy potrzebne farby, materiały budowlane i narzędzia kupujemy przed pójściem do lekarza, później szybki test – i możemy zabierać się do roboty.

 7. „W przypadku narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej lub klinicznej albo podwyższonej zaraźliwości ” -bat na nie zaszczepionych. Czekamy aż to rozporządzenie zacznie działac, czy przed szkodą prawnicy wezmą w obroty Niedzielskiego i Morawieckiego?

 8. A Polacy zamkną tego socjopatę na resztę życia!
  Niedoczekanie. Wszystkie rozporządzenia są bezprawne! Konstytucja jest aktem nadrzędnym, rozporządzeniem może sobie ten morderca wytrzeć oba policzki, te poniżej pleców

 9. Dlaczego tylko koronka, dlaczego nie gruźlica, często lekooporna, kiła, żółtaczka i inne zakaźne choroby nie powodują takiego sprężenia tego socjopatycznego cyborga.

 10. Drodzy sprawni umysłowo inaczej!
  Gdzie w tym tekście jest mowa o szczepieniach? Białe myszki też już widzicie? 🤗

 11. Myślę że kluczowe są słowa „albo styczności ze źródłem zakażenia”. Czyli bez żadnych testów czy objawów można zamknąć kogoś na 21 dni, i to na jego koszt- w więzieniu przynajmniej dają jeść.

 12. Do tych zamordystów schizofrenii kowidowej mogą przemówić tylko masowe protesty uliczne i bunt lekarzy, ale ci są obficie korumpowani przez system więc na ich wypaczone sumienia trudno liczyć.

 13. Zaszczepionych też zamknie jak zachorują? Bo oni najczęściej chorują. W Izraelu 66% ciężkich zachorowań jest wśród zaszczepionych.

 14. Adam spiesz się bo: domek z kart rozpada się — CDC Centers for Disease Control and Prevention, (Altanta GA, USA) wycofuje oszukańczy protokół testowania PCR, który był wykorzystywany do fałszowania „pozytywnych” wyników badań na obecność wirusa Covid w celu wywołania (plan-demii).

 15. Na drodze do odosobnienia tego psychopaty stoi niestety minister zero. „Byłeś zerem, stałeś się Hitlerem.

 16. Nawet po wprowadzeniu stanu klęski w Hiszpani , zamykanie w domu obywateli było nielegalne.
  Ludzie nic wam nie grozi !! Rozporządzenia są dla administracji a nie dla obywatela. W dupe sobie mogą też wsadzić rozporządzenia , które łamią prawa konstytucyjne. Tyle w temacie.
  Kiedy ktoś was straszy to wyciągacie wniosek cywilny uproszczony (30zł) i do sądu z każdą jedną szmatą.

 17. Duża grupa ludzi(wiekszość?) uważa że niedzielski (podobno niepodlegajacy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości) to albo wariat albo wrogi i szkodliwy element. Niezależnie od przyczyn należałoby go pozbawić natychmiast wpływu na życie Polaków. A tymczasem oprócz wiader pomyj wylewanych na różnych forach facet od roku chodzi z podniesioną głową (czesem zakrywaną szmatą ukrywajacą jego ironiczny uśmieszek). Przypadek??

Comments are closed.