Francuzi w nocy przyjęli ustawę „antycovidową”. Segregacja sanitarna trwa w najlepsze

Emmanuel Macron/Fot. PAP/Abaca
Emmanuel Macron/Fot. PAP/Abaca
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęło ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek nową ustawę antycovidową, która zawiera rozszerzenie certyfikatu sanitarnego i obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia.

156 głosów było za ustawą, 60 przeciw, 14 posłów wstrzymało się od głosu. Wcześniej w niedzielę ustawa przeszła przez Senat (195 głosów za, 129 przeciw, 17 senatorów wstrzymało się od głosu).

Projekt ustawy, który był mocno kontestowany przez część opinii publicznej, odzwierciedla zapowiedzi prezydenta Emmanuela Macrona z 12 lipca.

Zgodnie z ustawą obowiązek szczepień został rozszerzony na pracowników służby zdrowia, strażaków i specjalistów/opiekunów pracujących z osobami starszymi.

Pogłębiona została także segregacja sanitarna. Certyfikat sanitarny (przepustka zdrowotna, która jest potwierdzeniem pełnych szczepień lub ostatniego testu na koronawirusa) od początku sierpnia będzie także obowiązywał w kawiarniach i restauracjach.

Od 21 lipca Francuzi muszą okazywać certyfikat sanitarny w miejscach, w których zgromadzi się ponad 50 osób, tj. m.in. w kinach, teatrach, muzeach i halach sportowych.

Ustawa przewiduje również obowiązkową izolację chorych na Covid-19. Rząd wprowadził poprawki mające na celu uniknięcie utraty dochodów przez pracowników izolowanych z powodu zakażenia.

O zmianach po raz pierwszy poinformował kilkanaście dni temu prezydent kraju Emmanuel Macron. Informacja wywołała wielkie oburzenie w społeczeństwie. Tysiące Francuzów wyszło na ulice największych miast.

Źródła: PAP, NCzas.com

11 KOMENTARZE

 1. Emmanuelu Macronie — pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć Gruźlicę, Bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru, kina, basen, spa… ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

 2. Tylko jeden sposób okaże się skuteczny w przypadku lekarzy. Strajk. W przeciwnym razie przegra nie tylko służba zdrowia, a wszystkie kolejne owieczki odciągane od stada. NWO chce nas wytłuc na raty. Unikają otwartego konfliktu społecznego na pełną skalę. Będą atakować kolejne grupy zawodowe. Tylko totalny strajk służby zdrowia i ewentualnie solidarnościowy nauczycieli da sekcie (a także ludziom) do myślenia.

  • Jaki strajk ?! Większość lekarzy jest za szprycowaniem więc kto będzie strajkować ? 10% niezaszczepionych ???

  • Lekarze przez dziesiątki lat tańczą do muzyki granej przez koncerny farmaceutyczne i nawet się nie zająkną. Skuteczne (i relatywnie tanie) terapie, ratujące zdrowie i życie w przypadku wielu chorób, nie są stosowane, bo ministerstwa zdrowia i kocerny ich nie namaściły. Wyłamujący się są represjonowani, a nawet odbierane im uprawnienia. Kto ma iść strakować? Jak ktoś napisał, pójdzie 10%, które później będzie się grubo tłumaczyć przed francuskim odpowiednikiem naszych izb lekarskich.

 3. Dr David Martin stwierdził że: Piotr Daszak (EcoHealth Alliance) i Antoni Grypa-Fauci dopuścili się aktów terroryzmu krajowego poprzez skoordynowane uwolnienie broni biologicznej.

 4. Raport ujawnił, że chiński naukowiec wojskowy złożył patent na szczepionkę przeciwko koronawirusowi Wuhan (COVID-19) przed pandemią w marcu 2020 roku. Stwierdzono, że naukowiec Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) Yusen Zhou złożył papiery na szczepionkę w lutym 2020 roku, zanim tajemniczo zmarł. Rewelacje raportu zdawały się potwierdzać pojawiające się twierdzenia, że patogen stojący za COVID-19 powstał w laboratorium w chińskim mieście Wuhan.

  • jeśli „ZMARŁ” to znaczy iż robi za PATENTOWEGO SŁUPA JENO, że KTOŚ JEGO WIZERUNEK UKRADŁO by „było na chiny” (bo ma złoto jakiego nie chce oddać światowemu draństwu)

 5. Dyrektor WHO: „Chcę być szczery z wami. Nie będzie powrotu do dawnej normalności w przewidywalnej przyszłości.”
  Klaus Schwab (światowe forum ekonomicze): „Ludzie zakładają, że my tak zwyczajnie wrócimy do starego dobrego świata który mieliśmy i wszystko będzie znów normalne…To jest fikcja i to się nie wydarzy.”

Comments are closed.