Ks. Dariusz Oko skazany w Niemczech za „podżeganie do nienawiści” wobec LGTB

Ks. Dariusz Oko fot. screen youtube.com/pchtv24poloniachristiana
Ks. Dariusz Oko fot. screen youtube.com/pchtv24poloniachristiana

Sąd w Kolonii skazał ks. prof. Dariusza Oko na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści”. Chodzi o opublikowany w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykuł opisujący zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej „tęczowej” grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków.

Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”. Tekst o gejowskim lobby opatrzony jest szczegółową bibliografią. Autor wskazuje istotny, jego zdaniem, czynnik kryzysu współczesnego Kościoła.

Ks. prof. Dariusz Oko oraz redaktor naczelny wydawanego od ponad 50 lat periodyku „Thelogisches” chcieli publikacją artykułu zainicjować akademicką dyskusję na temat przemilczany w tzw. niemieckiej „drodze synodalnej”. Tekst dotyczy między innymi analizy mechanizmów, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarrick’a, którego pedofilskie czyny oraz seksualne wykorzystywanie kleryków potwierdził niedawny watykański raport.

Diagnoza stawiana przez ks. prof. Oko w „Theologisches” pozostawała całkowicie spójna np. ze słowami Benedykta XVI, który w opublikowanym w 2019 artykule „Kościół i skandal nadużyć seksualnych” dzielił się opinią, że po II Soborze Watykańskim „w różnych seminariach powstały kliki homoseksualne, które działały mniej lub bardziej otwarcie i znacząco zmieniły klimat w seminariach”.

Donosiciele oparli się na wyjętych z kontekstu fragmentach artykułu. Chodziło o porównanie „tęczowego” lobby w Kościele do „zorganizowanej grupy przestępczej”, która krzywdzi swoje ofiary i szkodzi całemu Kościołowi. Autor przyrównał ich działalność do pasożyta szkodzącego swojemu nosicielowi.

Zawiadomienie wskazywało, że publikacja miała być aktem mowy nienawiści wobec osób praktykujących homoseksualizm. Ks. prof. Dariusz Oko pytał: „czy krytyka przestępczej działalności mafii sycylijskiej to podżeganie do nienawiści wobec ogółu Sycylijczyków? A zatem w jaki sposób akademicki namysł nad wyzwaniem, jakim jest powiązana homoseksualnymi praktykami przestępcza sieć w Kościele, może być podżeganiem do nienawiści wobec ogółu homoseksualistów?”. Obrony księży profesorów podjęło się Ordo Iuris.

Sprawa skazania ks. Oko budzi wątpliwości prawne. Art. 130 niemieckiego kodeksu karnego zakazuje „mowy nienawiści” wobec szeregu grup, z których żadna nie została wymieniona w artykule ks. prof. Oko. Naukowym artykuł dotyczy dodatkowo przestrzeni wolności akademickiej, wolności sumienia, wolności słowa i prawa do krytyki – komentował sprawę mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.

To nie pierwszy przypadek kneblowania dyskusji na te tematy. Jesienią ubiegłego roku ewangelicki pastor z Bremy Olaf Latzel został skazany za „podżeganie do nienawiści” na karę w wysokości 8 100 euro grzywny po skrytykowaniu tzw. „Parady Równości” w czasie nauk przedmałżeńskich w swojej parafii.

Przed kilkoma tygodniami Sąd Okręgowy w Kassel uniewinnił z kolei biologa prof. Kutscherę z tamtejszego uniwersytetu, który trafił na ławę oskarżonych po wywiadzie z 2017 roku. Naukowiec krytycznie wypowiedział się w nim na temat homoseksualizmu oraz zwracał uwagę na ryzyko seksualnego wykorzystywania dzieci w związkach osób tej samej płci. Prokurator żądał dla prof. Kutschery kary czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i kary grzywny w wysokości 9 000 euro.

Donos na ks. Oko zapowiadał ks. Wolfgang Rothe, orędownik „błogosławienia w Kościele par homoseksualnych” i promotor postulatów lobby LGBT. Ten ksiądz przed kilkunastu laty, jeszcze jako wicerektor seminarium w St. Pölten, sam był jednym z bohaterów skandalu obyczajowego z udziałem seminarzystów i kierownictwa placówki. Tylko dlatego, że jego czyny dotyczyły dorosłych kleryków, nie wypełniały znamion czynu zabronionego. Po rezygnacji z pełnionej funkcji, przeniósł się do parafii w Monachium.

Źródło: Ordo Iuris

14 KOMENTARZE

 1. niemiecki wymiar sprawiedliwości praktycznie w całości składa się z takich grup praktykujących wielorakie dewiacje więc taki wyrok nie dziwi wszak łajdactwo broni się razem

  • W art nieco dosadniej, wzajemne wsparcie swoich „członków”
   Wydaje się że gdyby nie te wspierające elementy biologicznie czynne, sprawy by nie było

  • Spokojnie, skoro Ordo Iuris się podjęło, to będzie ciąg dalszy (trochę to nie wynika z artykułu).

   Modlitwa potrzebna.

   Jest też petycja: bronmyksiedzaoko pl

   Mój apel – po wygranej proszę oskarżyć oskarżycieli. Na to może być potrzebna zrzutka. Zresztą można jej dokonać w różnych sprawach bezpośrednio do Ordo Iuris.

 2. profesor dostał… grzywnę 4 800 euro…
  mecenas Hambura dostał „rozleglego zawału serca”…, walczył z inną mafią państwa niemieckiego…

 3. co ma niemiecki sąd do Polaka? – może go jedynie w sempiternę pocałować… pedał to pedał a zbok to zbok i żadne milion wydumanych płci im nie pomoże – do psychiatry zboczone lewactwo wysłać

 4. Sądząc po nazwie, pismo „Thelogisches” jest wydawane w Niemczech, więc sąd uznał, że „przestępstwo” zostało popełnione na terenie Rzeszy. Ksiądz Oko może być aresztowany, jeżeli pojawi się na terenie Niemiec, może też być wydany wniosek o ekstradycję lub europejski nakaz aresztowania.

  • Na razie lobby LGBT nie jest na tyle silne, żeby do tego doprowadzić ale kto wie co będzie w przyszłości. Rząd PiS oświadczy, że nie odda nawet guzika (od sutanny), a gdy sprawa pozornie przyschnie, to po cichu spełni niemieckie oczekiwania.

 5. Niemieckie lobby pedofilskie mści się na ks. Profesorze za krytykę nowej normalności w zboczonym świecie kowidowej mafii Tęczowego Ładu.

 6. Wymiar sprawiedliwości pod kontrolą zboczeńców, satanistów których agendą jest LGBTQ … więc nie można ich obrażać bo mowa nienawiści, wyłazi to jak fałszywa pandemia, pedofilia w Hollywood … :)

 7. Ciekawe czy „ŚRODOWISKA LGBT” rozumieją iż CAŁA HISTORIA ŚWIATA (też spisana w bibli) to walka BOGÓW z LGBT+ i ich żydowskimi PROMOTORAMI ?

  Że tą WALKĘ o PLANETĘ nadal wygra ZWIERZCHNOŚĆ WROGA LGBT+ i żydostwu wszelakiemu….

  Że będą mieli ZNOWU SODOMĘ i GOMORĘ…. po swoich jerozolimach. :D

  o CZYM WIADOMO od min 2000 LAT że BĘDZIE z jej WYNIKIEM

Comments are closed.