Mentzen MASAKRUJE Schetynę! „Tak działa świat, tak działa życie” [VIDEO]

Sławomir Mentzen i Grzegorz Schetyna/Fot. screen Polsat News
Sławomir Mentzen i Grzegorz Schetyna/Fot. screen Polsat News
Sławomir Mentzen gościł w „Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii”, gdzie starł się z Grzegorzem Schetyną. Gorącym tematem była segregacja sanitarna na wzór francuski. Rozwiązanie takie postuluje bowiem m.in. wicepremier Jarosław Gowin.

Grzegorz Schetyna stwierdził, że rozwiązania, o których mowa – czyli wymóg wylegitymowania się paszportem sanitarnym przed wejściem do restauracji, baru czy galerii handlowej oraz na wydarzenia masowe itp. – są w Polsce „nie do uniknięcia”. Twierdził, że tak się dzieje w Europie i „całym cywilizowanym świecie”, który przygotowuje się na zapowiadaną przez władze „czwartą falę”.

– To znaczy, że ci, którzy są w pełni zaszczepieni, są ozdrowieńcami, mają przeprowadzane testy , mogą korzystać z pełni praw publicznych. Są ograniczenia w stosunku do tych osób, które są poza tymi grupami – mówił Schetyna.

Na słowa członka Platformy Obywatelskiej zareagował polityk Konfederacji Sławomir Mentzen.

– Jeżeli ja chcę iść na piwo i barman chce mi to piwo sprzedać, to absolutnie to nie jest pana sprawa, to nie jest pana interes, czy my to możemy zrobić, czy my tego nie możemy zrobić. Próba ograniczenia tego jest ograniczeniem podstawowych praw obywatelskich – odpowiedział Grzegorzowi Schetynie.

– Chodzi o to, żeby pan nie zakaził ludzi, którzy będą pili piwo obok – twierdził polityk PO.

– A jak pan przyjechał tu samochodem, było ryzyko, że pan kogoś zabije po drodze? Oczywiście, że było, bo tak działa świat, tak działa życie. Zawsze jest jakieś ryzyko i z tego powodu nie ograniczamy podstawowych praw obywatelskich – kontynuował Mentzen.

Schetyna twierdził zaś, że „chodzi o to, żeby ograniczyć ryzyko a nie prawa”. – Ale to ryzyko jest minimalne. Ile mamy zachorowań dzisiaj – wskazywał polityk Konfederacji.

– Pan powiedział, że to jest jedyna droga do wyjścia z pandemii. Jak definiujemy wyjście z pandemii? Wyeliminowanie covida z całego świata? To jest utopia, tego się nie da zrobić. Nawet gdybyśmy wszystkich zaspawali metodą chińską w domach na kilka tygodni i zamknęli granice, to musielibyśmy już nigdy ich nie otworzyć, żeby ten wirus z powrotem się do Polski nie przedostał, więc wirusa zniszczyć się nie da – zaznaczył Mentzen.

– Każdy, kto chciał, się zaszczepił, kto nie chciał, się nie zaszczepił. Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność osób zaszczepionych oraz hospitalizację, w związku z czym nie widzę żadnego powodu, żeby ograniczać ludziom prawa obywatelskie – dodał.

– Nie ma powodu, żeby robić tu jakąś rewolucję – zaznaczył.

Schetyna zaś stwierdził, że szanuje wybór tych, którzy się nie chcą szczepić, ale „muszą dać gwarancję, że są zdrowi, trzeba ich poddawać testom”. – Musi być pełna dostępność do testów w takiej sytuacji – dodał.

– Ale jaką gwarancję? – żachnął się Mentzen. – Czy jak jechał pan tutaj samochodem, dał pan komuś jakąś gwarancję, że jest pan trzeźwy? Czy dał pan komuś gwarancję, że nikogo nie zabije pan po drodze? Nie było żadnej gwarancji – podkreślił.

– Chciałbym poznać ciąg przyczynowo skutkowy, taki myślowy, w jaki sposób niewpuszczanie młodych ludzi na koncerty, albo do restauracji, ma sprawić, że starzy ludzie się zaszczepią? Najbardziej narażone na tę chorobę są osoby starsze oraz osoby z niektórymi chorobami i wymuszanie szczepień, albo nacisk w tym momencie na osoby młode nie sprawi, że osoby starsze się zaszczepią – skwitował Sławomir Mentzen.

Źródło: Polsat News

18 KOMENTARZE

 1. „Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność osób zaszczepionych oraz hospitalizację…” czy Mentzen na prawdę w to wierzy? Dane z UK i Izraela mówią co innego. No i w końcu mógł wspomnieć, że zaszczepieni też przenoszą wirusa.

  • Pewnie, ze nie wierzy, ale pewnie musiał powiedzieć coś, co tamci zrozumieją.
   Chociaż rozmowa Mentzena z takim Schetyną, Niedzielskim itp. to jak rzucanie pereł przed wieprze. Ci dwaj pozostali nie ogarniają tego intelektualnie, lub tego nie chcą/nie wolno im.

  • Oczywiście, że wierzy. Tak samo jak Winnicki wierzył, że miedź nie ma przyszłości. I dlatego głosował za oddaniem złóż miedzi za bezcen Kanadyjczykom….

 2. Ech, już mi ciężko czytać takie komentarze o zararzaniu innych. Od samego poczatku przecież była mowa o tym, że zaszczepieni też mogą transmitować wirusa. Samo szczepienie chroni tylko samych zainteresowanych, tzn. ma łagodzić przebieg ewentualnej choroby. To ma mało co z zarażaniem innych wspólnego. A poza tym, kłucie się w momenie jak się już ma przeciwciała jest jakieś trochę głupie… a nikt tego nie sprawdza przecież…

 3. Ale z tego Schetyny to burak skończony. I pomyśleć, że taki głupek był szefem POKO. To świadczy też o POKO, że to idioci sami.

 4. pocisnal konkretnie a schetyna widac ze kortyzol go paralizuje albo stres albo za duzo chleje ostatnio mozliwe ze dusza placze pewnie to przez bycie takim fiutem

 5. Polityk Konfederacji zaskoczył? „Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność osób zaszczepionych i hospitalizację”. tak to Mentzen!!!
  Swoja droga,kiedy pomoc prawna ze strony Brauna,komsomolca Mikke,Bosaka w stosunku do oszoloma ktory szarpal policjanta? w szafach,herosi,bu ha ha ha ha

 6. To jest wirus polityczny i to o zabarwieniu czerwonym. Komunistyczny wirus polityczny. I dlatego wszyscy z układu magdalenkowego są wyznawcami kowida i jego narzędzi – od testów przez maski do szprycy. Każdy zwolennik procedur kowidowych to komunista.

 7. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć Gruźlicę, Bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

  • I nawet jak masz salmonellę, ospę, kiłę, nie myjesz rąk po wyjściu z kibla i jesteś koprofagiem i nekrofilem, to też możesz zasiadać przy stole w restauracji.
   :-)))

 8. Następny geniusz po historii, piepszy głupoty o sprawach, o których nie ma nawet bladego pojęcia.

 9. Linia rejsowa Royal Caribbean ogłosiła, że nie będzie już wymagać od pasażerów ze Stanów Zjednoczonych szczepień przeciwko koronawirusowi Wuhan (C-19).

 10. Czy ktoś może w końcu wytłumaczyć tym skończonym idotom, że ‚jab’nięty osobnik również może przenosić wirusa?

Comments are closed.