Najbardziej wszczepiony kraj świata. Najwięcej zarażonych od 4 miesięcy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Foto: Twitter Benjamin Netanyahu
Benjamin Netanjahu. Foto: Twitter Benjamin Netanyahu
REKLAMA

W Izraelu, najbardziej zaszczepionym kraju świata, notuje się wzrost liczby zakażeń. Po raz pierwszy od czterech miesięcy zanotowano tu ponad 10 tys. osób zakażonych Covid-19 – poinformowało izraelskie ministerstwo zdrowia.

81 Izraelczyków jest w poważnym stanie, a 23 w krytycznym.

Z 75 654 osób przetestowanych w czwartek, u 1263 wykryto Covid-19. w Izraelu wyzdrowiało łącznie 840 801 zakażonych koronawirusem, 6 457 zmarło. W piątek wykryto dodatkowych 767 zakażeń.

REKLAMA

Według rządowego planu mającego na celu uszeregowanie jednostek lokalnych według wskaźników infekcji, jeden izraelski region jest obecnie „czerwony”, 15 „pomarańczowych”, a 57 „żółtych”.

W piątkowym wywiadzie dla radia wojskowego dr Arnon Shahar, który zasiada w radzie doradzającej rządowi w kwestii walki z koronawirusem, powiedział: „Spodziewamy się dodatkowych fal zakażeń, jeszcze przed zimą”.

– Im więcej jest zaszczepionych ludzi, tym bardziej możemy ograniczyć zachorowalność. Badania mogą wydawać się zagmatwane, ale ta szczepionka (Pfizera) jest skuteczna. Nie możemy mówić o odporności stadnej, dopóki wszystkie grupy wiekowe nie będą mogły być zaszczepione – powiedział dr Sharar.

REKLAMA