Nie tylko w Polsce. Na Zachodzie też kwitnie handel fałszywymi certyfikatami szczepień

Obrazek ilustracyjny/Certyfikat szczepień/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Certyfikat szczepień/Fot. Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Problem zaczął się wymykać spod kontroli. Fałszywy dokument można kupić w sieci. Potem możliwe jest jego zalegalizowanie.

Jak donosi holenderski dziennik „De Volkskrant” mechanizm oszustwa jest dość prosty, ale trudny dla służb. Fałszywkę kupuje się w sieci. Następnie jego nowy właściciel po zgłoszeniu się do jednej z przychodni z informacją, że szczepienie nie zostało prawidłowo zarejestrowane w systemie. Grzecznie prosi o korektę i gotowe, ma już legalny dokument.

– Rzeczywiście otrzymujemy zgłoszenia w tej sprawie – powiedział PAP oficer w biurze prasowym amsterdamskiej policji, zapytany o problem fałszowania dokumentów. Rozmówca agencji nie był jednak w stanie oszacować skali problemu.

Więcej mógł powiedzieć rzecznik GGD GHOR – instytucji odpowiedzialnej za program szczepień – twierdzi, że ich liczba ciągle rośnie. – W skali kraju zgłosiliśmy dotychczas kilkadziesiąt prób oszustwa, ale z pewnością to jedynie wierzchołek góry lodowej – uważa rzecznik.

Posiadacze zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko Covid-19 mają większą swobodę w podróżowaniu. Do niedawna uprawniał on także do wstępu do klubów nocnych i dyskotek. Te zostały jednak w Holandii zamknięte w połowie lipca ze względu na wzrost liczby infekcji koronawirusem.

Nie jest to tylko holenderski problem. Francuska policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o handel fałszywymi świadectwami szczepień przeciw Covid-19. Fałszywe dokumenty kosztowały 350-500 euro.

W Polsce również słyszymy o podobnych rozwiązaniach ludzi sterroryzowanych elementami segregacji sanitarnej. Jak podał nasz informator, niezaszczepieni mogą załatwić sobie certyfikat już za 200 zł.

W poniedziałek prezydent Francji Emnanuel Macron poinformował, że certyfikat covidowy od sierpnia będzie niezbędny w kawiarniach, centrach handlowych oraz w pociągach. Po tej zapowiedzi na szczepienia zapisała się rekordowa liczba Francuzów.

Źródła: PAP, NCzas.com

9 KOMENTARZE

 1. Przyrzekłem sobie niedawno, że więcej nie będę pisał na tym forum, co nas czeka…
  Niestety, perspektywy na niedługą przyszłość są straszne, bo oto wkrótce po świecie rozejdzie się epidemia czarnej pleśni. Tym razem ludzie nie tyle będą masowo umierać, co będą potwornie okaleczani. Globaliści sfingują jakąś katastrofę chemiczną jako tego oficjalną przyczynę…

  • Masz na myśli „czarnego grzyba”, czy to jest to samo ? Bo ponoć „żółty grzyb” jest jeszcze groźniejszy od czarnego ..? Objawił się w Indiach, mogą go mieć także jaszczurki. Czyli smoczy wizerunek coraz bliżej. Apage Satanas !

 2. Z powodu masowego fałszowania certyfikatów, wprowadzą chipy. I tak kolejna foliarska teoria spiskowa stanie się prawdą. Przecież to było wiadome od początku, że certyfikat ma być tylko drogą do chipa RFID.

 3. Pytanie do prawników. Czy fałszowanie certyfikatów przeciw nielegalnym obostrzeniom to przestępstwo? Chyba te syny nie myślą, że ludzie będą przestrzegać prawa? Ba. W tej chwili nawet go nie musza łamać.

  • Przestrzegania Prawa w epidemii Bezprawia, byłoby jakimś kuriozum. Bezprawie na Bezprawie jest odruchem samoobronnym i koniecznym. W jakiś sposób musimy dążyć do „równowagi”, a przynajmniej mieć jej namiastkę. Jest okupacja na szeroką skalę z jednoczesną eksterminacją, na co więc mamy czekać ? Właśnie przez to, że nie walczymy, a pyskujemy, okupant-morderca tak zaraźliwie się „rozwija”.

 4. Jest nas więcej niż połowa niezaszczepionych, wystarczy BOJKOT wszystkiego, gdzie wymagany jest certyfikat, system pęknie, to takie proste. Podrabiając, wchodzicie w ich grę, oni tego chcą. Ludzie za wolność ginęli na barykadach a wy nie potraficie powstrzymać się na chwilę, bo zamkną wam McDonalda?

 5. Leonciosku, nie wiem jak w waszej lewackiej antyszczepionkowej subkulturze, ale w naszej prawackiej, opartej na prawie rzymskim, fałszerstwo dokumentu zawsze jest fałszerstwem, bez względu na to co jest fałszowane. Najwyżej można w wyjątkowych przypadkach odstąpić od penalizacji, ale nie w tym przypadku, gdy chcąca wejść na dyskotekę łajza zamawia sfałszowanie dokumentu lub sama go fałszuje.

Comments are closed.