Niedzielski obsesyjnie zapowiada czwartą falę. Tymczasem… odnotowano 74 nowe zakażenia

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Minister zdrowia Adam Niedzielski od kilku tygodni wieszczy nadejście czwartej fali koronawirusa i to już w połowie sierpnia. Tymczasem znaczących wzrostów zakażeń nie ma, a jest już końcówka lipca. W poniedziałek (26.07) resort zdrowia powiadomił o 74 nowych przypadkach.

– Od wartości parametru wyszczepienia zależy intensywność przebiegu czwartej fali epidemii koronawirusa; to jest ważne, bo właśnie z tym związane są wszelkie decyzje dotyczące obostrzeń – powiedział w piątek minister zdrowia.

Cała narracja szefa resortu zdrowia jest więc podyktowana chęcią przekonania nieprzekonanych do przyjęcia szczepionki. „Cały czas będziemy proponowali takie instrumenty, które skłaniają do szczepień, które motywują do szczepień” – powiedział Niedzielski.

Mówił też coś o „tykającym zegarze”, który ma wyznaczać czas nadejścia czwartej fali. Już przed tygodniami szacował, że powrót zarazy nastąpi w połowie sierpnia. Mimo, że cały czas mamy śladowe liczby dziennych zakażeń, to Niedzielski tworzy narrację strachu.

– Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń, mieliśmy też moment, w którym ta liczba średnia dzienna zakażeń utrzymywała się na poziomie około 80-u, ale mniej więcej od tygodnia, dwóch tygodni, mamy już do czynienia z przesileniem. Mamy do czynienia ze wzrostem – powiedział, mając na myśli jakieś średnio 100 zakażeń dziennie, czyli tylko ok. 20 więcej w skali całego kraju.

Jak sytuacja wygląda teraz? W poniedziałek badania potwierdziły 74 przypadki zakażenia koronawirusem, nie zmarła żadna osoba z COVID-19 – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1), opolskiego (1).

Pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że w poniedziałki zwykle odnotowywanych jest mniej zakażeń, to ze względów technicznych. Ale poniedziałkowe 74 przypadki, to tylko o 7 więcej w porównaniu z poniedziałkiem 19. lipca.

Rzeczywiście delikatny wzrost jest, ale w skali kraju, który liczy prawie 38 mln mieszkańców, ciężko w tak niewielkim wzroście upatrywać natarcia jakiejś czwartej czy której tam fali.

Wykres przypadków zakażeń koronawirusa w Polsce.
Wykres przypadków zakażeń koronawirusa w Polsce. (Zdj. koronawirusunas.pl)

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 882 220 przypadków. Zmarło 75 242 osoby z COVID-19.

Źródło: PAP, NCzas.com

27 KOMENTARZE

 1. Czy wiecie ze niedzielski to ZBRODNIARZ którego jak najszybciej należy wyeliminować z życia naszego on sam nas zabije a my całą społecznością nie damy mu rady?absurd goni absurd.

 2. Ogólnie to są wyniki z niedzieli, w poniedziałek liczą by podać jak było wczoraj. Testy antygenowe idą szybko, natomiast testy pcr to już nie raz na następny dzień dopiero wynik czyli gdyby zrobił test pcr w niedzielę a wynik w poniedziałek to ten pacjent będzie we wtorkowych wynikach. Dziwi mnie w ogóle ta ilość testów przecież już dawno powinni odpuścić chyba że to sportowcy tak muszą się badać to nie dziwi mnie ilość tych testów.

  • Testują ludzi wyjeżdżających za granicę, wjeżdżających do Polski, przyjmowanych do szpitali. Interes musi się kręcić, a testy to żyła złota nie mniejsza niż szczepionki.

 3. Obniżyli liczbę zakażeń (i tak biorą ją z sufitu), żeby wykazać niebawem 120% wzrost zakażeń. To nadal mało, ale 120% wzrost wygląda w mediach lepiej. I wtedy zaczną jechać już na całość.

 4. Dlaczego pisany jest taki bełkot.
  Proszę napisać ile osób zmarło wyłącznie na covid 19
  To tak jak by pisać że tyle tysięcy zmarło na łupież bo nie wierzę że wszyscy umierający na raka nie mają łupieżu

 5. A co ma „fala” do ilości „zakażeń”?
  „Fala” to decyzja administracyjna, ogłaszana rozporządzeniem ministra, i żadne zakażenia nie są w stanie temu przeszkodzić.

  P.S. Tylko „7”, to 10% z 70 , i tą liczbę (10%) będzie powtarzał Dr. Śmierć

 6. Na 6 artykułów ze strony głównej 6 pierwszych jest temat covida, którego jak gazeta twierdzi nie ma. To tak na boku o obsesji.

  • Bo są absurdy i idiotyzmy związane z najmodniejszą chorobą na świecie, które na co dzień nas dotykają oraz mogą w przyszłości dotknąć. O sesje to mają sanitarysci.

 7. on takie dostał wytyczne
  przyjdzie sezon grypowy i znowu grypa będzie udawać covid
  tym bardziej ze testy pcr nie rozrozniaja grypy od covida o czym mówi amerykanska cdc

 8. dawaj niedzielski dawaj, dawaj! ty nie jesteś wiarygodny nawet ja mówisz- dzień dobry!!! hee hee hee, żyd w swoim żywiole, dawaj dawaj, wymyśl jeszcze coś, może szczepionki co miesięczne

 9. Jak mu kowid nie wypali z czwartą falą, to Niedzielski zmajstruje samodzielnie wirusa w sejmowej latrynie, bo tylko kowidiota będzie chciał się zaszprycować zajzajerem o mniejszej skuteczności niż człowiek niezaszczepiony.

 10. Wadza musi czymś przykryć pytania o rozliczenie 300 mld złociszy, które gdzieś rozprowadził Morawiecki z kliką.

 11. Niedzielski jest gorszy od Łukaszenki. To co się dzieje na Białorusi to kaszka z mleczkiem w stusunku do lockdownów Niedzielskiego.

 12. Naganiają ludzi do szczepień zanim przyjdzie mityczna czwarta fala jak kiedyś sekta namówiła sporą grupę do samobójstwa przed upadkiem świata w 2012, bo po upadku, którego jednak nie było, już by się chętni nie znaleźli.

 13. Lepiej obserwować ilość hospitalizowanych nieszczęśników stygmatyzowanych wynikiem testów. Jest bardzo niska i wciąż spada.

 14. za nedługo nadejdzie fala smiertelna,-dlatego że foliarze nie chcą pobierać darmowego dobrodziejstwa,oferowanego przez firmy dbające o zdrowie i życie całej ludzkiej populacji,oraz ta fala nastąpi poprzez masowo wypuszczane pierdy,w przestrzeni publicznej przez osoby nieodpowiedzialne,które za nic mają zdrowie i życie innych ludzi,Pierdziele za nic mają biznesy,firmy,i inne -,chcą tylko sobie pofolgować-czyli puścić pierda-tajniaka w przestrzeń.

 15. Pon 19.07.2021 Testy PCR odchodzą do lamusa (hossa zarabiana trwa na plan-demii ) a miliarderzy George Soros i Bill Gates są częścią konsorcjum, które ma kupić Mologic Ltd, (nowe testy) brytyjskiego producenta testów Covid-a, w celu zwiększenia dostępu do „przystępnych cenowo najnowocześniejszych technologii medycznych” na całym świecie, zgodnie z oświadczeniem wydanym w poniedziałek.

 16. Nie rozumiem dlaczego cyborg nie podaje danych dot. innych chorób zakaźnych i dziennych zgonów z innych powodów, to daje obraz sytuacji. Żenujący poziom intelektualny tego typa albo skrajna korupcja, innego powodu nie widzę do naganiania na eksperyment medyczny warunkowo dopuszczonym produktem.

 17. Food and Drug Administration (FDA) twierdzi, że zespół Guillaina-Barrégo (GBS) jest potencjalnym działaniem niepożądanym szczepionki Johnson & Johnson COVID-19. Według agencji do 13 lipca odnotowano 100 zgłoszeń tego rzadkiego, ale poważnego zaburzenia neurologicznego po szczepieniu wspomnianą szczepionką. GBS powoduje zapalenie nerwów, które może prowadzić do nagłego osłabienia mięśni i utraty czucia. W niektórych przypadkach może również doprowadzić do całkowitego paraliżu lub śmierci.

 18. Adamie twój czas… Urzędnik służby zdrowia w Norwegii powiedział, że pandemia koronawirusa Wuhan (C-19) w tym skandynawskim kraju dobiegła końca. Dr Preven Aavitsland z Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIPH) oparł swoje oświadczenie na fakcie, że w kraju odnotowano najniższy poziom hospitalizacji od końca lata ubiegłego roku.

 19. Linia rejsowa Royal Caribbean ogłosiła, że nie będzie już wymagać od pasażerów ze Stanów Zjednoczonych szczepień przeciwko koronawirusowi Wuhan (C-19).

Comments are closed.