Nielegalnie wjechali do Polski. Dwaj Afgańczycy ukryli się pod naczepą ciężarówki

22 tony złomu/Obrazek ilustracyjny/Ciężarówka/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Ciężarówka/Fot. Pixabay
Dwóch obywateli Afganistanu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Do Polski wjechali nielegalnie ukryci pod naczepą ciężarówki przewożącej rudę cynku – poinformował Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani w gminie Maków Podhalański. Kierowca polskiej ciężarówki powracającej z Serbii, zauważył po zakończonym kursie, że na parkingu firmowym spod naczepy ciężarówki usiłuje wydostać się dwóch mężczyzn. Właściciel firmy transportowej niezwłocznie zawiadomił policję.

„Mężczyźni oświadczyli, że są 20-letnimi obywatelami Afganistanu. Ponieważ nie mieli przy sobie żadnych dokumentów podróży zezwalających na wjazd oraz pobyt w Polsce, zostali zatrzymani” – poinformował Tokarczyk.

Afgańczycy najpierw trafili do Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie sprawdzono ich ogólny stan zdrowia i wykonano testy w kierunku COVID-19, które dały wyniki negatywne, a następnie do placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

Badanie daktyloskopijne wykazało, że jeden z cudzoziemców przechodził już procedurę migracyjną w Grecji. Miał przy sobie serbski dokument dla uchodźców. Ustalono, że zatrzymani mężczyźni ukryli się pod naczepą polskiej ciężarówki przewożącej rudę cynku na terenie Węgier. Celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej.

Decyzją sądu, Afgańczycy zostali osadzeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie będą prowadzone dalsze czynności w ich sprawie, związane z potwierdzeniem tożsamości i obywatelstwa oraz przeprowadzeniem procedury deportacyjnej.

6 KOMENTARZE

  1. Dostali się nielegalnie,zlamali prawo a za” kare „dostaną darmowy lokal, wikt,opierunek,opiekę lekarską a nawet kieszonkowe ,czyli osiągneli to co chcieli.Kiedy skończy się cyrk z tzw. „ośrodkami dla cudzoziemców” gdzie coraz więcej afro-azjatów wpycha się do Polski bo różnice miedzy nami a Zachodem sa coraz mniejsze.Tu powinien byc obóz ciężkiej pracy plus grzywna na koszty deportacji.Polska zaczyna przypominać państwo z dykty

  2. Nowym Targu, gdzie sprawdzono ich ogólny stan zdrowia i wykonano testy w kierunku COVID-19, ——a jak wykonali? patyk w tyłek,w nos,czy jak,—bardzo mnie to ciekawi.

Comments are closed.