Obwoźne szprycowanie. Ruszył szczepionkobus. „To jest słuszne i konieczne”

Szczepionkobus w gminie Polkowice na Dolnym Śląsku/Obrazek ilustracyjny/Fot. Twitter/Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki @l_puzniecki
Szczepionkobus w gminie Polkowice na Dolnym Śląsku/Obrazek ilustracyjny/Fot. Twitter/Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki @l_puzniecki
Kursy mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19 w woj. kujawsko-pomorskim w poniedziałek zostały zainaugurowane w Sadkach w powiecie nakielskim. „Te szczepienia są wielką szansą” – twierdził patronujący akcji wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Tzw. szczepionkobus dotrze do małych miejscowości, w których do tej pory poziom zaszprycowania mieszkańców jest niższy od średniej wojewódzkiej.

– Rozpoczynamy nową inicjatywę w zakresie szczepień w woj. kujawsko-pomorskim. W trasę wyruszył szczepionkobus. W ramach akcji odwiedzi wszystkie gminy w regionie, w tym tygodniu jest to powiat nakielski. Liczymy, że w czasie obecności szczepionkobusa w poszczególnych miejscowościach, dzięki zaangażowaniu lokalnych liderów – wójtów, burmistrzów, starostów, sołtysów i radnych – uda się jak największą liczbę osób zaszczepić jeszcze w okresie wakacyjnym, przed jesienią, kiedy spodziewana jest czwarta fala zakażeń. Szczepionkę można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji – podkreślił Bogdanowicz.

Wojewoda zaznaczył, że w specjalnie przystosowanym autobusie można przyjąć szczepionkę Johnson & Johnson.

W województwie zaszczepionych jest przeszło 837 tys. osób, to jest ponad 46 proc. mieszkańców. Siedem gmin przekroczyło 50 proc. zaszczepionych. Liderem jest miasto Radziejów, a w tym gronie są też m.in. Bydgoszcz i Toruń. W regionie jest też 12 gmin, w których zaszczepionych zostało mniej niż 35 proc. mieszkańców.

Wojewoda podał, że w szczytowym okresie zachorowań na COVID-19 w szpitalach regionu przebywało prawie 2 tys. chorych, a zajętych było prawie 230 respiratorów. Łącznie leczonych było kilkadziesiąt osób, a prawie pięć tysięcy chorych zmarło.

– Te szczepienia są wielką szansą. Nie ma żadnego przymusu, zachęcamy do szczepień, aby wszystkich uchronić, ale też cały system służby zdrowia, żeby całe oddziały w szpitalach powiatowych nie musiały być wyłączane. Proszę wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, żeby to zrobili, uchronili siebie, najbliższych i całe społeczeństwo przed zbliżającą się czwartą falą pandemii – apelował Bogdanowicz.

Wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz podkreślił, że nie ma powodów, żeby się nie szczepić. – Każdy racjonalnie myślący, nieopierający się na paramedycznych teoriach, wie, że to jest słuszne i konieczne – grzmiał.

W ciągu pierwszej godziny akcji w Sadkach zaszczepionych zostało 40 osób. Na trasie szczepionkobusa w poniedziałek znalazły się jeszcze dwie miejscowości gminy Sadki – Anieliny i Radzicz.

Źródło: PAP

21 KOMENTARZE

 1. Spieszą się, a terminy gonią. 1 maja nie wypalił, 22 lipca poszedł się kulać. Teraz na Oktiabrską Riewolucję.

 2. Autobus Guillaina-Barrégo (GBS) w akcji. Food and Drug Administration (FDA) twierdzi, że zespół Guillaina-Barrégo (GBS) jest potencjalnym działaniem niepożądanym szczepionki Johnson & Johnson COVID-19. Według agencji do 13 lipca odnotowano 100 zgłoszeń tego rzadkiego, ale poważnego zaburzenia neurologicznego po szczepieniu wspomnianą szczepionką.

 3. Kiedyś na wieś przyjeżdżał weterynarz i szczepił psy. Teraz będzie przyjeżdżał Bus do szczepienia baranów. 🤪

 4. Nigdzie nie ma informacji, czy dają przed szprycą ulotki producenta nt. produktu i informację, że nikt nie ponosi odpowiedzialności za powikłania.

 5. Powinni najpierw zrobic badania czy wiesniaki zamiezaja sie zaszczepić bo jeśli nie to jest tylko marnotrastwo naszych podatnikow pieniędzy

 6. Skad oni wiedza ze bedzie czwarta fala pandemi?
  Przeciez wiadomo ze wirus powstal w laboratorium ale czy na zlecenie polskiego rzadu?
  „Bo jak sie spoleczenstwo nie poslucha to zamowimy u chinczykow kolejne odmiany wirusa i ostrzegamy mamy wiele wariantow !!!

  • Wiedzą o 4 fali, bo nie są idiotami jak antyszczepionkowi sekciarze. Koronawirusy atakują głównie późną jesienią, zimą, oraz na przedwiośnie, to i ten koronawirusek COVID-19 też tak się będzie.

Comments are closed.