Ponure nastroje Amerykanów. Większość uważa, że kraj zmierza w złym kieunku

Joe Biden. Foto: PAP/Newscom
Joe Biden. Foto: PAP/Newscom

Optymizm Amerykanów co do kierunku, w którym zmierza kraj w przyszłym roku spadł od maja o prawie 20 pkt. proc. W maju ponad jedna trzecia badanych była pesymistami, obecnie jest to większość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ABCNews/Ipsos.

Po 100 dniach rządów prezydenta Joe Bidena ludzie byli optymistycznie nastawieni wobec nadchodzącego roku, jednak obecnie, po sześciu miesiącach, ich optymizm w sprawie kierunku, w którym, zmierza kraj, spadł o prawie 20 pkt. proc.

Większość Amerykanów (55 proc.) twierdzi, że jest pesymistycznie nastawiona co do tego kierunku; jest to wyraźna zmiana w porównaniu do jednej trzeciej (36 proc.) w sondażu, którego wyniki opublikowano 2 maja. W sondażu tym Amerykanie byli bardziej optymistyczni niż pesymistyczni.

Spadek optymizmu jest wyraźny wśród Demokratów, Republikanów i niezależnych. Wśród Demokratów i Republikanów spadł on o ok. 20 pkt. proc., a wśród niezależnych – o 26 pkt. proc.

Wśród Demokratów 7 na 10 osób (71 proc.) dalej ocenia optymistycznie kierunek rozwoju kraju w najbliższych 12 miesiącach. Jest to jednak znacznie mniej niż prawie powszechna (93 proc.) aprobata Demokratów sposobu, w jakim prezydent Biden radzi sobie z pandemią.

Przytłaczająca większość (88 proc.) Demokratów popiera sposób, w jaki prezydent poradził sobie z ożywieniem gospodarczym, ale podziela tę opinię tylko około połowa (49 proc.) niezależnych i 16 proc. Republikanów.

Mniej niż 4 na 10 Amerykanów aprobuje postępowanie prezydenta wobec problemów imigracyjnych i sytuacji na granicy amerykańsko-meksykańskiej, a także przestępczości i przemocy z użyciem broni. Stanowisko Republikanów w tych kwestiach spotyka się z dezaprobatą działań głowy państwa na poziomie od 86 do 92 proc., tym bardziej że przestępczość i przemoc rośnie zwłaszcza w miastach rządzonych przez Demokratów – wynika z sondażu.

Wycofanie przez prezydenta wojsk amerykańskich z Afganistanu aprobuje ponad połowa obywateli – 55 proc.

Amerykanie, pytani, jak dobrze Biden wywiązał się ze swych obietnic wyborczych, są podzieleni. 52 proc. badanych jest zdania, że wykonał świetną lub dobrą robotę i obietnic dotrzymuje, a 47 proc. uważa, że wykonał niezbyt dobrą lub słabą robotę.

9 KOMENTARZE

 1. No cóż wiadomo było że lewak położy sprawę jeszcze lewak z dziwnymi tendencjami do dzieci.
  Sprawę Nord Stream 2 też przesrali dla nas idąc na rękę Niemcom. Tacy to sojusznicy. Technologia rakietowa i bron atomowa to jest to co powinniśmy mieć niestety mamy zbyt dupiatych polityków.

 2. Pakistan jest świetnym przykładem jak można sobie taką broń zbudować.
  Zresztą broń atomową mogliśmy już dawno mieć gdyby ktoś w tym kraju z rządzących myślał no ale jak rządzą prawnicy, historycy i inne humanistyczne głąby to tak już jest.

  • Nie dlatego że prawnicy czy historycy tylko dlatego że to przekupne skorumpowane bezkregowce którym zależy tylko na korycie i nigdy nie mieli na celu dobra Polski.

 3. Cena benzyny za galon [3,7 l.] za Trumpa wynosiła 1,5 -2 usd ,obecnie wynosi 3,5 -4 usd.Inflacja za 5 miesięcy 2021r. wyniosła 4,9% a po roku ma przekroczyć 10 %.Wg. prof Williamsa jest już nie do opanowania.[prisonplanetpl.ps. miasta USA są niezwykle rozwlekle a komunikacja miejska dziala tylko w niektórych na określonych dzielnicach.

 4. U nich też zapewne znajdzie się jakaś lewicowa niedojda, która stwierdzi że „nie widzi wpływu inflacji na poziom życia Amerykanów”, no i standardowa propaganda w stylu: „a za Trumpa było gorzej, bo budował mur”.

 5. Zmierza do upadku tak kończą się „rządy” marionetek, degeneratów, typu Biden, Trump, Obama, Clinton, Bush 1, 2 … Miasta upadają Detroit, Gary, Chicago, Camden, Los Angeles … Promocja lgbtq w mediach, nawet przemysł filmowy upada Disney MCU, DCEU BoP, Shazam …
  Czegoś podobnego chcieli na Białorusi, w Syrii, Rosji … na szczęście nie wyszło

Comments are closed.