Putin odniósł się do brytyjskiej „prowokacji”. Rosja jest w stanie zadać nieunikniony cios

Siergiej Szojgu i Władimir Putin Źródło: Wikimedia Licencja: Creative Commons Attribution 4.0 International
Siergiej Szojgu i Władimir Putin Źródło: Wikimedia Licencja: Creative Commons Attribution 4.0 International
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Prezydent Władimir Putin zagroził w niedzielę w Petersburgu na paradzie sił morskich, że rosyjska marynarka wojenna jest w stanie wykryć każdego wroga i zadać nieunikniony cios. Moskwę rozgniewał brytyjski okręt wojenny, który przed kilkoma tygodniami pojawił się w pobliżu Krymu.

„Jesteśmy w stanie wykryć każdego podwodnego, nawodnego, powietrznego wroga i jeśli będzie to konieczne, przeprowadzić na niego nieunikniony atak” – powiedział prezydent Putin.

W czerwcu doszło na Morzu Czarnym do incydentu – Rosja poinformowała, że oddała strzały ostrzegawcze i zrzuciła bomby na szlak brytyjskiego okrętu, aby wygonić go z wód otaczających zaanektowany przez Moskwę Półwysep Krymski.

Wielka Brytania odrzuciła rosyjską relację o incydencie, twierdząc, że wszelkie oddane strzały były zapowiedzianymi wcześniej „ćwiczeniami artyleryjskimi” i żadne bomby nie zostały zrzucone.

Rosja zaanektowała ukraiński Krym w 2014 roku, lecz Wielka Brytania i większość krajów uznaje Półwysep za część Ukrainy, a nie Rosji.

Prezydent Putin powiedział w czerwcu, że Rosja mogła bez rozpoczęcia III wojny światowej zatopić brytyjski okręt wojenny HMS Defender, oskarżając go o nielegalne wtargnięcie na jej wody terytorialne. Dodał, że USA odegrały swą rolę w tej „prowokacji”.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. incydentów z Wlk. Brytanią będzie więcej; wszak Niemcy muszą ją zneutralizować, bo to oni są teraz najważniejsi w Europie; i robią to rękami Ruskich; a tym to odpowiada, bo pokazują, że są silne; i tak w kołomacieju, aż któremu się przyśnie i palec bezwładnie opadnie na czerwony guzik; oj, będzie się działo; i po której stronie stanie wtedy Hameryka?

  • Czy ja wiem? „Wielka” Brytania ma tylko 9 nawodnych okrętów pełnomorskich, co najmniej połowa z nich jest zawsze w remoncie i nie są w stanie nawet zapewnić osłony swojemu lotniskowcowi. Ani ochrony swoich statków przed Irańczykami (dlatego oddali im tankowiec, który Brytole napadli)… :-)))

   • Obecnie cały brytyjski szrot zmierza na Morze PołudniowoChińskie gdzie wraz z usa i rassiją będzie dokonywał SANITARNEJ BLOKADY MORSKO LĄDOWEJ Chin by je

    WRESZCIE (przy)ZMUSIĆ do REALIZACJI „WIELKIEGO MASOŃSKIEGO PLANU” (patrz BLOKADA JAPONII w 2 WŚ)

    3 WOJNY ŻYDOSTWA z GOJAMI z notatnika Pike…

    3 wojny JEZUSA (und kamraten) z CHRYSTUSEM

 2. putin POSZCZEKAŁ i POWARCZAŁ na swojego LORDA SITHA iż mu

  NIE CHCE WYDAĆ ZGODY na „GENERAL OST PLAN 2021”…. czyli „POLŁYŃ 2021”

  (brytyjski niszczyciel to taka SAMA USTAWKA jak na przykład Okęciowy „smoleńsk”

  czy TAŃCZĄCY REPORTERZY od 9/11)

Comments are closed.