Segregacja sanitarna także w Irlandii. Bez covid-paszportu nie licz na równe traktowanie

Restauracja
Restauracja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W Irlandii po raz pierwszy od grudnia otwierane są lokale w środku dla klientów. Jednak nie dla wszystkich. Z usług gastronomicznych jak ludzie będą mogli korzystać tylko wybrańcy czyli zaszczepieni.

Segregacja sanitarna trwa w Europie w najlepsze. W nocy z niedzieli na poniedziałek Francuzi mimo licznych protestów przepchnęli ustawę „antycovidową”, natomiast Irlandczycy otworzyli lokale tylko dla zaszczepionych.

„Zgodnie z opublikowanymi w piątek wytycznymi, klienci będą musieli pokazać wprowadzony przez UE certyfikat covidowy jako dowód, że są w pełni zaszczepieni lub są ozdrowieńcami. W przypadku osób, które nie posiadają dokumentu, a są w pełni zaszczepione, akceptowane będą inne dowody, takie jak wydawana przez publiczną służbę zdrowia HSE karta szczepień” – przypomina frm24.pl.

Wymagany będzie również dowód tożsamości ze zdjęciem, a wszyscy klienci będą musieli podawać dane do śledzenia kontaktów. W lokalach będzie obowiązywał limit sześciu osób dorosłych na przy jednym stole, nie będzie obsługi przy barze, a klienci będą mogli zdjąć maseczki dopiero po zajęciu miejsca. Wewnątrz lokali będą mogły przebywać dzieci, mimo że w Irlandii nie są one jeszcze szczepione, zaś wszystkie lokale muszą być zamykane do godziny 23:30.

Jednak jak wskazuje irlandzkie stowarzyszenie właścicieli pubów VFI, ze względu na to, że wytyczne zostały wydane bardzo późno, spora część pubów nie wznowi pełnej działalności już w poniedziałek, tylko raczej w kolejnych dniach w ciągu tygodnia. Również szef irlandzkiego stowarzyszenia restauratorów RAI ocenił, że na razie nie otworzy się ok. jedna czwarta restauracji.

Puby, bary i restauracje w Irlandii zostały zamknięte w Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy wprowadzony został w kraju lockdown. Mogły wznowić działalność – obsługując klientów tylko na zewnątrz – dopiero na początku czerwca.

W Irlandii od 10 dni dobowe bilanse wykrywanych zakażeń przekraczają tysiąc, czyli są na poziomach, na których ostatnio były na przełomie stycznia i lutego. To jednak wciąż znacznie poniżej rekordów zanotowanych na początku stycznia, gdy bilanse przekraczały 6000. Natomiast liczby zgonów oscylują w okolicach 10 w tygodniu. Od początku epidemii w Irlandii wykryto 293 tys. zakażeń, z powodu których zmarło 5026 osób.

Źródła: PAP, rmf24.pl, NCzas.com

5 KOMENTARZE

  1. Francuskie łajno rozlewa się na cały kontynent. Powoli jak lawa. Gargamel (Morawiecki) i jego kot (Niedzielski) już przebierają nóżkami z niecierpliwości. Nie mogą się doczekać gwizdka z Berlina, który spuści ich ze smyczy. Wtedy zaatakują naszą wolność. Użyja całego aparatu państwa… żeby zniszczyć to państwo.

  2. Irolkom wystarczy pogrozic, ze nie wejda bez szcepienia do fast fudu czy pubu, a zaszczepia sie natychmiast wszyscy.

  3. Kod COVID 19 i CORONA
    COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
    CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
    Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią. Elon Musk tworzy sieć satelitarną oraz interfejs między maszyną, a mózgiem…

Comments are closed.