[SONDAŻ] Polacy mocno podzielni w kwestii segregacji sanitarnej. Wyniki badania mogą martwić

Punkt szczepień.
Punkt szczepień. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

53,7 proc. Polaków popiera ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Portal podkreśla, że Polacy są jednak mocno podzieleni w sprawie konkretnych ograniczeń dla niezaszczepionych.

Wirtualna Polska przedstawiła w poniedziałek wyniki sondażu dotyczącego ograniczeń dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Wynika z nich, że 53,7 proc. ankietowanych popiera ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szprycy, zaś 41 proc. badanych uważa, że nie powinny ich spotykać żadne ograniczenia. 4,4 proc. badanych nie miało wyrobionej opinii.

Jeśli chodzi o zakaz wstępu do restauracji i kawiarni, to opowiedziało się za tym 40,1 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 54,6 proc. Z badania dla wp.pl wynika również, że 58,6 proc. respondentów nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Za opowiedziało się 34,1 proc. Odpowiedzieć na to pytanie nie potrafiło 7,3 proc. pytanych.

Według sondażu dla wp.pl 76,3 proc. osób jest przeciwna restrykcjom w postaci zakazu wstępu do placówek medycznych dla niezaszczepionych, a 20,8 proc. byłaby skłonna je zaakceptować. Niecałe 3 proc. nie miało w tej sprawie zdania. Natomiast zwolennikami zakazu wstępu dla osób bez certyfikatu covidowego do pociągów okazało się 30,2 proc. pytanych. Z kolei 61,7 proc. z nich nie poparłoby takiego pomysłu. Nieco ponad 8 proc. nie miało wyrobionej opinii.

Widać, że propaganda pro-szczepionkowa odnosi sukces, bo o ile jej skuteczności nie jesteśmy w stanie stwierdzić, to sondaż pokazał jak mocno podzieleni są Polacy. To aż nieprawdopodobne, że tak duża część społeczeństwa opowiada się za rozwiązaniami wprowadzającymi segregację sanitarną.

To, że tak wielu Polaków jest jednak za sankcjami dla niezaszczepionych może martwić. Wiadomo, że populistyczny rząd może kierować się nastrojami większości, a nie zdrowym rozsądkiem czy pierwotnymi zapowiedziami.

Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI). Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w dniu 24 lipca 2021 r.

Źródła: PAP, Wp.pl, NCzas.com

33 KOMENTARZE

 1. 53% za segregacją, ale 34% za segregacją w dużych sklepach i 40% za segregacją
  w restauracjach i 21% w placówkach medycznych. Czyli społeczeństwo jest przeciwko segregacji. Widząc schizofrenię paranoidalną tego społeczeństwa, zaczynam rozumieć, dlaczego tylu głosuje na PIS. W końcu, żeby na to głosować nie można być pełnym władz umysłowych.

  • Pan Feliks Koneczny się kłania – od dawna jesteśmy (Polska) w obszarze nie tylko różnych kultur, ale wprost wojny cywilizacyjnej. Dlatego jesteśmy tak podzieleni, mamy tyle sprzecznych poglądów.

  • W myśl nauki Pana Konecznego cywilizacje nie mają prawa się „przenikać”, z tego galimatiasu nie wyjdzie jakaś „lepsza cywilizacja”, bo fundamenty cywilizacyjne są nienaruszalne. Któraś z cywilizacji musi zwyciężyć.
   Jak się zrozumie podstawy jego poglądów (quincunx – pojmowanie dobra, prawdy, zdrowia, dobrobytu i piękna), nie sposób nie przyznać mu racji.

   • Dlatego co JAKIŚ CZAS jest „SĄD BOŻY…

    „NAD ŻYWYMI” … czyli tymi WIERNYMI ORYGINAŁOWI ZAPISANEMU w GENACH

    i „MARTWYMI” czyli WSZELKIMI PRZECHRZTAMI na kapitalizm, socjalizm, komunizm, masonizm, katoilizyzm, judaizm, sodomię… etc ;D

    NAJBLIŻSZY, wedle Nostradamusa, NIEBAWEM

   • za „666 DNI KREMLOWSKIEGO KARACZANA” szykującego POLAKOM kolejny KATYŃ, kolejny OŚWIĘCIM, kolejny SHOAH zwany po latach „POLŁYŃ 2021” (tj polińska KOPIA „RZEZI ORMIAN” dokonana poprzez syjbolszewizm 1915-1917)

    SIĘ NIE NAWRÓCICIE…

    CHRYSTUSA NIE INTRONIZOWALIŚCIE ZAMIAST NIEGO WYWYŻSZAJĄC PEDERASTĘ i PEDOFILA to się BĘDZIE DZIAŁO….. i FRUWAŁO PIERZE. ;)

    tfu… WARTOŚCI…. TURAŃSKO-RZYMSKO-JEROZOLIMSKIE ;P

  • Problem Polski polega na tym, że Kościół polski nie zrozumiał tego i poszedł na „układy” z obcymi cywilizacjami od chrześcijańskiej. To oczywiście stało się w wyniku ataków na Kościół, ale nie potrafił on sobie z tym poradzić. Recepta jest prosta (w słowach) – trzymać się Jezusa, być Jego uczniem. Ale w praktyce jest to bardzo trudne, bo znajdujemy się na polu nieustannej walki.

  • A dlaczego władza nasza kochana, miłościwie nam rządząca tak nami pomiata? Bo do wyborów jeszcze daleko, i w większości o tym zapomnimy, jak trzeba będzie pójść do urny. Zostanie tylko pamięć jak to bardzo się o nas troszczyli i dbali o nasze bezpieczeństwo. Owieczki trzeba umieć wypasać.

 2. Wszystkie sondażownie kłamią, łżą i podają wyniki zgodne z oczekiwaniami rządów, banków czy najsilniejszych grup interesu.

 3. Kto zamawia sondaż ten oczekuje określonych wyników. Płacę to wymagam. Sondaże to element propagandy i nic ponadto. Spokojnie można je olać.

 4. tak samo wyjdzie we wszystkich gadzinówkach popierających plandemię od lewaków po tzw. prawicę i urzędasów PANA BOGA, wypranie mózgów w ciągu 30 lat tzw. wolności z zachodu, przyniosło więcej szkód, niż 45 lat PRL-u

  • z tym ostatnim trudno się nie zgodzić; od dawna mówilim „zgniły zachód” to się z nas śmiano; a tu praktyka w pełni pokazuje, że mielim rację;

 5. każda akcja rodzi reakcję, jakieś odwrócenie Kingsajzu – no ale w dzisiejszych czasach wszystko jest na opak…

  • Olgierd Jedlina: Kumotrze szyszkowniku, coś mi przyszło do głowy. Dlaczegóżby po prostu nie udostępnić eliksiru wszystkim? Wtedy nareszcie będziemy wiedzieli, kto chce być krasnalem, a kto nie. Prawdziwi krasnale zostaną, a innych nam nie potrzeba.

   • Kilkujadek: Sęk w tym, że my potrzebujemy wszystkich. I tych co chcą, i tych co się wahają. Bo inaczej mogłoby dojść do tego, że któregoś dnia tylko my dwaj musielibyśmy koniom grzywy pleść. Ja wiem, polococktowcy nas nie kochają. Ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas wreszcie pokochają.

 6. Niech zamkną, nie potrzebuję restauracji, centrów handlowych, kin, itp… to one potrzebują moich pieniędzy, które mógłbym tam potencjalnie wydać. W przypadku wprowadzenia takich ograniczeń nienaszprycowywani powinni zbojkotować wszystko co ma rygory – może wtedy właściciele zaczną protestować – bo na razie widzę że przedsiębiorcy z ww. mają te plany głęboko w d****

 7. 54%? Co to za bzdury? Wynikałoby z tego że nie tylko wszyscy co do jednego zaszczepieni Polacy popierają segregację, ale także część niezaszczepionych jest za tym żeby być dyskryminowanym. WP nawet fałszować sondaży nie potrafi.

  • Wreszcie ktoś to zauważył bo już miałem sam napisać.
   Sondaż całkowicie sfałszowany. Więcej jest za segregacją niż zaszczepionych czyli niezaszczepieni chcą się sami segregować. Totalne bzdury.

 8. Nawet 5% za segregacją martwiłoby. To tylko pokazuje, że ludzie mają wrodzoną chęć zniewalania innych. Niestety człowiek to głupi gatunek, dla którego drugi człowiek jest zawsze istotą gorszą, niewolnikiem, na którym można wyładować swoje emocje. Kolejny raz widać, że Oświęcim nie spadl z nieba tylko uwidocznił zło tkwiące w człowieku.

  • Niestety.
   Jakie jest marzenie niewolnika?   Mieć niewolnika.

   Tylko człowiek prawdziwie wolny zna wartość wolności i pragnie tego dla innych.

 9. Zaszczepionym nic nie grozi a niezaszczepieni godzą się na zagrożenie więc brak logicznych podstaw do jakiejkolwiek segregacji w sytuacji gdy szczepionek nie brakuje i każdy chętny może się ostrzyknąć od ręki.
  Strach tylko zbiera, że nasze utytułowane decydenckie tuzy intelektu tak prostej sprawy nie rozumieją, siejąc w eter niewiarygodne i uwłaczające ich pozycji brednie.

  • Hipokryzja.. pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć Gruźlicę, Bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

  • @ hehehe.. „Zaszczepionym nic nie grozi..” skąd ta pewność, przeczytaj poufny dokument Pfizera z Japonii, dane ujawniają, że białko spike z eksperymentalnego zastrzyku mRNA nie pozostaje w pobliżu miejsca wstrzyknięcia, jak w przypadku „tradycyjnych” zastrzyków, lecz przedostaje się do krwiobiegu. c d n..

   • To pozwala białku rozprzestrzeniać się w całym organizmie i gromadzić się w różnych organach i tkankach, w tym jajnikach, macicy, śledzionie, sercu, szpiku kostnym, płucach i osoczu krwi. Większość tego białka wydaje się kończyć w wątrobie, naturalnym organie detoksykacyjnym organizmu.

    • Badanie opublikowane w grudniu 2020 roku w Nature Neuroscience wydaje się potwierdzać wyniki badania firmy Pfizer. Stwierdzono, że białko spike SARS-CoV-2 stosowane w szczepionkach COVID-19 przekracza barierę krew-mózg. Dalsze badania wykazały, że u zwierząt, którym wstrzyknięto białko spike, wystąpiły problemy z układem krążenia. BINGO

  • @ hehehe .. „nic nie grozi..” grozić może im śmierć w zależności w którym stanie będą odpowiadać za swoje czyny. Dr David Martin stwierdził że: Piotr Daszak (EcoHealth Alliance) i Antoni Grypa-Fauci dopuścili się aktów terroryzmu krajowego poprzez skoordynowane uwolnienie broni biologicznej.

  • @ hehehe .. „Zaszczepionym nic nie grozi…” Dane VAERS opublikowane przez CDC wykazały łącznie 491 218 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych ze wszystkich grup wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 11 405 zgonów!!! i 48 385 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 16 lipca 2021 r.

 10. Przecież to portał wp. czyli globalistów. Sondażami fałszują rzeczywistość i można to olać.
  Ja mam lepsze cuś dla was: Operacja wyjmowania chipa w Rosji: youtube.com/watch?v=I7NzgISxtRI lub t.me/ qpolska/54565 i Gdy włączony jest wyłącznik szczepionki. youtube.com/watch?v=sHRPppJtoHQ lub t.me/ qpolska/55111

Comments are closed.