Szpryc-polityka jak Holokaust? „Jeśli ktoś wszędzie widzi spiski, niech zostanie w domu (…) i nie szkodzi innym”

Liliana Segre/Fot. PAP/EPA
Liliana Segre/Fot. PAP/EPA
Ocalała z Zagłady 90-letnia włoska senator Liliana Segre, była więźniarka obozów Auschwitz i Ravensbrueck, potępiła porównywanie rządowych rozporządzeń w sprawie szczepień przeciw Covid-19 do Holokaustu. Do takich incydentów doszło w mediach społecznościowych i na wiecach „antyszczepionkowców”.

W ostatnim czasie oburzenie wielu środowisk wywołały we Włoszech takie zachowania, jak fotomontaż zdjęcia bramy do obozu Auschwitz, na którym zamieszczono napis: „Szczepionka czyni wolnym”. Podczas sobotniej manifestacji przeciwników przepustek Covid-19 demonstranci posługiwali się takim symbolami, jak gwiazda Dawida, co także zbulwersowało wiadome środowiska.

Odnosząc się do tych zdarzeń, włoska senator oświadczyła na łamach pisma „Pagine Ebraiche”, że porównywanie przepisów dotyczących szczepień do Holokaustu i ustaw rasowych to „szaleństwo”. „To gesty, w których zły gust miesza się z ignorancją” – oceniła.

Segre podkreśliła, że potępianie takich wybryków uważa za obowiązek. „Nastał taki czas ignorancji, przemocy, której już nawet się nie tłumi, że pojawiają się takie wypaczenia” – wskazała senator dodając, że utrwaliło się przekonanie, że „łobuzy są silniejsze”.

„Chcę mieć w każdym razie nadzieję, że tacy manifestanci stanowią mniejszość” – dodała.

Jak przyznała, sama padła ofiarą ataków w internecie za to, że zaszczepiła się przeciw Covid-19.

„Jeśli ktoś wszędzie widzi spiski, niech zostanie w domu, sam, niech nie chodzi po ulicach, nie wychodzi na świat i niech nie szkodzi innym” – powiedziała senator.

Kilka dni wcześniej przewodnicząca wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello potępiła przywoływanie Holokaustu w dyskusji na temat przepustki Covid-19 i propozycji jej stosowania w dostępie do różnych miejsc i wydarzeń.

Na Twitterze Dureghello zamieściła następujące oświadczenie: „Różni działacze polityczni przywołują Szoah, by sprzeciwić się «zielonej przepustce». Nasila się bardzo niebezpieczny klimat nienawiści i nietolerancji”.

„Odwoływanie się do Szoah z taką bezmyślnością to poważny sygnał alarmowy. Niech polityka zacznie łagodzić ton” – wezwała.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. Pozwólcie, że wyjaśnię to sobie w mojej głowie: Mogę mieć Gruźlicę, Bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), AIDS, Chlamydię, Rzeżączkę, Ebolę, Żółtaczkę, Zapalenie opon mózgowych i spojówek…mogę jeść w restauracji i chodzić do baru…ale jeśli nie miałem szczepionki na Covid-19 (t.j. paskudny wirus przeziębienia)…. mam zakaz wstępu.

 2. Definicja Getto: „..„Jeśli ktoś wszędzie widzi spiski (okupanci widzieli je podczas II Wojny Światowej), niech zostanie w domu, sam, niech nie chodzi po ulicach, nie wychodzi na świat i niech nie szkodzi innym” (Getto)– powiedziała senator…” Pani Liliano Segre to jest III Wojna Światowa przeciwko ludzkiej cywilizacji rozpoczęta przez grono wpływowych i bardzo bogatych osób na świecie. To fakt, a nie teoria spiskowa. Dożyła Pani następnej wojny!

 3. Ta kobieta zatrzymała się w technice eksperymentów medycznych na poziomie dra Mengele z brudną szprycą, stąd wynika jej ignorancja w temacie eksperymentów medycznych z udziałem technologii mRNA, o której jak widać nie ma zielonego pojęcia zwłaszcza o jej zagrożeniach dla bezpieczeństwa ludzi w fazie testów, bo czym się różnią przprzymusowe eksperymenty w Auschwitz od obecnych, skoro tak jak wówczas ludzie umierają dla zysków korporacji farmaceutycznych z pogwałceniem ich praw do wolności.

 4. Po pierwsze – chyba porównują segregowanie do …. segregowania Ż, a nie do jakiegoś zbijania, więc ta kobieta mija się – przynajmniej w olbrzymim stopniu – z prawdą…
  Po drugie – o tym słyszeli setki tysięcy razy, więc do tego porównują. Gdyby im trukano uzasadniano i powtarzano tysiące razy np:” że w czasie wielkiego głodu na Ukrainie nie umarł żaden Żyd”, dlaczego w czasie pokoju tak się stało, o roli Ż i wszystko setki tysięcy razy- to internauci porównywaliby być może do tego…

 5. Głupoty, które opowiada wynikają z wieku, zmiany w myśleniu typowe dla większości starych ludzi, tylko to wyjaśnia, że nie odróżnia segregacji rasowej o segregacji medycznej, od segregacji ludzi zaczynał się faszyzm.

 6. Nie się ten pseudo lekarz zmierzy z tymi filmami: 1. Operacja wyjmowania chipa w Rosji: youtube.com/watch?v=I7NzgISxtRI lub t.me/ qpolska/54565 2. Gdy włączony jest wyłącznik szczepionki. youtube.com/watch?v=sHRPppJtoHQ lub t.me/ qpolska/55111 3. Grafen w pigułce. 😎 youtube.com/watch?v=I7NzgISxtRI lub t.me/qpolska/ 55065

 7. „Jeśli ktoś wszędzie widzi spiski…”
  A czy ta pani zastanowiła się, co to jest spisek?
  Podpowiem: działanie jednej grupy w tajemnicy przed inną grupą, przeciwko tej ostatniej.
  Czym zatem są wszystkie wałki robione przez rząd?
  Czym zatem są wszelkie działania korporacji na szkodę społeczeństw, na których żerują?
  Długo można wymieniać.

 8. pani senator włoska powiedziała
  jeśli ktoś wszędzie widzi spiski niech zostanie w domu sam niech nie chodzi po ulicach nie wychodzi na świat i niech nie szkodzi innym
  zatem pani senator włoska poszła krok dalej niż niemieccy zbrodniarze
  oni tworzyli obozy do odosobnienia
  zaś pani senator nakazuje
  samemu zamykać się w celi na mocy imperatywu sumienia pani senator
  ale to znane z psychologii
  ofiara przerasta zbrodniarza w okrucieństwie

Comments are closed.