Tak jeszcze nie szczprycowali! Miks AstraZeneki i Pfizera podobno bardziej skuteczny

Vaxzevria, wcześniej po prostu szczepionka AstraZeneca oraz Pfizer/Zdjęcie ilustracyjne: fot. passeportsante.net/Pixabay (kolaż)
Vaxzevria, wcześniej po prostu szczepionka AstraZeneca oraz Pfizer/Zdjęcie ilustracyjne: fot. passeportsante.net/Pixabay (kolaż)
Reuters donosi, że podanie pacjentom szprycy produkcji AstraZeneca, a później preparatu Pfizer/BioNTech sześciokrotnie zwiększa liczbę przeciwciał w porównaniu dwiema dawkami szczepionki AstraZeneca. Tak wynika z badania przeprowadzonego w Korei Południowej.

W badaniu udział wzięło 499 pracowników medycznych. 100 z nich otrzymało miks szczepionek, 200 natomiast przyjęło dwie dawki Pfizer/BioNTech, a reszta – dwie dawki AstraZeneca.

U wszystkich uczestników badania wykazano obecność przeciwciał, które zapobiegają wnikaniu wirusa do komórek i replikacji. U grupy, która przyjęła miks szczepionek odnotowano podobną liczbę przeciwciał, jak w grupie, która przyjęła dwie dawki szczepionki firmy Pfizer.

Podobne badanie w zeszłym miesiącu przeprowadzali Brytyjczycy. Dało ono zbliżone wyniki. Odnotowano silniejszą odpowiedź po przyjęciu najpierw specyfiku AstraZeneca, a potem Pfizer niż w przypadku odwrotnej kolejności.

Wyniki tego badania mają być pomocne do podjęcia decyzji dla kilku krajów do „zaoferowania” obywatelom alternatywy preparatu AstraZeneca jako drugiej dawki po doniesieniach o przypadkach zakrzepów krwi.

Źródło: reuters.com

18 KOMENTARZE

 1. W USA oficjalnie mówi się, że „szczepionek” nie wolno mieszać…
  Epilog plandemii:” A w Waszawie zamiast liści wszędzie wiszą Globaliści!!!”

 2. W dzisiejszym świecie farmaceutycznym, prosty standard „bezpieczny i skuteczny” może być manipulowany w celu sprzedaży leków o wątpliwej wartości. W grę wchodzą również duże pieniądze: Firma Pfizer już teraz przewiduje, że w tym roku przychody z tytułu stosowania leku COVID wyniosą 26 miliardów dolarów.

 3. Poprawki Kefauvera-Harrisa z 1962 roku do ustawy o żywności, lekach i kosmetykach (Federal Food, Drug and Cosmetic Act) określiły bardziej szczegółowe wymagania dotyczące zatwierdzania leków: Firmy muszą naukowo udowodnić skuteczność leku poprzez „odpowiednie i dobrze kontrolowane badania”.

 4. niech dodadzą jeszcze środek na porost włosów, skuteczność wzrośnie 10 krotnie. Swoją drogą jak można zwiększyc skuteczność 6 krotnie szczepionki, która jest skuteczna na 98% ? Halo ??

  • Antyszczepionkowa sekta ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Sześciokrotny wzrost liczby przeciwciał to nie to samo co sześciokrotny wzrost skuteczności, drodzy analfabeci funkcjonalni

   • A po co ten szesciokrotny wzrost liczby przeciwciał, skoro bez tego szczepionka też spełnia swoje zadanie? I kosztem czego ten wzrost, w organizmie nie ma nic za darmo.

Comments are closed.