W odmętach postępu. Biskup przeprasza za „dyskryminację” LGBT

Ewangelicki biskup Berlina Christian Staeblein/Fot. Andreas Beckermann, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Ewangelicki biskup Berlina Christian Staeblein/Fot. Andreas Beckermann, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Ewangelicki biskup Berlina wyraził skruchę i prosi o wybaczenie za lata dyskryminacji LGBTNSDAP. Niemieckie media odnotowują, że jest to pierwsza taka inicjatywa na tak wysokim szczeblu.

Ewangelicki biskup Christian Staeblein wydał specjalne oświadczenie. Stwierdził w nim, że „wykluczając” i „dyskryminując” przez lata osoby nieheteroseksualne, popełniono błąd. I to błąd, który przyniósł wiele urazy i krzywdy. Poprosił w związku z tym o wybaczenie.

Staeblein przewodniczy kościołowi ewangelickiemu Berlina, Brandenburgii i śląskich Górnych Łużyc, które wchodzą w skład Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.

Nie jest to pierwszy „akt skruchy” w niemieckim kościele ewangelickim. Wcześniej z podobnymi inicjatywami występowali już jego wpływowi przedstawiciele. Jednak nigdy nie był to nikt z kręgów kierowniczych.

„Kierownictwo Kościoła przyzwalało w minionych dekadach na dyskryminację, ale przede wszystkim samo się jej dopuszczało (…) Członkowie wspólnoty, którzy żyli w związkach tej samej płci, musieli w bolesny sposób doświadczać jak odmawia im się szacunku i uznania” – napisał Staeblein.

Wydanie tego oświadczenia nie było jednak przypadkowe. Ma bowiem związek z odbywającą się w sobotę 24 lipca w Berlinie paradą Christopher Street Day. Podczas tego wydarzenia uczestnicy obnoszą się z „nieheteroseksualną” orientacją lub wyrażają poparcie dla LGBTNSDAP.

Burmistrz Berlina Michael Mueller z SPD wezwał przy okazji tęczowego przemarszu do walki z „homofobicznym sposobem myślenia”. Stwierdził, że nawet w Berlinie „homofobia” jest „problemem”. – Musimy się temu razem przeciwstawić – mówił.

Źródło: dw.com

9 KOMENTARZE

  1. Nie przeprosił za dyskryminację zoofilów i publicznie onanizujacych się ekshibicjonistów. Nieładnie, pastorku, wspierać tylko wybrańców!

  2. Przeprasza zboczencow,a tak oficjalnie przeprosic za nagonki i mordowanie slowian, to juz przez morde nie przejdzie.

  3. Natura sama rozwiązuje takie problemy? Niby tak, bo te osobniki nie mogą mieć potomstwa i jako uszkodzone, ich geny po prostu znikają z puli. Dlatego to środowisko tak walczy o prawo do adopcji. Mechanizm jest gotowy. Kościół tak działą. Z oseska robią katolika. Nikt oseska o zdanie nie pyta. Co z oseskiem zrobi sekta LGBT? Pozwolimy na to głosując na takich „trzaskowskich”?

    • Natura powinna przeprosić.

      „Nikt oseska o zdanie nie pyta” – a co w tym dziwnego? Rodziców powinnością jest pragnąć dobra dla swoich dzieci.

Comments are closed.