Reporter TVN przepędzony z antykomunistycznej demonstracji. Marcin Wrona odwieziony przez policję [VIDEO]

Marcin Wrona wypędzony z protestu w Waszyngtonie.
Marcin Wrona wypędzony z protestu w Waszyngtonie. (Zdj. Twitter)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Marcin Wrona, korespondent TVN został przepędzony przez manifestujących w Waszyngtonie Kubańczyków. Protest był wyrazem sprzeciwu wobec komunistycznego reżimu w Hawanie. Dziennikarz został odwieziony przez policję radiowozem.

Na ulicach kilku kubańskich miast wybuchły 11. lipca antyrządowe protesty. Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel oskarżył Stany Zjednoczone o wywołanie zamieszek.

Jak podała AFP, demonstranci skandowali: „Wolność!”, „Precz z dyktaturą!”, „Niech odejdą!”. Francuska agencja podkreśliła, że Kuba pogrążona jest w najgorszym od 30 lat kryzysie gospodarczym.

Tymczasem w wystąpieniu do narodu prezydent Kuby i szef Partii Komunistycznej Miguel Diaz-Canel powiedział, że to Stany Zjednoczone odpowiedzialne są za zamieszki. Wezwał zwolenników władzy do konfrontacji z „prowokacjami”. Diaz-Canel zapewnił, że są oni gotowi oddać życie w obronie rządu.

Antykomunistyczne protesty wspierają Kubańczycy, mieszkający w Stanach Zjednoczonych, którzy również zaczęli wychodzić na ulice tamtejszych miast. Z jednej z takich demonstracji został wygoniony przez uczestników polski dziennikarz.

„Na demonstrację przed Białym Domem wybrał się reporter TVN Marcin Wrona, ale został przegoniony przez protestujących. Dziennikarz odjechał w radiowozie, zabrany przez policjantów Metropolitan Police Department” – przekazał reporter stacji Newsmax James Klüg.

17 KOMENTARZE

 1. Przepędzony, bo coś dyskutował, nie że z tvn.
  Na komunistycznej Kubie, przewrót organizują Ż, być może Ż „prawicowi”.
  Nie wiem jak tam ż-muna, „demokraci”, ich „lewa” i „prawa” część, ale jakoś wydaje mi się, że w zdniu poprzednim się nie mylę.
  „Młodzież kubańska”, prócz jej szefów, pewnie o tym nawet nie wie – co wcale nie oznacza, że dziejscy „komunizm” to raj.

  • Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę stan: lata 20-e XXI w., miejsce: Ameryka Łacińska, to skutkiem rewolucji „demokratycznej” i „wolnorynkowej”, przy wsparciu „etny”, może być większa nędza dla znaczącej części Kub-ców. Powrót Kuby do roku 1958, a nie stworzenie Szwajcarii

  • Acha ż-muna oficjalna, demokraci oficjalni, nie wiem jak jakiś odłam skarjnie „lewicowy”, też
   „walczą z komunizmem”. Czyli Kuba to tak – zachowując proporcje i umiar – (łacińsko/środkowo) amerykańska Białoruś.
   President Joe Biden said on Thursday that Cuba is a „failed state” and called communism a „failed system” as protests play out against the Caribbean nation’s repressive regime.

 2. o sytuację na Kubie lepiej pytać Kubańczyków tam mieszkających. Te waszyngtońskie protesty mają taką samą wartość, jak protesty „demokratycznej opozycji” przeciwko „reżimowi Łukaszenki” – czyli żadne.

 3. A skąd tacy kubańczycy mogą wiedzie coś o TVNie. Po prostu różowiusienki postępak zaczął pipeprzyć głupoty. Napewno coś im nafandzolił o Janie Pawle II, komunie i żydach to się po prostu naraził latynosom i go pogonili. XD

 4. Chyba jednak chodzi o przedstawienie TVN-u przed polska publicznoscia jako polskiej telewizji , nie bedacej tylko odgalezieniem kartelu medialnego nalezacego wiadomej nacji . Nie sadze , zeby ktos z uczestnikow tego spedu zauwazyl jakiegos Wrone z jakiejs TVN , nie mowiac o jego wyrzucaniu

 5. Amerykanie przekupuja dowodcow wojska i policji , nastepnie organizuja spektakl pt. „gniew lud” i wtedy kolejni amerykanscy agenci w rodzaju Cichanouskiej albo Morawieckiego przejmuja wladze i umozliwiaja dalszy rabunek. Wszyscy znaja reguly tej gry , dlatego ci ktorzy nie traca kontroli nad wojskiem i bezpieka przezywaja. Sprawe utrudnia dolec z powietrza i slaba atrakcyjnosc USA jako miejsca do zycia.

 6. Widzicie Polscy? Nawet Kubańczycy nam pokazali jak trzeba gonić przedstawiciela komunistycznej telewizji z Polski! 😀 Nawet na Kubie wiedzą co to TVN!!!

Comments are closed.