COVIDIAŃSKI AMOK. Nowe wytyczne dotyczące noszenia masek przez zaszczepionych w USA

Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Rochelle Walensky poinformowała we wtorek o zaostrzeniu wytycznych dotyczących noszenia masek przez osoby zaszczepione przeciw Covid-19. CDC zaleca teraz noszenie masek przez wszystkich na obszarach o zwiększonej transmisji wirusa.

Według nowych wytycznych, osoby zaszczepione powinny nosić maski ochronne w miejscach publicznych i pomieszczeniach na obszarach o „znacznym” lub „wysokim” wskaźniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Według obecnych definicji CDC oznacza to większość stanów na Południu i Zachodzie USA.

Nowe zasady to zmiana polityki CDC ogłoszonej na początku maja. Oceniono wówczas, że osoby zaszczepione nie muszą nosić masek w zamkniętych pomieszczeniach. W praktyce oznaczało to, że w większości kraju maski przestały być obowiązkowe.

Zmiana następuje w momencie szybko rosnącej w USA liczby infekcji związanych z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta. Choć – jak głosi oficjalna propaganda – przypadki zakażeń wśród osób zaszczepionych wciąż są stosunkowo rzadkie, a przebieg choroby łagodniejszy, Walensky zaznaczyła, że przy zwiększonej transmisji koronawirusa ryzyko to wzrasta.

„Te nowe badania są niepokojące i niestety wymuszają aktualizację naszych rekomendacji” – powiedziała szefowa CDC.

CDC zaleca również noszenie masek przez wszystkich uczniów i nauczycieli w szkołach w całym kraju, niezależnie od statusu zaszczepienia.

Komentując te zmiany prezydent USA Joe Biden stwierdził, że gdyby więcej ludzi zaszczepiło się przeciw Covid-19, to Ameryka nie byłaby obecnie w takiej sytuacji. Dodał też, że rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień dla urzędników federalnych. W poniedziałek Departament Spraw Weteranów stał się pierwszą federalną instytucją, która zdecydowała się na taki krok.

Jak dotąd w pełni zaszczepiło się 49,7 proc. ludności USA, w tym 60 proc. wszystkich dorosłych. Średnia liczba wykrywanych każdego dnia nowych infekcji SARS-CoV-2 wzrosła w kraju od początku lipca niemal czterokrotnie i obecnie wynosi ok. 56 tys.

NCzas/PAP

6 KOMENTARZE

  1. Jankesi. Najwięksi łgaże ostatnich 100 lat. Nie dali się sowietom przegonić w łgarstwie więc sami stali się sowietami.

  2. Maski zabijają chorych i zdrowych. Maski nie tylko, że nie zatrzymują wirusa, ale powodują hypercapnie (zwiększony dwutlenek węgla) oraz hypoxie (obniżony o około 20% tlen) i wdychanie ponowne toksyn i wirusów.
    Dyrektor WHO: „Chcę być szczery z wami. Nie będzie powrotu do dawnej normalności w przewidywalnej przyszłości.”

  3. Książka z 2015 roku – Steve Hassan „Combating cult mind control” i „Freedom of mind” – aby zwyciężyć i kontrolować zachowanie jednostek, polityczny kult musi osiągnąć trzy cele: 1. Kontrolować media, 2. Zapobiegać swobodnym zgromadzeniom, 3. Skłonić jednostki do noszenia specjalnego ubrania (np maska).

  4. Co na to kowidioci, którzy w myśl rządowych reklam z Czarkiem mieli się czuć bezpieczni paradując bez kagańca podczas ostatniej prostej do nowej normalności Georgea Sorosa?

    Cóż, pewnie stoją w upale, w kolejce po trzecią dawkę zajzajeru, ha ha !!!

Comments are closed.