Niezaszczepieni nie wejdą do niektórych miejsc w Wielkiej Brytanii. „Będą one dla ciebie zamknięte”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/Pixabay (kolaż)
Osoby, które odmawiają przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19, są samolubne i narażają życie innych na ryzyko – powiedział we wtorek brytyjski minister Michael Gove. Ostrzegł, że osoby te mogą mieć zakaz wstępu na niektóre wydarzenia i imprezy masowe.

Ostatecznie, jeśli możesz się zaszczepić, a ty tego odmawiasz, jest to akt samolubny. Narażasz zdrowie i życie innych ludzi, więc powinieneś się zaszczepić – mówił Gove.

Zapytany, czy odmowa szczepienia powinna skutkować zakazem uczestnictwa w niektórych imprezach masowych, odpowiedział: Jeśli świadomie odmawiasz szczepienia, a są pewne miejsca i pewne wydarzenia, które wymagają pewnego poziomu bezpieczeństwa, to znając warunki, na jakich można dostać się do tych miejsc i na te wydarzenia, będą one dla ciebie zamknięte.

To najsilniejsze dotychczas ostrzeżenie ze strony brytyjskiego rządu, że szczepienia mogą być wymagane nie tylko do wejścia do klubów nocnych, co już zostało ogłoszone, ale też w przypadku uczestnictwa w innych imprezach masowych. Premier Boris Johnson mówił, że rząd rozważa wprowadzenie tej samej zasady w innych miejscach, „gdzie gromadzą się duże tłumy”, ale jak dotąd tego nie sprecyzował.

Gove wskazał, że takimi wydarzeniami mogą być mecze piłkarskie. – W końcu wszyscy chcemy mieć pewność, że duże imprezy, mecze Premier League, inne duże imprezy, są bezpieczne – mówił. Jak dodał, certyfikaty covidowe „daje nam większą pewność, że duże imprezy nie staną raczej imprezami o dużym rozprzestrzenianiu (wirusa)”.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od września do klubów nocnych będą mogły wejść tylko osoby w pełni zaszczepione, przy czym w odróżnieniu od niektórych innych krajów, nie umożliwi tego negatywny test na obecność koronawirusa. Rząd nie wyklucza również, że w nadchodzącym roku akademickim studenci uniwersytetów będą musieli być w pełni zaszczepieni, aby móc uczęszczać na wykłady i przebywać w salach.

Jednak sprawa obowiązkowych szczepień jako warunku uczestnictwa w wydarzeniach budzi ogromne kontrowersje wewnątrz rządzącej Partii Konserwatywnej i część jej posłów na pewno zagłosuje przeciw rządowym propozycjom.

(PAP)

9 KOMENTARZE

  1. Debile są w każdym rządzie, szkoda tylko, że w większości :-)
    Jakie zagrożenie stwarza nieszczepiony dla zaszczepionego ?
    Teoretycznie żadne więc po co to sortowanie skoro drugi nieszczepiony zgadza się na ryzyko ?

  2. Teoria spiskowa członka partii KORWiN. Rozpowszechnia fake newsa nt. odznaczonej przez szefa MZ pielęgniarki.

  3. Ten sam bełkot o samolubności co przy tzw. maseczkach-ściereczkach (gra na emocjach: zarazisz babcie, ja chronię cb a ty mnie itp.). Panie Gove, nikt nie odmawia przyjęcia szprycy, ludzie tylko nie wyrażają zgody na jej przyjęcie, idąc waszą nowomową socjopatów w krawatach

  4. Przeżyłem komunę wtedy paszporty też były dla „swoich’ teraz zresztą żądza ich uwłaszczone dzieci w wiekszyci Ale aby mi wstrzyknąć ten syf musieli by mnie siłą wziąć a to nie będzie takie proste

Comments are closed.