Obowiązek szczepień w Polsce? Doradca prezydenta zabrał głos

Prezydent Andrzej Duda (C) oraz Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha (2L) Źródło: PAP
Prezydent Andrzej Duda (C) oraz Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha (2L) Źródło: PAP
Paweł Mucha, prawnik i społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, był gościem w Programie I Polskiego Radia. Mucha wypowiadał się na temat ewentualnego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19.


– Jeżeli chodzi o dzisiejszy stan szczepień i debatę w tej sprawie, wydaje mi się, że przede wszystkim to jest kwestia promocji i wszelkich działań, które możemy podejmować, żeby osób wyszczepionych było jak najwięcej –
powiedział w „Sygnałach dnia” Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, sprzeciwiając się tym samym pomysłowi wprowadzenia obowiązkowych szczepień.

Według Muchy należy apelować o szczepienia „z perspektywy społecznej odpowiedzialności, a nie z perspektywy prawnego obowiązku”.

Prezydencki doradca uważa również, że obowiązek mógłby być sprzeczny z polską Konstytucją.

– W moim osobistym przekonaniu tego rodzaju rozwiązanie mogłoby budzić duże wątpliwości na gruncie przepisów polskiej Konstytucji –
powiedział Mucha.

Dodał, że kwestia obowiązku szczepień w przypadku medyków powinna być przedmiotem dyskusji w ramach Rady Medycznej przy premierze.

Źródło: Polskie Radio

10 KOMENTARZE

  1. Najpierw co innego mówią, a później i tak co innego robią. Nie należy wierzyć tym osobnikom na słowo.

    • Ten może akurat jest przeciwnikiem. A może i sam Duda nie chce się załapać na pobyt w odosobnieniu w mundurku w paski. Niech sobie rząd Morawieckiego sam na dno idzie.

  2. No proszę. Muchy na olimpiadę nie zabrał. Niewdzięcznik. Tyle się ten doradca musi nawysilać, żeby wreszcie wydalić z siebie swoją prywatną opinię. Jeszcze parę bełkotów na temat finansowania covida i pozostanie wrażenie że pierwszy kibic Polski, trzyma rękę na pulsie. A ludzie liczą powolutku wydatki długopisa a potem przedstawią gnojowi rachunek za olimpijskie wczasy do zapłacenia ze swojego majątku. Za ochroniarzy, bilety, kolacyjki, noclegi, zakupy i samoloty …

  3. Ten może akurat jest przeciwnikiem. A może i sam Duda nie chce się załapać na pobyt w odosobnieniu w mundurku w paski. Niech sobie rząd Morawieckiego sam na dno idzie.

  4. Ja tu już praktycznie jestem pewien, że obowiązek szczepień nadchodzi w najbliższych dekadach. Jako, że mam poważne alergie, to traktuje to jako próbę zamordowania mnie. Oczywiście nie mam więc wyjścia i muszę się bronić tak samo, jakbym był na wojnie.

    • Spoko staję z Tobą w szeregu. Ta sama motywacja, ale nie tylko alergie są tutaj problemem a w zasadzie samo to, że jesteśmy ludźmi :)

  5. To nie rząd, to dyktatura. Jeszcze będziemy Łukaszenkę o azyl prosić. Doskonale wiedział o co chodzi już rok temu kiedy mówił. że lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

  6. Wy piszecie w komentarzu „sprzeczny” on „duze wątpliwości”. Gdzie tu zbieżność ? A może ja nie rozumiem języka polskiego?

Comments are closed.