Obowiązkowe szczepienia dla TYCH grup niemal pewne? Decyzja rządu w najbliższych dniach

Cierpiący mężczyzna, strzykawki Źródło: Pexels, collage
Cierpiący mężczyzna, strzykawki Źródło: Pexels, collage
Szczepienia na Covid-19 z dużą dozą prawdopodobieństwa dla niektórych grup będą obowiązkowe. Podczas poniedziałkowego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim Rada Medyczna rekomendowała taki obowiązek dla całej służby zdrowia, części urzędników oraz pracowników gastronomii – tak wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM.

Premier rządu warszawskiego ma się zastanowić nad propozycjami Rady Medycznej. Pierwsze decyzje mają zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Rada Medyczna pod przewodnictwem prof. Andrzeja Horbana postuluje obowiązkowe szpryce dla całej służby zdrowia – nie tylko dla lekarzy czy pielęgniarek, ale też dla osób pracujących na recepcji, diagnostów czy techników. Z doniesień RMF FM wynika, że tutaj decyzja jest w zasadzie przesądzona, bowiem panuje pełna zgoda.

Pojawił się ponadto pomysł obowiązkowych szczepień urzędników państwowych i samorządowych – a przynajmniej tych, którzy pracują z interesantami. Podobne propozycje miałyby objąć też pracowników gastronomii, kawiarni czy restauracji.

– Prosiliśmy rząd o jasny przekaz o braku ewentualnych restrykcji epidemicznych dla zaszczepionych – mówiła po spotkaniu z premierem prof. Magdalena Marczyńska. Chodzi o to, by osoby, które przyjęły szprycę, nie podlegały covidowym restrykcjom nawet przy wzrostach liczby zakażeń.

„Ewidentna korzyść”

– Naszym zdaniem po prostu trzeba to mówić jasno i wyraźnie – pokazując ewidentną korzyść. Ten kto się zaszczepił i zaszczepi, nie będzie podlegał restrykcjom w trakcie ewentualnych kolejnych fal zakażeń – przyznała Marczyńska. Według pandemicznych ekspertów, ma to zwiększyć społeczne zainteresowanie szprycą.

Jak wyjaśniła Marczyńska, poniedziałkowe spotkanie z rządem warszawskim dotyczyło głównie strategii dalszego wyszczepiania.

– Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób można dotrzeć ze szczepionkami jeszcze bliżej obywateli. Wśród pomysłów jest dostarczenie jak największej liczby szczepionek do POZ, aby tam zdążyć zaszczepić jak najwięcej osób przed IV falą. Kolejny raz przekazaliśmy także, że naszym zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe wśród medyków – mówiła.

Pracodawcy będą wymagać szczepień?

– Rozmawialiśmy też o innych zawodach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jak i włączeniu się pracodawców w wymaganie od pracowników poddania się szczepieniu. Aby jednak tzw. paszporty covidowe mogły być obowiązujące, stosowane w Polsce i aby ktoś mógł wymagać ich okazania, potrzebne są zmiany ustawowe. Na taką nowelizację przepisów liczymy – dodała Marczyńska.

Miks szprycowy

Ponadto apelowano też o jasny przekaz dla osób, które miały niepożądany odczyn poszczepienny po przyjęciu pierwszej dawki – że mogą zgłaszać się na przyjęcie innego preparatu w ramach doszprycowania drugą dawką. Ma to zmniejszyć poziom absencji w przypadku drugiej dawki.

Poważne rozważania

– Jest część Rady Medycznej, która jeszcze mocniej zachęca np. do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy i w ogóle Unii Europejskiej, były obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie – zapowiedział podczas konferencji premier rządu warszawskiego Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie zapewniał, że nie było dyskusji na temat powszechnego obowiązku szczepień.

Źródło: RMF24

77 KOMENTARZE

 1. Tej Pani należy odebrać tytuł. Najlepszą szczepionką jest własna odporność. Żaden urzędniczyna i jakąs profesorka nie będzie decydowała o tym co jest dla mnie dobre, ani nie będzie mi mówiła, co mam zrobić z własnym ciałem. A jeżeli uważam, że przeziębienie jest bezpieczniejsze niż szczepionka to mam do tego prawo.

  • Wolność twojej pięści, lewaczko, kończy się na cudzym nosie. Chcesz narażać innych ludzi, to się zamknij w piwnicy.
   My, prawacy, nie zabraniamy ludziom strzelać. Zabraniamy lewackiemu pomiotowi strzelać do ludzi

   • Onufry, powiedz swojemu oficerowi prowadzącemu (nawet, gdy jesteś nim sam dla siebie), że na NCzasie Cię biją i chcesz przeniesienia. Tu są bardzo szkodliwe warunki do pracy, a gdzieś indziej będziesz bardziej produktywny. Tu zaczynasz przesiąkać wartościami wolnościowymi, choć my widzimy, że hybryda z Ciebie wychodzi – esbeko-lewako-prawicowiec.

   • Otóż Twoja powyższa wypowiedź jest kalką tego co w TV z ust kogoś z Lewicy słyszałem – „my jesteśmy za wolnością, więc jak się nie zaszczepisz, to siedź w domu – masz wybór”.
    A jest dokładnie odwrotnie – jeśli się tak boisz, to sam siedź w domu. A przecież po to się szczepisz, byś był bardziej bezpieczny, więc w czym problem? To te preparaty chronią czy nie chronią?

 2. To nie jest szczepionka lecz preparat, który testują na ludziach.
  „Kodeks norymberski” z 1947 roku, „Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych” z 1976 roku, „Konwencja o prawach człowieka i medycynie” z 1997 roku oraz art. 39 Konstytucji RP.

  • On już jest porządnie przetestowany. Wasze lewackie popiskiwania o „nieprzetestowaniu” każdego dnia są coraz bardziej żałosne, im więcej łudzi się szczepi. Podano już ludziom ponad 4 miliardy szczepionek na kowidka, przy takiej liczbie ich właściwości są już lepiej znane niż wielu „przetestowanych” szczepionek na rzadko występujące choroby. Ale dla lewactwa antyszczepionkowego ważniejszy jest biurokratyczny kwitek… Jak ja nie cierpię lewactwa…

   • A długoterminowe działanie tego preparatu też już przetestowano ? Kłamiesz bolszewiku w każdym swoim słowie !

   • Większość nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w Kalifornii występuje w najbardziej zaszczepionych hrabstwach (powiatach).

    • Według danych państwowych, cztery z pięciu hrabstw znajdują się w pierwszej dziesiątce najbardziej zaszczepionych hrabstw w stanie. San Francisco zajmuje drugie miejsce w hrabstwie z 69,8 procentami osób w pełni zaszczepionych, a dodatkowe 6,5 procent otrzymało jedną dawkę, ale nie otrzymało jeszcze drugiej.

     • Dla porównania, pięć hrabstw ma zarówno wskaźnik szczepień poniżej średniej, jak i średni dzienny wskaźnik zachorowań, który jest poniżej średniej dla całego stanu i maleje. Hrabstwa te to Lassen, Modoc, Del Norte, Glenn i San Benito.

   • Jeśli wystąpią masowe zgony z powodu tych preparatów, to będziesz miał krew na rękach. Nie uwolnisz się od niej do swej śmierci, a może i na wieki…

    Masowe, to nie znaczy „wysyp”, to może być rozciągnięte w czasie.

   • Te Twoje bajki o byciu lekarzem…

    1. może masz dyplom, ale nie jesteś lekarzem – do bycia lekarzem on nie wystarczy, nie wystarczy też staż i specjalizacja, trzeba jeszcze mieć to „coś”, niektórzy nazywają to powołaniem
    2. może cos tam studiowałeś, albo coś pokrewnego
    3. najbardziej prawdopodobne – masz konsultanta medycznego

    Onufry, słoma z butów zawsze wyjdzie. Poproś o przeniesienie.

 3. Nie dla jakichkolwiek form wprowadzania obowiązku szczepień dla kogokolwiek. Ja chyba nawet zaprzestanę szczepić dzieci na dotychczasowe obowiązkowe. Boję się o ich i swoje zdrowie, a Bóg tylko wie co oni tam przemycili dla naszego uzależnienia się na stałe od wyrobów farmacji.

 4. „Proszę Szanownego Państwa, mamy epidemię dżumy. Szczury roznoszą ją wszędzie, chowają się w takich miejscach, że nie jesteśmy w stanie ich schwytać, by przeżyły. By ocalić szczury, musimy zrozumieć swoją powinność – musimy poddać się obowiązkowym szczepieniom. Tylko w ten sposób Planeta zostanie uratowana, a wraz z nią niezwykle inteligentne i wytrzymałe na wszelkie przeciwności losu szczury. One poniosą kaganek cywilizacji w dalsze dzieje ludzkości. Proszę zrozumieć powagę sytuacji.”

 5. W moim mieście społeczeństwo już zapowiedziało- jakieś przymusy ze strony lokalnych władz czy białych kitli i cegły pójdą w ruch na stosowne budynki, a ICH dzieci – lokalnie będą jak trędowate-na życzenie ich rodziców, bodziec- reakcja.

 6. Jeżeli tacy idioci jak wyżej wspomniana pseudo lekarka się wyszczepili ową trucizną, to dziękujmy Bogu, bo szybko odejdą z tej pseudo służby zdrowia i kraj się oczyści z covido-idiotów.

 7. Masowa psychoza i uległość rządu nadal nęka świat, gdy kultowa germafobia, hipochondria i poszukiwanie pozwolenia stają się normą. Wielka Brytania ulega autodestrukcji z powodu tej wymuszonej przez rząd choroby psychicznej, ponieważ masowe posłuszeństwo wobec wymazów Covid-19 i idiotycznych aplikacji do śledzenia kontaktów NHS powoduje braki kadrowe w każdej branży, w tym w krytycznych miejscach pracy w infrastrukturze, opiece medycznej, transporcie publicznym i zakładach produkcji żywności.

Comments are closed.