Katastrofa w Kołomyi. Samolot runął na dom. Są ofiary śmiertelne [VIDEO]

Katastrofa samolotu w Kołomyi.
Katastrofa samolotu w Kołomyi. (Fot. YouTube/screen)
Samolot sportowy spadł na dom w obwodzie iwano-frankowskim na zachodzie Ukrainy – poinformowała w środę ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. W wypadku zginęły cztery osoby.

Samolot spadł na dom, wzniecając pożar. Według służb w wyniku katastrofy zginęły cztery osoby, które były na pokładzie maszyny. Pożar na miejscu już ugaszono.

Do zdarzenia doszło pod miastem Kołomyja w środę ok. godz. 13.40 (12.40 w Polsce). W budynku, na który spadł samolot WT-10 Advantic, nie było ludzi. Na razie nie są znane przyczyny katastrofy.

AKTUALIZACJA: W katastrofie samolotu zginął ukraiński pilot i trzech turystów z USA.

Według Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie trzej pasażerowie, którzy zginęli w wypadku, byli obywatelami USA. Jak dodano, to chasydzi, którzy przyjechali odpocząć na Ukrainę. Również agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła, podała, że turyści byli obywatelami USA. Ukrainiec, który zginął w wypadku, to zawodowy pilot i instruktor – napisał Ukrinform.

1 KOMENTARZ

  1. To news dnia. Panowie i być może Panie. Ogarnijcie się. Zasada trupokilometra. Sens publikowania przez Was niektórych informacji jest dla osoby interesującej się informacją jako dobrem, czasami niezrozumiały. Przykład. piszecie o chmurze, która nadciąga nad PL. Wisi to u Was jako news. Ale chmura już zmieniła kierunek.

Comments are closed.