Pobili się o teren na plaży. W ruch poszły pałki teleskopowe. 56-latek w szpitalu

Bójka na plaży w Łebie. Na zdjęciu jeden z zatrzymanych agresorów.
Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka. Sprawcy zaatakowali go, bo korzystał z „ich” terenu na plaży, gdzie sprzedawał kukurydzę.

Zatrzymani 20 i 19-latkowie usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia – pałek teleskopowych. Grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Do bójki doszło przy jednym z wejść na plażę w Łebie. 56-latka, sprzedającego na plaży kukurydzę i inne przysmaki dla plażowiczów, pobili dwaj nastolatkowie. W ten sposób dali do zrozumienia, że teren jest „ich”.

Jeden z nich sypnął 56-latkowi piaskiem w oczy, a następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać go po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez zaalarmowanych przez plażowiczów ratowników wodnych.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, obrazujące przebieg zdarzenia i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci doprowadzili zatrzymanych prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

 

7 KOMENTARZE

  • Niestety nieprawda.
   Trafią do cel z takimi samymi jak i oni.
   Poznają nowych kolegów, nawiążą kontakty, na siłowni poduczą się fachu…

  • No tak bo w więzieniu siedzą sami niewinni nauczyciele, a nie bandyci i skurwysyny co to biją dzieci, żony, i niewinnych ludzi.

 1. „z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy”
  Paszportu. Wyjadą na dowód.
  Nie uogólniam, jeśli to dalej dotyczy emigracji, to tej okazyjnej, krótkotrwałej oraz n9e są to moje obserwacje: znajomy mi mówił, ze o ile w Belgii spotkał się z żądaniami okazania świadectwa niekaralności, to Holandia jest zupełnie „liberalna”, zdarzają się panowie, co „zapomnieli” wrócić z przepustki do więzienia.:)

 2. Pobili się o teren na plaży? Co to za tytuł do tej wiadomości? Chyba raczej dwaj bandyci pobili człowieka na plaży

Comments are closed.