Rząd chce rozszerzyć stosowanie paszportów szczepionkowych. „Dyktatura sanitarna? Ależ skąd”

kod QR
Szczepienie oraz kod QR - zdjęcie ilustracyjne. / foto: emmer.com.ar/Prt Sc YouTube (kolaż)
Jeśli we Włoszech liczby zakażeń będą nadal rosnąć, rozszerzone zostanie użycie „przepustki Covid-19” – powiedział wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Nie wykluczył jej stosowania także w transporcie.

Na mocy decyzji rządu od 6 sierpnia przepustka Covid-19 będzie wymagana przy wejściu do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do kin, teatrów, na siłownię i na basen, na masowe imprezy i zjazdy.

– Chciałbym zachęcić wszystkich, by zastanowili się nad znaczeniem przepustki, która jest nadzwyczajnym środkiem, by zapewnić bezpieczeństwo krajowi i nie wracać do tego, co było i niczego już więcej nie zamykać – oświadczył wiceminister Sileri w opublikowanym w środę wywiadzie dla dziennika „Corriere dellla Sera”.

Odnosząc się do protestów między innymi branży restauracyjnej przeciwko obowiązkowi „zielonej przepustki”, Sileri powiedział: „Słyszę, że mówi się o «dyktaturze sanitarnej». Ależ skąd”.

– Protestującym restauratorom mówię: prawie 38 milionów Włochów dostało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a zatem zieloną przepustkę mają już w kieszeni. Do nich trzeba dodać 7-8 milionów dzieci poniżej 12 lat, od których nie jest on wymagany. A zatem 70 procent populacji Włoch może wejść do restauracji. A od 6 sierpnia tych osób będzie, mam nadzieję, jeszcze więcej – podkreślił wiceszef resortu zdrowia.

Jako cel wskazał osiągnięcie do końca września liczby 50 milionów zaszczepionych Włochów.

– Jeśli liczby zakażeń w najbliższych tygodniach wzrosną, musimy być na to przygotowani, także stosując przepustkę – dodał wiceminister. Wtedy jej użycie zostanie rozszerzone – wyjaśnił.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. Niech brną. Zastraszeńcy będą jeździć i zarażać, ciekawe na kogo wtedy zwala winę? Może „amerykańscy naukowcy” odkryją, że wirus wariant sigma przenosi się po kablu telefonicznym i odetną sygnał niezastraszeńcom? Wersja o przenoszeniu pierdnięciem hula już po sieci.

  2. To są tylko medialne wypierdy, jakby doszło do takiego zamordyzmu, to skończyłoby się to wojną domową, a przecież niezaszprycowanych ani jedną dawką jest większość 53% światłego społeczeństwa.

Comments are closed.