Cóż za przypadek! Wiceszef Federacji Przedsiębiorców Polskich, nawołującej do segregacji sanitarnej, jest szefem polskiego oddziału AstraZeneca

AstraZeneca.
AstraZeneca. (Zdj. PAP/EPA)
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) chwali się, że jako pierwsza organizacja przedsiębiorców apelowała o wprowadzenie przepisów, które „ochronią gospodarkę przed kolejnym lockdownem”. Jednak ochrona ta miałaby polegać na dyskryminacji niezaszczepionych i de facto pośrednim przymusie szczepień. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że wiceprzewodniczący Federacji jest szefem polskiego oddziału koncernu AstraZeneca – jednego z producentów szczepionek na Covid.

Federacja Przedsiębiorców Polskich zrzesza kilkadziesiąt firm – koncernów prywatnych i państwowych – w tym m.in. PKN Orlen, PGNiG, PKO BP, BGK, Totalizator Sportowy, Asseco, Coca-Cola Polska, Budimex, Philip Morris, Vivus i Uber.

13 lipca 2021 roku Federacja opublikowała stanowisko, w którym zdecydowanie i jednoznacznie opowiedziała się za wprowadzeniem „zachęt” prowadzących do pośredniego obowiązku szczepień, a przynajmniej dyskryminacji niezaszprycowanych. Jako argumenty podawano m.in. zdrowie publiczne, rzekome zagrożenie ze strony niezaszczepionych, a także groźba wprowadzania kolejnych lockdownów przy kolejnych tzw. falach oraz związane z tym straty finansowe.

Jak się jednak okazało, wiceszefem Rady Federacji Przedsiębiorców Polskich jest Wiktor Janicki. Jest on zarazem prezesem AstraZeneca Pharma Poland.

„Ludzie związani z koncernami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki, lobbują u polityków za odebraniem praw i wolności obywatelskich niezaszczepionym” – napisała poseł Anna Maria Siarkowska.

Jak czytamy w stanowisku Federacji Przedsiębiorców Polskich „zasadne jest wprowadzenie rozwiązań ustawowych, które uzależnią możliwość przebywania w określonych miejscach lub podejmowania określonych czynności od poddania się szczepieniu”.

„W ten sposób osoby zaszczepione uzyskiwałyby praktyczny mechanizm obrony przed naruszeniem ich prawa do ochrony własnego zdrowia przez osoby niezaszczepione. Obecnie decyzja o niezaszczepieniu – wbrew dowodom naukowym – ma w istocie pierwszeństwo przed prawem do ochrony własnego zdrowia przez osoby, które poddały się szczepieniu. Takiego stanu nie sposób zaakceptować” – dodano.

Źródła: Twitter/federacjaprzedsiebiorcow.pl/PCh24.pl

42 KOMENTARZE

 1. Jak się ktoś zaszczepił, to czego się obawia? Lekkiego przebiegu choroby, kataru???!
  A może jednak „szczepionki” nie mają chronić przed kowidem i wcale tego nie robią…

 2. Cała narracja covidian jest oparta na fałszywej tezie, że zaszczepieni nie roznoszą wirusów.

  • dzisiaj w rozmowie z jednym z lekarzy usłyszałem inne twierdzenie
   otóż niezaszczepieni są inkubatorem dla mutacji wirusa
   może ktoś zorientowany
   ale nie tylko internetowo
   mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie

   • Jest dokładnie odwrotnie. Zaszczepieni produkują mutacje ponieważ wirus „ucieka” przed odpowiedzią immunologiczną w postaci p/ciał po szczepieniu, w nowe formy – mutacje.

 3. „W ten sposób osoby zaszczepione uzyskiwałyby praktyczny mechanizm obrony przed naruszeniem ich prawa do ochrony własnego zdrowia przez osoby niezaszczepione.” To po kiego luja są w ogóle te tzw szczepienia???

  • Trafione w sedno. Ewidentnie widać że nie chodzi o ochronę zdrowia poprzez szczepienie, ale o zarobienie duuuuużej kasy.

   • I wśród firm znajdujących się z tym stowarzyszeniu Philip Morris. Ta firma ma wybitne zasługi w dbaniu o zdrowie ludzi xD

  • A co z ochroną osób niezaszczepionych przed zaszczepami, którzy tak samo (albo i gorzej bo mają nie podlegać żadnym ograniczeniom ) transmitują jedyną i słuszną zarazę??? Logiki żadnej ale to chyba dodatkowy efekt tego preparatu.

  • Tak to śmiechu wart ! Z której strony wiatr powieje tak się ustawią, chorągiewki !. Z dominującym „polskim kapitałem” o który pispo i inne sprzedawczyki „walczą” pozornie na co dzień dla picu.

  • taka ta fpp polska, jak tzw. związek banków polskich czy inne bcc, po 1989r., kiedy rozdano i rozkradziono wszystkie polskie firmy, zniszczono polskie rolnictwo, Polacy już niczego nie potrafią zrobić bez tzw. inwestora strategicznego, najgorsze to, że tzw. wolnościowcy, wszystko to popierają

 4. 1/ to czysty, niewinny przypadek; chłop przecie musi gdzieś robić; ile jeszcze tych s…ów jest pochowanych w instytucjach, które nam stręczą pseudo pandemię i truciznę jako antidotum na tę chorobę zakaźną jak każdą inną? przedsiębiorcy załóżcie w końcu swoją organizację, która będzie reprezentowała Wasze interesy, a nie interesy obcych, wrogich firm;

  • rzecz w tym że bardzo szybko do takiej organizacji
   szczególnie gdy jest prężna
   wtranżala się jakiś agent wpływu a często wielu
   i mało dostrzegalnym dryfem
   wysterowuje poczciwców którzy z racji działalności a przede wszystkim bzdurnych obciążeń nałożonych przez państwowy aparat ucisku
   nie mają czasu na walkę z lewiatanem

 5. 2/ taki, jak ten, fałszywiec, są ich V kolumną; podprowadzą Was nad przepaść i popchną w przód; macie w sejmie grupę, która, a widać to chyba wyraźnie, walczą o polskie firmy, które są w Polsce szykanowane przez, ponoć, polski rząd (chyba (nie)rząd); nie umiecie się połączyć, zorganizować i walnąć w zdrajców, mamełów i złodziei z tzw. „grubej rury”? nie stać Was na obronę Waszej własności i wolności? zawsze chcecie kulić ogon pod siebie, jak uciekający kundel? nie wierzę w to; to do dzieła;

 6. To się nazywa w jez angielskim „Conflict of Interes” Zapamiętać nazwy! Unikać ich nim diabła! Po drugie nadszedł czas na bojkot owych firm oraz innych wprowadzających reżim/apartheid sanitarny: PKN Orlen, PGNiG, PKO BP, BGK, Totalizator Sportowy, Asseco, Coca-Cola Polska, Budimex, Philip Morris, Vivus i Uber. Po czasie wpływy zaczną topnieć i akcje polecą w dół.

 7. Trzeba zorganizować prawników i pozywać tzw. opiniotwórcze osoby o szerzenie kłamstw jakoby szczepienie sprawiało, że nie można już być roznosicielem covida.

 8. Hitler też uważał, że ograniczenia dla Żydów nie naruszały ich wolności tylko chroniły wolność reszty społeczeństwa, czyli Niemców. Za wszelką cenę chciał rozszerzyć przestrzeń życiową dla Narodu Niemieckiego, nawet kosztem zamykania ludzi w gettach i w obozach koncentracyjnych.” Twitter
  Wiktor Janicki jest zwykłym cieciem, wynajętym przez Astra Zeneca do pilnowania geszeftu w Polsce, taki z niego pracodawca jak w koziej d… trąba.

 9. Co z tego, skoro większość Polaków nadal uważa, że trzeba sobie jakoś załatwić, zamiast załatwić ten sejm, rząd i tych wszelkiego rodzaju urzędasów.

 10. No cóż, pewnie akurat przechodził obok biura Astra Zeneca (z tragarzami) i został prezesem. Ponadto, to normalna koincydencja czasowa.

 11. A tak poważnie, taki mały misio z Polski to tylko czubek czubka góry lodowej. Już dekadę temu, kiedy religia kowidowa nie była nam jeszcze objawiona, podawano do wiadomości źródłach anglojęzycznych, iż KAŻDY koncern farmaceutyczny ma w swoim zarządzie co najmniej jednego człowieka, który pełni jakąś funkcję w tzw. organach statutowych jakiegoś koncernu medialnego.

 12. Jednym z takich przykładów na czasie jest James C. Smith z zarządu Pfizera (od 2014 r.) – do 2020 r. prezes i CEO Thomson Reuters Corp., ciągle jeszcze prezes Thomson Reuters Foundation, ponadto w zarządzie World Economic Forum (żeby było śmieszniej to wikipedia podaje, że jest w zarządzie World Economic Forum’s Partnering Against Corruption Initiative – ha, ha, ha!!!) , Atlantic Council, British American Business Council, etc.

  • Byznesmeny polske zostaną zredukowani do zwykłych robotników na „zmywaku”.
   Głupio myślą, że koncerny ich zostawią w spokoju. W UE albo zginiemy na Raka przez GMO, albo od szprycy.
   Motto: „Zje szpryca szlachcica”.

 13. Następny geniusz medyczny po handlówce rości sobie prawo do tego, aby mówić ludziom jak mają żyć?
  Bujaj się, gówniarzu!

 14. Pisowska „obrończyni życia” Siarkowska dostała ostatnio wzmożenia. Czy ktoś wie dlaczego i kogo chce nabrać?

 15. „W ten sposób osoby zaszczepione uzyskiwałyby praktyczny mechanizm obrony przed naruszeniem ich prawa do ochrony własnego zdrowia przez osoby niezaszczepione.”
  Przyznam, że nic nie rozumiem: skoro całym sensem szczepienia ma być odporność przed covidem, więc….w jaki sposób osoby niezaszczepione stanowią dla nich zagrożenie? Samo ministerstwo zdrowia w odpowiedzi na zapytanie obywatelskie stwierdza, że…nie posiada danych/badań stwierdzających, że osoby zaszczepione nie roznoszą wirusa.

  • Zdzisiu, już ci tłumaczę: Ciężko chory Jaś nie chce zachorować na kowidka, bo to zagraża jego życiu. Niestety też nie może się zaszczepić, bo chory. A tu jakiś zdrowy na ciele luj, który może się zaszczepić lecz nie chce bo mu ruska propaganda we łbie namąciła, łazi po mieście, roznosząc zarazę. I są dwie możliwości: albo Jaś ma uciekać do piwnicy przed wrednym lujem, albo wredny luj ma się schować do piwnicy przed chorym Jasiem.

   • Mądrzy Chińczycy wybrali wersję 2, nawet drzwi lujom spawali i dzięki zdecydowanej postawie zwalczania lujostwa, poza kilkudziesięcioma przypadkami wariantu delta z Rosji kowidka dziś nie mają

Comments are closed.