Francja wprowadza radykalną segregację sanitarną

Emmanuel Macron/Fot. PAP/Abaca
Emmanuel Macron/Fot. PAP/Abaca
Czy ta data pojawi się kiedyś w podręcznikach historii obok takich wydarzeń jak segregacja rasowa w USA? Ustawa wprowadzająca we Francji rozszerzony paszport szczepień wejdzie w życie 9 sierpnia. Tymczasem w terytoriach zamorskich Francji – na Gwadelupie, w Saint-Martin, Saint-Barthelemy i na Martynice wprowadzono stan wyjątkowy.

Poinformował o tym w środę rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal.

Przyjęty przez francuski parlament projekt ustawy nie był jeszcze rozpatrzony przez Radę Konstytucyjną. Ustawa ma wejść w życie 9 sierpnia – przypomniał rzecznik, co oznacza, że również tzw. rozszerzony paszport szczepień przeciwko Covid-19 lub poświadczający przebycie choroby również wejdzie w życie najwcześniej 9 sierpnia.

Francuski rząd zapowiadał wcześniej, że certyfikat zacznie obowiązywać już na początku sierpnia.

Paszport covidowy (lub negatywny test na koronawirusa czy też zaświadczenie o przebytym zakażeniu) ma obowiązywać w szczególności w barach, kawiarniach i restauracjach oraz na pokładzie pociągów dalekobieżnych i samolotów.

Rzecznik rządu podał też w środę, że na Gwadelupie, Saint-Martin i Saint-Barthelemy ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, by „umożliwić podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu ochrony mieszkańców w związku z pogarszająca się sytuacją sanitarną”.

Na Gwadelupie tylko 15 proc. populacji jest w pełni zaszczepionych, a w Saint-Martin i Saint-Barthelemy wskaźnik zachorowań osiągnął 1714 przypadków na 100 tys. mieszkańców – podkreślił Attal podczas spotkania z dziennikarzami po posiedzeniu Rady Ministrów.

Stan wyjątkowy umożliwia m.in. ograniczenie przemieszczania się ludności, a nawet wprowadzenie lokalnych lockdownów.

Stan zagrożenia epidemicznego obowiązuje od 14 lipca w Gujanie; na wyspach Reunion i na Martynice został przywrócony od nadchodzącego weekendu.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. Dr. Charles Hoffe – wg jego badań, pacjentów, którzy przyjeli szczepionkę w ciągu ostatnich kilku dni – 62% ma mikro skrzepy w naczyniach krwionośnych (test d dimer).
    Te skrzepy obiawiają się u zaszczepionych bólem głowy, zawrotami, nudnościami, zmęczeniem,…Skrzepy powodują trwałe uszkodzenie organów jak płuca, mózg, serce i w ciągu 3 lat osoby te prawdopodobnie umrą na zawał prawej strony serca (większy opór naczyń krwionośnych). https://www.bitchute.com/video/dRwvxT8yE09n/

Comments are closed.