Izrael idzie za ciosem. Od sierpnia szczepienia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Szczepienie dziecka.
Szczepienie dziecka - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
REKLAMA

Od 1 sierpnia w Izraelu zaczną być szczepione dzieci w wieku od 5 do 11 lat zagrożone poważnymi komplikacjami zdrowotnymi w przypadku zakażenia koronawirusem – poinformowało w środę tamtejsze ministerstwo zdrowia.

W specjalnym zarządzeniu resort dał zielone światło funduszom ubezpieczeń zdrowotnych na szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które są „narażone na duże ryzyko poważnej choroby lub śmierci w wyniku infekcji koronawirusem”.

„Jest to specjalne zezwolenie, a każde szczepienie będzie określane indywidualnie dla każdego przypadku” – powiedział rzecznik ministerstwa. „Natomiast szczepienie wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie jest zalecane na tym etapie” – wyjaśnił.

REKLAMA

Zgodnie z zarządzeniem ministerstwa dzieciom z ciężką przewlekłą chorobą płuc, ciężką immunosupresją, zaburzeniami neurorozwojowymi, niedokrwistością, niewydolnością serca, nadciśnieniem płucnym i ciężką otyłością można będzie podać dawkę 0,1 ml szczepionki Pfizera, trzykrotnie mniejszą niż dawka standardowa.

W obliczu wzrostu liczby zakażeń w ostatnich tygodniach władze Izraela ogłosiły częściowy powrót do zielonych przepustek. Tylko osoby w pełni zaszczepione, wyleczone z Covid-19 lub z ujemnym wynikiem testu PCR z ostatnich 72 godzin będą mogły uczestniczyć w imprezach z udziałem ponad 100 osób.

Zielona przepustka została przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, na konferencjach, w miejscach turystycznych i w domach kultury.

Źródło: PAP

REKLAMA