Nie chcieli walczyć z reprezentantem Izraela w Tokio. Zostali surowo ukarani

Izraelski judoka Fot. IJF

Międzynarodowa Federacja Judo zawiesza algierskiego judokę, który odmówił zmierzenia się z izraelskim sportowcem. Za podobną odmowę wyrzucono z igrzysk judokę z Sudanu. Izraelczykowi ubyło dwóch rywali…

Międzynarodowa Federacja Judo (IFJ) ogłosiła, że ​​zawiesza Algierczyka Fethi Nourina, za to, że wycofał się z igrzysk, aby uniknąć konfrontacji z Izraelczykiem Toharem Butbulem.

Algierski judoka mówił o „brudzeniu sobie rąk” i dodał, chociaż ciężko pracował, aby uzyskać kwalifikacje do olimpiady, to „sprawa palestyńska jest większa niż to wszystko”.

Także Algierski Narodowy Komitet Olimpijski cofnął akredytację sportowcowi, a także jego trenerowi Amarowi Benikhlefowi, który powiedział, że poparł decyzję swojego zawodnika.

Fethi Nourine już w 2019 roku wycofał się z mistrzostw świata w judo, także rozgrywanych w Tokio, z tych samych powodów.

Z Butbulem z Izraela nie chciał też walczyć Sudańczyk Mohamed Abdalrasool. Wycofał się, co Sudańczycy tłumaczyli kontuzją. Po incydencie z Algierczykiem, w te tłumaczenia nie uwierzyły światowe władze judo i też podjęły decyzję o ukaraniu zawodnika.

Mohamed Abdalrasool stawił się na ważeniu, ale nie przystąpił do walki. Sudańczykowi nakazano opuszczenie igrzysk i powrót do domu. Odebrano mu, podobnie jak Nourinowi, akredytację.

Gdyby tak szło dalej, a w drabince eliminacyjnej Izraelczyka Tohara Butbula byliny i inni sympatycy „sprawy palestyńskiej,” to doszedłby do finału judo kategorii do 73 kg bez walki… Do finału nie dotarł, bo w repasażach przegrał z Kanadyjczykiem.

Źródło: VA/ AFP/ WP.pl

16 KOMENTARZE

  1. Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Israelitom trudno będzie żyć w Palestynie, gdy po konllikcie USA z Chinami stracą swojego dobrodzieja.

  2. Jak mają coś do Izraela słusznego czy nie to powinni wejść na matę i pokazać co potrafią. Za takie wypowiedzi wywalić na zbity pysk

  3. A może byt tak te organizacje sportowe wywaliły usrael z mistrzostw Europy w piłce nożnej czy koszykówce. No mogą jeszcze zająć się przyciągnięciem gleby zwanej Palestyną przynajmniej do Bosforu.

  4. dlaczego na izrael nie sa nakładane sankcje za to że ciąglę wywołują jakieś konflikty, to samo usa, powinni zawodnicy być wycofani z olimpiady

  5. Na czas igrzysk wrogowie zawieszali dzialania wojenne i na arenach wyżywali sie na dotychczasowych wrogach, nikomu to nie przeszkadzalo, zwłoki sciagano natychmiast z areny i wchodzili na nia nastepni przeciwnicy. To dopiero ostatnie dzesieciolecia doprowadzily do tego,ze wyprodukowano sedziow, ktorzy zabraniaja wszystkiegom masz sie poruszac bez wykonywania jakiegokolwiek ruchu.

  6. I słusznie zostali ukarani, muzułmańscy tchórze. Zamiast wyjść na matę i łomot grzeczny Izraelicie spuścić – uciekli porciętami trzęsąc.

  7. To chyba pierwszy w najnowszej historii przypadek, że ktoś został ukarany za to, że nie chciał bić żyda! Czyżby to zapowiedź jakiejś trwałej tendencji?

Comments are closed.