Obowiązkowe szczepienia. Lista Horbana. Kto pójdzie przymusowo pod igłę? Decyzja wkrótce

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19, by gościem w programie „Jeden na jeden” w TVN24. Przyznał, że rada jest bliska wydania zalecenia szczepień obowiązkowych na koronawirusa dla wybranych grup zawodowych.

Prof. Horban był pytany w TVN24 o to, czy jest już decyzja dotycząca tego, czy będą szczepienia obowiązkowe dla konkretnych grup zawodowych. Odpowiedział, że „nie ma jeszcze, ale jesteśmy bardzo bliscy wydania”.

– Zalecenie tak, ale teraz pan minister [zdrowia – przyp. red.] powinien przekuć to w swój komunikat lub zalecenie co do kalendarza szczepień – dodał.

– Na pewno myślimy o pracownikach ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem – przekazał profesor Horban.

Dopytywany, czy już można powiedzieć, że jest niemal pewne, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi, odparł: – Tak.

Rząd zmusi do szczepień kolejne grupy

Prof. Horban stwierdził, że „wydaje nam się, że do rozważenia jest szczepienie nauczycieli”. Następna grupa, jak dodał, „urzędnicy, którzy mają kontakt z masowo pojawiającymi się petentami”.

W dalszej kolejności prof. Horban wymienił także pracowników sklepów, „zwłaszcza dużych” – precyzował.

Ekspert mówił także o możliwości wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla służb porządkowych.

Kiedy wprowadzony zostanie obowiązek szczepień?

Dopytywany o to, kiedy wprowadzone zostaną zmiany, o których mówił, Horban stwierdził, że „ma nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia, bo to już jest ostatni dzwonek”.

Źródło: TVN24

51 KOMENTARZE

 1. Pierwszy Diabeł przy ministerstwie śmierci z namaszczeniem episkopatu.

  Kto nie przyjmie znamienia bestii z zabitych ofiarnie dzieci zostanie wykluczony spośród kowidiańskiego kościoła Lucyfera.

 2. vzaadaptowałem pieśń proletariatu Międzynarodówka dla ruchu szczepionkowego :

  „Wyklęty powstań, wyszczepiony z ziemi,
  Powstańcie, których dręczy brak szczepionki

  Dziś wiedzie nas na szczepienie, na trud.
  Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran antyszczepionkowy drży!”

  może Ministerstwo Zdrowia zaśpiewa ?

 3. Czy Polakom tak wyprano mózgi, że zgodzą się na przymusowe eksperymenty medyczne? Jak będzie obowiązek to nikt nie może podpisać, że świadomie wyraża zgodę na udział w eksperymencie, bo weźmie na siebie odpowiedzialność za powikłania Horban i Morawiecki z resztą ekipy i to te późne,Pfizer kończy badania w końcu 2023 i będzie wiadomo więcej o NOPach odległych.

  • Tak! Właśnie tak jest. Polacy już drugi rok godzą się na wszystko. Tylko po to, żeby mieć święty spokój i urlop w Chorwacji.

 4. ku… prawie 2 lata pracownicy dużych sklepów jakim magicznym cudem unikneli masowych zachorowań. teraz nagle trzeba ich musowo poddać szczepeniom (mimo i ta czesc co chciała to zorbiła) bo inaczej czeka nas pogrom na jesien… ten koles juz dawno odpłynął

 5. – Pomocy, ratunku! Dom mi się pali!
  – Dziękujemy za zgłoszenie, przyjedziemy za 2 lata, bo teraz wszystkie wozy strażackie oczekują na atesty.
  – Ale dom mi całkiem spłonie!
  – Trudno, wybory wygrała sekta antyszczepionkowców, już nic bez kompletu badań i atestów zrobić nie można 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • To jest bez sensu. Własnie sekta szczepionkowców chce wydawać paszporty kowidowe. To, że uważasz atesty za konieczne, bo wygrali wolnościowcy, pokazuje, jaki śmietnik masz w głowie.

   • Atestów szczepionek antyszczepionkowa sekta się domaga, nikt inny, zatem ty masz śmietnik w głowie, antyszczepionkowy lewaku…

  • Zamień w swoim tekście „pomocy! dom mi się pali!” na: „pomocy! człowiek umiera!” oraz „wóz strażacki” na: „karetka pogotowia” i „badania i atesty” na: „dezynfekcja” – i będziesz mieć sytuację dokładnie wziętą z ostatniego roku życia

   • Zamieniłem.
    – Pomocy, ludzie umierają!
    – Proszę, mamy już szczepionkę
    – Nie pozwolimy my lewaki jej ludziom dawać, lewackiego atestu nie ma, niech zdychają na kowida!

 6. Nie „obowiązkowe szczepienia” lecz „obowiązkowy udział w eksperymencie medycznym”.
  Przynajmniej Wy bądźcie precyzyjni, bo inaczej wygra propisowski TVN i neokomunistyczny patoPiS.

 7. a od kiedy to mzona ekpseymentowac badane preparaty na ludziach ? wbrew Konstytucji i KOdeksowi Norymberskiemu !! Za sama groźbe pzrymuszania do udzialu w eksperymentach medycznych juz powinien mu nad glową siedzie prokurator z oskarżeniem o terroryzm bo tego typu groźby podpadaja pod paragraf o terroryźmie.

Comments are closed.