Pelosi nazwała lidera Republikanów „debilem”

Nancy Pelosi Źródło: PAP/EPA
Nancy Pelosi Źródło: PAP/EPA
Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nazwała w środę lidera republikańskiej mniejszości w tej izbie Kevina McCarthy’ego „debilem” w związku z jego sprzeciwem dotyczącym przywrócenia nakazu noszenia maseczek przez osoby zaszczepione.

– On jest takim debilem – skomentowała Pelosi, pytana przed Kapitolem przez reporterów o sprawę maseczek.

Demokratka odniosła się do w ten sposób do krytycznych komentarzy McCarthy’ego z wtorku na temat zmiany rekomendacji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), zalecających noszenie maseczek w pomieszczeniach również osobom zaszczepionym na obszarach o wysokiej transmisji wirusa.

– Nie łudźmy się, grożenie przywróceniem maseczek nie jest decyzją opartą o badania naukowe, tylko decyzją wymyśloną przez liberalnych urzędników rządowych, którzy chcą nadal żyć w permanentnym stanie pandemii – napisał na Twitterze McCarthy.

Ze względu na zmianę rekomendacji CDC, główny lekarz Kongresu zdecydował we wtorek o przywróceniu obowiązku noszenia masek przez zaszczepionych, ponieważ Waszyngton przekroczył wyznaczony przez CDC poziom współczynnika liczby zakażeń wskazujący na „znaczącą” transmisję wirusa.

Według nowych wytycznych w regionach, w których pandemia rozprzestrzenia w sposób „znaczący” lub szybki maski w publicznych miejscach w zamkniętych pomieszczeniach powinni nosić wszyscy.

Wcześniejsze zalecenia, wydane w maju, w większości przypadków nie zobowiązywały osób niezaszczepionych do noszenia masek.

Jak powiedziała we wtorek dyrektor CDC Rochelle Walensky, decyzja o zmianie restrykcji była oparta o dane naukowe, a także związana z pogarszającą się w całym kraju sytuację epidemiczną, spowodowaną rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa.

– Informacje na temat wariantu Delta z kilku stanów i innych krajów wskazują na to, że w rzadkich przypadkach część osób zaszczepionych, lecz zainfekowanych wariantem Delta może zarażać innych – powiedziała Walensky.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

  1. To się nie skończy. Raz zdobytej władzy nad bydłem nie odda się tak łatwo. Bydło zaszprycowane i chodzące w masoneczkach jest największym osiągnięciem nowej rewolucji przemysłowej.

  2. No to mamy zagwozdkę: z jednej strony zaszczepieni nadal mogą zarażać, a z drugiej maseczki nic nie dają.
    Wygląda na to, że zbliża się wojna…

    • I oby jak najszybciej. Niezaszczepieni mają przewagę nad zaszczepionymi – siła, sprawność, realne myślenie, szybkość reakcji. Znam zaszczepionych, którzy już ledwie zipią. To jeszcze nie trupy, ale już inwalidzi. Społeczny balast narasta. Nadchodzą straszne czasy – będziemy się wyżynać na ulicy.

  3. „Spory” między ży-muną a ży-syjonami/neokonami/ ż. „prawicowymi”, może i są zajmujące (czasem – nie dziś – krwawe: sędzia Kaufmann i prok. Cohn skazujący na śmierć Rosenbergow), no ale są to spory stanowiące atrapę „demokratycznego dyskursu politycznego”, wyznaczające tematykę i granicę tego dyskursu. Demokratyczna atrapa próbująca zasłonić b. antydemokratyczne władztwo Ż – czyż nie jest tak, bo tak to widzę.

Comments are closed.