Covidiański totalitaryzm. Dr Sutkowski: jestem za profitami dla osób zaszczepionych i obostrzeniami dla niezaszczepionych

Dr Michał Sutkowski/Fot. screen TVP
Dr Michał Sutkowski/Fot. screen TVP
Prenumerata NCZ! z prezentem
Nie jestem zwolennikiem obowiązku szczepień dla wszystkich, jednak jestem za obowiązkiem szczepień dla niektórych grup zawodowych, które mają bezpośrednią styczność z pacjentem, uczniem lub klientem – powiedział prezes warszawskich lekarzy rodzinnych Michał Sutkowski.

W czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia totalitarnego obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 dla grup zawodowych, które mają duży kontakt z ludźmi, czyli służby zdrowia, nauczycieli czy pracowników administracji.

Odnosząc się do tych zapowiedzi, dr Sutkowski stwierdził, że chociaż nie jest zwolennikiem obowiązku szczepień dla wszystkich, to jednak popiera pomysł obowiązku szczepień dla tych grup.

„Jestem też za profitami dla osób zaszczepionych i obostrzeniami dla niezaszczepionych” – dodał.

Zaznaczył, że już teraz mamy do czynienia z obowiązkiem szczepień przeciwko różnym chorobom.

„Jeżeli chcę się zoperować planowo, to muszę się zaszczepić przynajmniej dwukrotnie przeciwko WZW typu B. Jeżeli chcę pracować w ochronie zdrowia, restauracji czy w usługach, to muszę mieć książeczkę sanepidowską i wykazać, że nie jestem nosicielem określonych bakterii. Jeżeli chcę pojechać do niektórych krajów, muszę się zaszczepić przeciwko żółtej febrze, bo inaczej nie zostanę wpuszczony” – wyliczał dr Sutkowski, zapominając przy okazji, że w przypadku Covid-19 mamy do czynienia z preparatami, które powstawały w zupełnie innych okolicznościach niż te stosowane w wymienionych przez niego przypadkach.

Zdaniem prezesa warszawskich lekarzy „powinna być przeprowadzona merytoryczna dyskusja, która pozwoli określić, jakie mogą być profity dla osób zaszczepionych i obostrzenia dla niezaszczepionych”.

„Obostrzenia te nie powinny mieć charakteru restrykcji wobec podstawowych praw człowieka, ale w niektórych przypadkach, jak np. wizyta w kinie czy restauracji, należy się nad takimi regulacjami zastanowić. Nie jest niczym zaskakującym, że w pandemii powstają takie pomysły” – zastrzegł. Podkreślił, że „zdrowie publiczne podlega regulacjom prawnym”.

Dodał, że jego samego nie trzeba przekonywać, żeby nosił maseczkę w sytuacji, kiedy może go to ochronić przed zachorowaniem, jednak są osoby, które „nie rozumieją ducha pandemii”. „Lepiej więc nakazać noszenie maseczki z mocą rozporządzenia wysokiej rangi, niż spowodować, żeby ktoś deprecjonował prawo, które ma służyć wszystkim w obliczu zagrożenia zdrowotnego” – ocenił.

Zdaniem lekarza „nie możemy żyć w kleszczach osób, które się nie szczepią”. „Osoby te postępują – jakkolwiek mocno by to zabrzmiało – dość niepatriotycznie i aspołecznie. Jeżeli ktoś się zaszczepi, to działa nie tylko na rzecz swojego zdrowia, ale też zdrowia innych, a także na rzecz gospodarki, normalnych stosunków społecznych, edukacji i wielu innych sfer życia” – podkreślił dr Sutkowski.

Zastrzegł, że osobom, które nie chcą się zaszczepić, zniechęcają do szczepień lub są agresywne wobec osób promujących szczepienia, „dobro wspólne nie leży na sercu”. „Myślę, że jest bardzo duża grupa, która po prostu nie wie, o co chodzi w pandemii, a przez to wpisuje się w sferę działań niepaństwowych” – zaznaczył.

„Wolność jest – możesz się zaszczepić albo nie – ale musisz ponosić konsekwencje swojego wyboru, czy ci się to podoba, czy nie” – stwierdził dr Sutkowski.

Poinformował, że w tej chwili zaszczepionych jest blisko 97 proc. lekarzy, ok. 80 proc. pielęgniarek i 60 proc. ratowników medycznych. Wyjaśnił, że nieco niższy jest odsetek zaszczepionych pracowników technicznych i administracyjnych szpitali.

„Zachęcałbym do dyskusji nad obowiązkowym zaszczepieniem pracowników służby zdrowia. Przypomnę, że już w tej chwili istnieje konieczność zaszczepienia się pracowników medycznych przeciwko WZW typu B” – dodał.

69 KOMENTARZE

 1. Ile kosztuje wynajęcie Sutkowskiego, bo chce rozreklamować sklep, a widzę że specjalizuje się on w braniu kasy za plecenie bzdur.

  Natura pięknie to urządziła bo fizjonomia tego „czlowieka” nie pozostawia nawet złudzeń kim on jest.

 2. To zdjęcie z białym ryjem nadaje się na zdjęcie roku „Z Chlewni Tuczników” Do tego uszy jak u nietoperza tyle ze czerwone. Po zdjęciu ubranka – nago idealnie wkomponuje się w stado knurów!

 3. CYCKOSKI TY GNOYU CO MÓWILEŚ W MARCU 2020 , SMIALEŚ SIE Z KORONAŚWIRUSA , A TERAZ JAK PŁACA TO ŚPIEWASZ INACZEJ

 4. Śmieszny lekarzyna, który ma niesamowite parcie na szklo, przywileje dla bioracych udzial w eksperymencie i obostrzenia dla wolnych ludzi. Zapomniał definicję szczepionki. Dlaczego żaden dziennikarz nie poprosi tych przekupnych konowalów o publiczne przeczytanie ulotek prodeucentów i wyjasnienia co do składu berbeluchy.

 5. To banda oszustów, metodą małych kroków polecą po wszystkich branżach po kolei, aż dojadą każdego tym zajzajerem, ponieważ większość nie wyjdzie dla mniejszości na ulice protestować.

  Skorumpowany dziad.

 6. Luc Montagnier laureat nagrody Nobla za odkrycie wirusa HIV nie szczepi się i nazywa masowe szczepienia szaleństwem. Na skutki możną poczekać nawet kilka lat, a niektóre zmiany, np glifosat, przechodzą na następne pokolenia. W DNA wirusa sa sekwencje przypominające priony, brak badan wykluczających pojawienie się chorób neurodegeneracyjnych za pare lat. Szczepienia w czasie pandemii powoduja powstanie coraz groźniejszych mutacji. Oficjalnie uznano w mediach profesora za wariata

 7. Doktor ??? Od czego ? Od brania „piniendzy” ! To szpieg żydowski firmy pfizer w Chinach !!! A jakie ma obywatelstwo ? A paszport ? Aaaa , jest nietykalny przez nasze sądy ! Cała unia to żydostwo !!! SENZA CATEGORIA
  Nie przeszkadzajcie MĘŻOWI Ursuli von der Leyen zarabiać na «szczepionkach» przeciwko «Covid-19»! Kim jest Heiko von der Leyen? – Co za niespodzianka!

 8. Dziwne , że jedynie Konfederacja staje przeciwko tej całej PLANDEMII i uważam , że słusznie dlatego ma ta partia moje poparcie !!! 28 lipca 2021 – Kolejny rzymski protest przeciwko “Green Pass” !!! Vive la France !!!

 9. Dane VAERS opublikowane 30.07.2021 przez CDC wykazały łącznie 518 770 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych ze wszystkich grup wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 11 940 zgonów i 63 102 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 23 lipca 2021 r.

 10. Kod COVID 19 i CORONA
  COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
  CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią. Elon Musk tworzy sieć satelitarną oraz interfejs między maszyną, a mózgiem…

 11. Jeśli szczepionki działają, to czego tak bardzo boją się zaszczepieni? Jeśli nie działają, to co Wam wstrzykują?

Comments are closed.