Izrael. Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 od 1 sierpnia

Szczepienie oraz flaga Izraela - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Szczepienie oraz flaga Izraela - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
W Izraelu trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 będzie już od 1 sierpnia dostępna dla osób po 60. roku życia – poinformowały w czwartek miejscowe media. Ma być to preparat firm Pfizer/BionTech.

Dodatkowa kampania szczepień ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się wysoce zakaźnym wariantem koronawirusa, Delta.

Radio Kan i stacja telewizyjna Chanel 13 poinformowały, że dyrektor generalny w resorcie zdrowia Izraela prof. Hezi Lewi przekazał już kierownictwu placówek medycznych, w których podawano szczepionkę Pfizera, iż od najbliższej niedzieli mogą rozpocząć szczepienie tzw. dawką przypominającą osoby po 60. roku życia.

Koncern Pfizer oświadczył w środę, że uważa, iż dodatkowa trzecia dawka szczepionki pomoże utrzymać skuteczną ochronę przed zachorowaniem na Covid-19. Amerykański koncern twierdzi także, że awaryjne szczepienie trzecią dawką zostanie prawdopodobnie autoryzowane już na początku sierpnia w USA.

Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami Covid-19.

(PAP)

24 KOMENTARZE

 1. Zaraz pojawią się opinie antyszczepionkowej sekty cytującej publikowane po polsku rosyjskie portale, że Żydzi to najgłupszy naród na świecie, skoro jako pierwsi sami siebie chcą 3 dawką „zabijać”. 😋 A najgłupszy to tłum noblistów pochodzenia żydowskiego 😂😂🤣🤣

  • Przewrotnie mądre nacja.. Wymyślili socjalizm, komunizm i nazizm.. Geniusze lichwy. Wynalazcy broni jądrowej, gett i koncentracyjnych obozów…

   • Wymyślili komunizm, by nim gnębić gojów. Ale u nich, w Izraelu, rządzi prawica.
    Gdyby Żydzi chcieli innym narodom szczepionki wciskać, ale samych siebie nie szczepili, to spiskowe porypy mogły by snuć teorie spiskowe nie narażając się na śmieszność. Ale że Żydzi szczepią samych siebie, to ludzie rozumni śmieją się z antyszczepionkowych przychlastów do rozpuku

    • PRAWICA? Nieźle masz zryty beret;) (komuch-eś?;) Co do C19: poczekajmy na masowe zakrzepice – co wtedy powiesz? Nieszczepieni winni? Angole już nakupili leków przeciwzakrzepowych na zapas..

     • Angole zakupili jak zwykle od lat dużą liczbę antykoagulantów stosowanych masowo w kardiologii i leczeniu chorób żył. A nie z powodu zakrzepic poszczepionkowych, dyletancie …
      Żałosne są te popiskiwania antyszczepionkowego lewactwa, po co uczyliśmy pańszczyźnianych czytać? By brednie pisali?

  • Po co tu szuka drugiego dna? Sprawa jest prosta – szczepionka okazuje się mało skuteczna i w porównaniu z nieszczepieniem się, zysk jaki daje jest żaden, albo mało zachęcający. A można jeszcze NOP-a złapać.

   • Wersja delta jest zbyt nowa, by oszcować IFR. Nie da też się oszacować IFR w Polsce, zbyt mało zmarłych zostało przed śmiercią przebadanych na kowidka. Ale w USA, gdzie choroby zakaźne są dobrze monitorowane szacowany IFR dla Covid-19 jest ok. 15 razy wyższy niż dla grypy.

 2. haha…nie istnieją teorie spiskowe, tylko teorie, które często się sprawdzają….a oszołomy wierzą we wszystkie gwno newsy z mainstreamu….niech i w Polsce wprowadzą 3 dawkę, to przynajmniej wykorzystają te co zostały w nadmiarze. Jak i to nie wyczerpie to 4 dawka lub dzieciom dać…każdy niech bierze odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich i podejmie decyzję…tymczasem wara od wolnych ludzi!

 3. Przygotujcie się na masowe zgony.
  Wirusolog i laureat Nobla prof. Luc Montagnier twierdzi, że to jest niedopuszczalne, aby w trakcie pandemii dokonywać szczepień, gdyż to spowoduje powstawanie wariantów.
  On również twierdzi, że osoby, które przyjeły szprycę na CV19 umrą – po infekcji wirusem ich układ odpornościowy będzie ekstremalnie reagował (antibody depended enhancement).

  • Zdaje się że stan ADE jest już osiągnięty, jeszcze nie na masową skalę, to kwestia czasu, na razie cicho sza, będzie słychać

 4. parafrazując pewną postępową psorkę Engelking „…gdy umiera żyd to to jest metafizyka, spotkanie z najwyższym…” to tylko pozostaje życzyć im SUCKcesów.
  Ciekawe czy ta metafizyka dotyczy także zejścia szwedzkiego stefka sadysty?

 5. mądre ludzie z Bidonem na czele mówią „Jeśli jesteś niezaszczepiony, narażasz swoją rodzinę, lekarzy” no to się nie dodaje bo jakim prawem możliwe jest aby taki niewyszczepiony miał prawo zarażać wszczepionych? No chyba że wyszczepka przed niczem nie chroni to i tak nadal to mi się nie dodaje.

 6. Cały czas skrzętnie ukrywana jest śmiertelność kowida, zwłaszcza wersji delta. Przypuszczam że jest ona kilkukrotnie niższa od grypy.

 7. Po co a trzecia dawka? skoro już jest wydana ludkowi karta rowerowa to powinna podlegać obowiązkowi autoryzacji co pół roku i tyle, liczenie wprowadza bałagan, klient płaci i zgodnie z datą stempla poddaje się szprycowaniu, pilnując terminu, jeśli nie to ban i wycofanie z ruchu lockdowna, niech zapamięta.

Comments are closed.