Nawet kilkanaście milionów Hiszpanów nie chce się szczepić przeciwko COVID-19

Szczepionka oraz flaga Hiszpanii - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Hiszpanii jest od kilku do kilkunastu milionów osób przeciwnych szczepieniu się przeciwko Covid-19 – wynika z szacunków mediów, powołujących się na dane służb medycznych tego kraju i ośrodków badawczych.

Jak poinformował w czwartek specjalistyczny portal Redaccion Medica, wśród obywateli Hiszpanii powyżej 50. roku życia niechętnych szczepieniom jest ponad 1,3 mln osób.

Przypominając, że właśnie w tym przedziale wiekowym notowanych jest najwięcej zgonów po infekcji koronawirusem, portal wskazał, że w grupie tej dotychczas nie stawiło się na szczepienia lub odmówiło ich przyjęcia 7,3 proc. osób.

Tymczasem według portalu Newtral również wśród osób mających mniej niż 50 lat nie brakuje ludzi negujących potrzebę szczepienia się przeciwko Covid-19.

Z opublikowanego przez portal badania Hiszpańskiej Fundacji na rzecz Nauki i Technologii (FECYT) wynika, że w czerwcu średnio 33 proc. ankietowanych w różnych grupach wiekowych twierdziło, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.

Wśród uczestników badania 11 proc. uważało, że koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś” w sprawie szczepionek, zaś 25 proc. wskazywało, że “tajne organizacje” wpływają na ważne decyzje polityczne, w tym te dotyczące szczepień.

Przedstawiciele FECYT zwracają też uwagę na dużą aktywność „antyszczepionkowców” w internecie. Autorzy sondażu odnotowali, że aż 58 proc. ankietowanych otrzymało informację sugerującą, aby nie brali udziału w szczepieniach.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

 1. Karen Kingston, były pracownik Pfizer mówi, że trucizna w C19 Wszystkie „szczpryce” są bronią biologiczną w nich znajdują się 4 nanocząsteczki lipidów PEGylowanych (PEG = glikol polietylenowy): lipid cholesterolowy umożliwia transport składników szczepionki przez krew lipid kopalny przylega do błony komórkowej, czyniąc ją przepuszczalną lipid jonizowalny zapewnia dodatni ładunek jonowy, dzięki czemu mRNA może wniknąć do komórki PEGylowany lipid wyprodukowany przez chińską firmę SINOPEG.

  • mRNA jest bardzo niestabilne, dlatego potrzebuje „biosfery”, która ochroni je do czasu, aż będzie mogło wejść do komórki – zapewniają to nanocząsteczki lipidów oraz tlenek grafenu, który jest 4000 razy mocniejszy od tytanu, wytrzymuje temperaturę 1700 stopni F, jest doskonałym przewodnikiem elektryczności i może być gospodarzem pola magnetycznego.

   • Tlenek grafenu nie jest wymieniony w zgłoszeniach patentowych, ponieważ a) jest trujący dla ludzi i b), ponieważ jest głównym składnikiem hydrożelu, który można wykorzystać do stworzenia interfejsu mózg-komputer i systemu dostarczania leków, choć Kingston zauważa, że nie jest to możliwe „przy tej rundzie [szczepionek]”, ponieważ „pospieszyli się z tym” i „właśnie sprawdzają, ile mogą włożyć w ludzi, zanim… umrą”.

    • Promieniowanie o częstotliwości radiowej, np urządzenia bezprzewodowe, sieci bezprzewodowe, takie jak 5G, unicestwia wszystko, z czym wejdzie w kontakt, a zatem może powodować ogromne szkody i śmierć, w zależności od tego, ile go jest w organizmie i gdzie się znajduje wielokrotne „szczepionki” C-19 i zastrzyki wspomagające mogą zwiększać ilość tlenku grafenu w organizmie badania nad szczepionką C-19 powinny były zostać przerwane.

 2. Łajdacy zapomnieli wskazać ile procent ankietowanych otrzymało propagandę dotyczącą poddaniu się eksperymentowi: 80%, 90% 95%.. za pieniądze podatników”.

Comments are closed.