Od 1 sierpnia nie wjedziesz do Niemiec bez korona-glejtu

Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Angela Merkel. Foto: PAP/DPA

Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem – poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer.

Rząd RFN przyjął „rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia”, by ograniczyć falę zakażeń – oznajmiła rzeczniczka.

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Ponadto, będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

PAP

20 KOMENTARZE

 1. Miliarder i współzałożyciel Google Larry Page od ponad roku nie ma dostępu do sieci. Źródła podają, że ukrywa się na wyspach Fidżi, które w czasie pandemii są odcięte od większości podróżnych. Przebywał głównie na wyspie Tavarua w kształcie serca, która leży na zachód od lądu, powiedziały dwie osoby, które widziały go tam w ciągu ostatniego roku. On również został zauważony w pobliżu na mniejszej Namotu, a tam nawet spekulacje wśród mieszkańców, że Page kupił wyspę w archipelagu.

  • Jedno źródło powiedział Insider, że Page został zauważony w wodzie wokół niektórych wysp z żoną, Lucinda Southworth, hydrofoiling, rodzaj surfingu, gdzie deska jest podniesiona nad wodą. Jedno źródło powiedział Insider, że Page został zauważony w wodzie wokół niektórych wysp z żoną, Lucinda Southworth, hydrofoiling, rodzaj surfingu, gdzie deska jest podniesiona nad wodą.

   • Hydrofoiling jest szczególnie popularny wśród społeczności technologicznej, co zademonstrował założyciel Facebooka Mark Zuckerberg przy kilku publicznych okazjach.

    • Fidżi zamknęło swoje granice podczas pandemii, ale dzięki inicjatywie „Blue Lane”, właściciele superjachtów i prywatnych odrzutowców mogą wjechać do kraju z minimalnymi ograniczeniami. Page, który jest szóstą najbogatszą osobą na świecie z majątkiem netto 117 miliardów dolarów, wjechał do kraju poprzez system Blue Lane.

     • Fidżi maj 2021 – Aby bezpiecznie otworzyć nasze wody dla podróżujących po oceanie, Fidżi ustanowiło „Niebieskie Linie” dla jachtów i łodzi rekreacyjnych, które chcą odkrywać nasze wyspy. W ramach tej nowej inicjatywy, Port Denarau Marina w zachodniej części Viti Levu i Savusavu Bay w Vanua Levu są jedynymi portami wejścia na Fidżi.

     • „Aby podać przykład, Larry Page, założyciel Google, kupił wyspę Namotu (zaledwie kilka mil przed nami) i przybył tam prywatnym odrzutowcem, aby spędzić trzy miesiące na wakacjach wraz z 30 swoimi pracownikami” – dodał Cipriani. „Podczas gdy oni tu są, niektórzy lokalni dostawcy i agencje usług turystycznych będą pracować prawie wyłącznie dla nich – uciekinierów przed pandemią, którzy wylądowali w raju”.

 2. Wjeżdżający? Dowolnym ŚRODKIEM transportu? No to per pedes apostolorum i żaden kwit niepotrzebny.

 3. Konfederacjo ! Nie wiem czy dacie sobie radę ! Życzę wszystkiego dobrego bo okrągły stół to był żydowski . Jan Olszewski został zniszczony przez żydów bo był Polakiem !!! Popieram Pana Korwina bo ma dobre pomysły i tylko on pozostał oby mu sił starczyło !!! Zapisał bym się z chęcią do partii ale nie wiem czy starczy mi sił !!!

Comments are closed.