Covidianie zakłopotani. Liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii spada 10 dzień z rzędu po zniesieniu restrykcji

Epidemia w Wielkiej Brytanii. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Epidemia w Wielkiej Brytanii. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Przypadki zakażenia koronawirusem spadają dziesiąty dzień z rzędu w Wielkiej Brytanii. Eksperci-covidianie starają się wymyślić jakieś uzasadnienie dla tego faktu i kombinują jak koń pod górę.

Infekcje na wyspach spadały w sobotę o 17,8 proc tydzień do tygodnia, z 31 795 w ubiegła sobotę do 26 144 dzisiaj.

Liczba zgonów z powodu wirusa spadła o 17,4 procent do 71 z 86 ofiar w ostatnią sobotę.

Przypadki zakażeń spadają dziesiąty dzień z rzędu, a przypomnijmy, że 19 lipca zniesiono w Wielkiej Brytanii wszystkie restrykcje.

Pandemia na Wyspach wydaje się wygasać, ale już zaniepokojeni eksperci ostrzegają, że spadek może być spowodowany mniejszą liczbą osób poddawanych testom.

Profesor Robert West powiedział, że ludzie mogą unikać testowania, żeby nie zostać skierowanych na izolację i to jest przyczyna spadku odnotowanych zakażeń.

Dodał, że młodzi ludzie mogą być również mniej zmotywowani do poddania się testom, ponieważ ich objawy nie są tak poważne.

Sensacyjne badanie. 74 proc. zakażonych było w pełni zaszczepionych

Źródło: Daily Mail

11 KOMENTARZE

 1. Gdzie jest nasz geniusz Onufry. Pisowski lewak który pokazuje że bycie lewakiem to rodzaj upośledzenia umysłowego.

 2. Biedni Angole gubią się we własnych łgarstwach. Brytyjska Marynarka unieruchomiła swoje okręty, bo stuprocentowo wyszczepieni marynarze ciężko się pochorowali… na covid. I mają kłopot – zwalić na angielskie silniki, czy przyznać, że angielskie szczypanki są g no warte.

 3. No tak, a wcześniej ludzie testowali się chętniej, bo chcieli iść na izolację, a młodzi ludzie mieli motywację do testowania, bo mieli cięższe objawy. Co za bełkot uskutecznia ten profesor.

 4. Angole dostają 500 funtów za siedzenie na kwarantannie zamiast w pracy. Widocznie już ich system finansowy nie wytrzymuje tego obciążenia :)

 5. Zakłopotani mogą być trochę eksperci, którzy muszą jakoś racjonalnie uzasadniać swoje opinie.
  Średni bezkrytyczny covidianin, absolutnie nie jest zakłopotany.
  Powie: jest mniej zakażeń, bo dużo zaszczepionych. Jak będzie więcej, powie: no bo doszła delta.
  Na prawie wszystko ma „odpowiedź”, wziętą z bezkrytycznie łykanej papki medialnej (głównie z nagłówków). Na to na co nie ma – zatka uszy, by osłabić dysonans poznawczy.

Comments are closed.