Słupek antyterrorystyczny powstrzymał… straż miejską

Straż Miejska. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Darek Delmanowicz
Straż Miejska. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Darek Delmanowicz
Słupek antyterrorystyczny uszkodził pojazd straży miejskiej. Tym samym przeszkodził funkcjonariuszom w patrolowaniu Warszawy.

Do nietypowego zdarzenia doszło na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Wjazd na nie co do zasady jest niedozwolony, strzegą tego słupki antyterrorystyczne.

Służby mają oczywiście swoje patenty i pozwolenia, więc na Bulwary Wiślane wjeżdżają. Taka straż miejska oficjalnie po to, by strzec porządku, a nieoficjalnie po to, by wystawiać mandaty za picie alkoholu.

Do niedawna było ono legalne, ale pod pretekstem COVID-19 przepisy zmieniono i spożywanie napojów wyskokowych pod chmurką legalne już nie jest. Wiadomo, wirus. Głupoty.

Straż miejska udawała się więc z patrolem na Bulwary Wiślane, ale za daleko nie zajechała. W momencie, gdy radiowóz przejeżdżał przez słupki, te automatycznie wysunęły się, uszkodziły przedni zderzak i zatrzymały auto.

Jak do tego doszło? Strażnicy miejscy zachodzą w głowę.

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległo urządzenie odpowiadające za wysuwanie barier. Zaczęły się podnosić w trakcie przejazdu, co nie powinno się wydarzyć – przekazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego. Podkreślił, że nikomu nic się nie stało.

Zgodnie z zaprogramowaniem, słupki powinny wysuwać się po 30 sekundach od ich opuszczenia. W tym przypadku wysunęły się znacznie wcześniej, akurat w momencie, gdy przejeżdżał nad nimi radiowóz.

Straż miejska musiała więc swój patrol brzegiem Wisły znacznie opóźnić. Strata podwójna – nie dość, że auto uszkodzone, to jeszcze przepadło kilka okazji na wystawienie mandatu.

Warszawa, pod pretekstem koronawirusa, zabrania spożywania alkoholu na plażach i bulwarach

5 KOMENTARZE

  1. Ja od roku kupuję alkohol jako środek dezynfekujący na Covid-19 i powołuję się na złą sytuację ekonomiczną, wobec czego NFZ zwraca mi koszty lekarstwa. Nie rozumiem dlaczego nie wolno się dezynfekować na Bulwarach; dezynfekcja zmniejsza rozprzestrzenianie się wszystkich chorób, więc gdzieś ktoś nie dopatrzył, aby poinformować o tym Straż Miejską. Jak zwykle, tam gdzie biurokratów sześć…

  2. przecież ustawa nie zabrania spożywania alkoholu na bulwarach a miasto nie ma prawa wprowadzać zakazów nie wymienionych w ustawie. Tak dzała wymiar sprawiedliwości w POlsce

  3. A może oprogramowanie sterujące słupkami było tak dobrze zabezpieczone jak skrzynki mailowe Morawieckiego i Dworczyka.
    To by tylko świadczyło o tym jacy specjaliści to robili….
    Swoją drogą haker mógł mieć niezły ubaw.

Comments are closed.