Wstrząsające nagranie. Awantura na środku jezdni w Katowicach. Dziewczyna ginie pod kołami autobusu [VIDEO]

W Katowicach dziewczyna zginęła pod kołami autobusu.
W Katowicach dziewczyna zginęła pod kołami autobusu.

31-letni kierowca autobusu, który w sobotę rano śmiertelnie potrącił 19-latkę w centrum Katowic, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – poinformowała katowicka policja. W ciągu 48 godzin od zatrzymania mężczyzna powinien usłyszeć zarzuty.

„Czynności dochodzeniowe w tej sprawie cały czas trwają, przesłuchiwani są świadkowie wypadku. Kierowca jest zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z procedurą, policjanci mają 48 godzin na zgromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w celu przedstawienia zarzutów” – powiedziała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed szóstą rano nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic.

Ktoś uwiecznił całe zajście na nagraniu.

Na nagraniu widać grupę młodych osób prowadzących bójkę na pasie ruchu ulicy Mickiewicza. Nadjeżdżający autobus miejski używa sygnałów dźwiękowych, zwalnia i zatrzymuje się, a chwilę później znów rusza.

Nastolatka znajduje się pod kołami pojazdu, a jeden z mężczyzn jest przez kilka metrów popychany przez jadący autobus; pozostali uczestnicy bójki uciekają na boki; autobus odjechał w dalszą drogę.

Jak poinformowała podkom. Żyłka, nagranie jest znane policji i zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy. Policjanci wyjaśniają, dlaczego kierowca ruszył, mając przed sobą grupę osób. Mężczyzna był trzeźwy; pobrano mu krew do badań pod kątem obecności środków odurzających.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

Dostępne w internecie nagranie wskazuje, że bójce na ulicy uczestniczyło nawet kilkanaście osób; inne przyglądały się zdarzeniu stojąc na chodniku.

Ruch samochodowy w pobliżu miejsca wypadku jest w sobotę wstrzymany, ulica Mickiewicza jest zablokowana.

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

106 KOMENTARZE

  1. Na Bezprawniku trafny tytuł: najpierw potrącił, a potem ją przejechał. I taki powinien być tytuł wszędzie. Żaden wypadek. Ciekawe czy nazwaliby to wypadkiem gdyby jeszcze się cofnął, żeby rozsmarować ją na wszelki wypadek.

Comments are closed.