Demokratka Nancy Pelosi nazwała przywódcę republikanów w Kongresie „kretynem”

Pelosi przed Kongresem Fot. ilustr screen Twitter

Szefowa Izby Reprezentantów i polityk Demokratów nazwała Kevina McCarthy’ego „kretynem”. Została nagrana, a filmik miał szybko 250 tys. odsłon. Poszło o noszenie masek przez osoby już zaszczepione.

Kevin McCarthy stwierdził, że noszenie masek przez zaszczepionych to „decyzja polityczna”. Napisał na Twitterze, że „nie jest to decyzja opartą na nauce, ale wymyślona przez liberalnych urzędników rządowych, którzy chcą żyć w stanie wiecznej pandemii”.

Pelosi była pytana o takie stanowisko, kiedy opuszczała Kongres. Skrytykowała Republikanina, a wsiadając do swojego samochodu mruknęła wyraźnie – „to kretyn”. Scena została sfilmowana.

Drew Hammill ze sztabu Nancy Pelosi odmówił komentarza dotyczącego tego nagrania. Jego zdaniem dźwięk jest niewyraźny – „niestety nie możemy zweryfikować tego nagrania audio ze względu na jego słabą jakość”.

Potwierdził jednak, że dla Pelosi twierdzenie, iż wymóg dotyczący noszenia maski „nie jest decyzją opartą na nauce” jest „idiotyczny”.

Źródło: Twitter

5 KOMENTARZE

  1. I co z tego? Przeciez nazwanie polityka imbecylem, lub kretynem nie moze byc traktowane jako obrazliwe. Poza tym powszechnym jest ublizanie sobie chocby po to, aby sie lepiej poczuc w tych chujowych czasach.

  2. a ja tam myślę, że to było do ochroniarza, który wsadził rękę …, żeby sprawdzić czy to jakieś monstrum, czy kobieta jednak; pewnikiem szczegółowe senatorskie śledztwo wyjaśni co odkrył;

Comments are closed.