Idziesz w niedzielę do kościoła? Możesz nadziać się na posterunek szprycowników

Szczepienia pod kościołami. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Szczepienia pod kościołami. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Kościół coraz śmielej dołącza do kampanii szczepień przeciw COVID-19. W niedzielę w wielu województwach w pobliżu świątyń zostaną rozstawione punkty szprycowania.

Warmińsko-mazurskie

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że punkty szczepień będą zlokalizowane przede wszystkim w salkach parafialnych.

Zostaną one uruchomione z myślą o wiernych, którzy przyjdą na niedzielne Msze Święte, a nie są jeszcze zaszczepieni. Proboszczowie byli proszeni, żeby wcześniej informowali o tej akcji swoich parafian.

To jest akcja pilotażowa w całym kraju. Na razie w porozumieniu z poszczególnymi kuriami poprosiliśmy 10 parafii zlokalizowanych w różnych częściach województwa. To, czy akcja będzie powtarzana, zależy od zainteresowania. My jesteśmy gotowi, żeby takie akcje robić – mówi rzecznik wojewody.

Do akcji wkroczą nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy będą mobilne punkty zabezpieczać.

Powyższa akcja to odpowiedź m.in. na apel biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Przed tygodniem wystosował on apel do wiernych swojej diecezji, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom.

Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi, na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę. Apeluję więc do wszystkich niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień! – uważa duchowny.

Kujawsko-pomorskie

„Mieszkańcy naszego regionu będą mogli zaszczepić się po mszach świętych w mobilnych punktach rozsianych na terenie całego województwa. Punkty będą usytuowane w okolicach kościołów tak, aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli skorzystać ze szczepień bez rejestracji. Dostępna będzie jednodawkowy preparat Johnson & Johnson” – powiedział rzecznik.

Punkty szczepień będą funkcjonować w siedmiu wsiach i miastach: Gąsawie (pow. żniński) – przy kościele św. Mikołaja, godz. 8-11; Izbicy Kujawskiej (pow. włocławski) – boisko Szkoły Podstawowej nr 2, godz. 9.30-16; Kłóbce (pow. włocławski) – Ośrodek Zdrowia, godz. 8-11; Łabiszynie (pow. żniński) – Przychodnia Agamed, godz. 9-13; Pakości (pow. inowrocławskim) – Dom Pielgrzyma parafii św. Bonawentury; Starogrodzie (pow. chełmiński) – Gościniec, godz. 9-12; Szczepanowie (pow. mogileński) – dawna sala katechetyczna parafii św. Bartłomieja.

Akcja jest organizowana pod auspicjami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Małopolskie

W niedzielę przy kolejnych małopolskich kościołach lub w ich sąsiedztwie staną mobilne punkty szczepień. Dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski zachęca, by skorzystać z tej możliwości. Małopolska jest liderem w liczbie nowych zakażeń.

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w najbliższą niedzielę mobilne punkty szczepień znajdą się przy kościołach w Niedźwiedziu (powiat limanowski), Spytkowicach, Laskowej, Ropie, Radgoszczy. Szczepienia prowadzone będą też w ośrodkach kultury, na terenie szkół i świetlic w Piwnicznej-Zdroju, Łukowicy, Nawojowej, Ropie, Radgoszczy i Gromniku. Mobilne punkty z jednodawkowymi preparatami Johnson&Johnson mają czekać na mieszkańców od godz. 7.30 do 15.30.

Akcja szczepień prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.

„Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości” – zaapelował o udział w szczepieniach dyrektor biura prasowej archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Jak dodał, epidemia nie traci na sile. „Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z Covid-19, jakim są szczepienia” – powiedział ks. Michalczewski.

Pomorskie

W niedzielę przy wybranych parafiach na Pomorzu otwarte będą mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19. Można otrzymać w nich zastrzyk bez wcześniejszych zapisów – poinformował w piątek Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

„Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, we współpracy z gminami, przygotował akcję szczepień przeciw COVID-19. Odbędzie się ona w niedzielę 1 sierpnia w tych gminach, gdzie odsetek osób zaszczepionych jest niski” – podał urząd wojewódzki.

Plenerowe punkty będą zlokalizowane m.in. w pobliżu kościołów, głównie w salkach katechetycznych. Zostaną one uruchomione z myślą o wiernych, którzy przyjdą na niedzielne msze święte, a nie są jeszcze zaszczepieni.

Śląskie

12 mobilnych punktów szczepień przeciw COVID-19 stanie w niedzielę przy parafiach w woj. śląskim – poinformował w piątek Śląski Urząd Wojewódzki.

Będą tam dwa rodzaje szczepionek – jednodawkowa firmy Johnson&Johnson oraz dwudawkowy Pfizer (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie). Można będzie się zaszczepić bez zbędnych formalności, wcześniejszych zapisów i rejestracji – wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

„Staramy się, aby mobilne punkty szczepień były jak najbliżej mieszkańców i jak najbardziej chcemy ułatwić im zaszczepienie się. Byliśmy już na festynach, piknikach, plażach czy imprezach sportowych, teraz pojawimy się przy kościołach. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli skorzystać ze szczepienia w uproszczony sposób, bez załatwiania wielu formalności” – powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Źródło: PAP

26 KOMENTARZE

 1. Kogo NCzas ostrzega by do Kościoła nie chodzili? Antyszczepionkowych lewaków? Przecież lewaki do kościoła nie chodzą, no chyba że celem prowokacji. Już były lewaki które nachodziły świątynie z tęczowymi flagami i transparentami aborcyjnymi. Czekam aż antyszczepaki lewaki zaczną nachodzić kościoły z transparentami antyszczepionkowymi.

   • Lewaki antyszczepionkowe nie wyszczepione i – jak to lewaki – na Kościół Rzymskokatolicki plują.
    Zauważyłem na dole strony, że NCzas przedstawia się jako pismo konserwatywno liberalne. Konserwatyści plują na KK, czy lewaki? Proszę o zmianę wpisu na prawdziwy – pismo postępiacko antychrześcijańskie.

   • Nie dość że lewak, to jeszcze elgiebet. Antyszczepaku lewaku, twoja lubieżna homoseksualna propozycja została zdecydowanie odrzucona 😋

 2. Drodzy Biskupi i Księża, czy Wy wierzycie w Jezusa Chrystusa czy w Adama Niedzielskiego? Czy w Morawieckiego, nota bene także Żyda ale takiego który nie przyszedł nas zbawić ale wykończyć. Siejecie zamęt i zgorszenie angażujac się w tę zbiorową eutanazję nazywaną dla zmylenia przeciwnika Narodowym Programem Szczepień. Wstyd i hańba.

  • Niestety na zarazę socjalizmu tak samo zresztą jak na wszelkie koronawirusy odpowiedzialne za zimowe przeziębienia skutecznej szczepionki nie ma. Tu potrzeba zdrowego rozsądku a na jego braku bazują szprycownicy. Celowo nakręcali tę histerię aby stworzyć nie medyczne a mentalne zapotrzebowanie na szczepienia. I jeszcze Kościół się do tego podłącza, dramat…

 3. Co za czasy , nie wierzę, biskup, pasterz chrześcijańskich owieczek streczy owieczkom szprychę z fragmentami zabitych dzieci…no normalnie szok,….pytanie czy ten cały biskup jest tylko przygłupem, czy diabłem….

 4. Z mojej wiedzy wynika ,że przed jakimkolwiek szczepieniem stan zdrowia pacjenta powinien zbadać lekarz.Z tego wynika że mamy doczynienia z cudownymi szczepionkami .Ale cóż skoro lekarze otrzymują premie za szczypawki to pewnie księża też.Ludzie obudźcie się, nie dajcie się zniewolic,przecież ta plandemia służy zupełnie innym celom,pozdrawiam wszystkich zdrowo myslacych.

 5. Hańba dla Kościoła instytucjonalnego. Nie powinni brudzić sobie rąk tą sprawą. Później smród będzie się ciągnął za nimi przez całe lata.

 6. Znam dziewczynę, która 2x poroniła, bo się głupia zaszczepiła. A była zdrowa i wysportowana. Mało tego, ujawniono „rozdymanie” węzłów chłonnych oraz że jej macica dosłownie miota białkiem kolczastym siejąc zniszczenie. Poddała się badaniu specjalistycznemu w celu określenia, czy może in vitro pomoże, a tu surprise ! – jajeczka po owulacji już są zainfekowane tą zasraną „kolczugą”!i Lekarze w bezsilności zalecili usunięcie jajników z obawy, że padnie macica.

 7. Kościół odrzuca właśnie od siebie najinteligentniejszych wiernych, widać oceniając ich liczebność jako marginalna.

 8. Niech cała antyszczepionkowa szuria jebnie się w łeb. Przez waszą żałosną propagandę w necie umrze wiele Polaków.

Comments are closed.