Niedzielski otwarcie o podawaniu trzeciej dawki szprycy: będą efekty, będą szczepienia

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjmuje drugą dawkę szczepienia.
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjmuje drugą dawkę szczepienia. (Zdj. PAP/Tomasz Gzell)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Na dziś jestem sceptyczny w temacie trzeciej dawki w najbliższym czasie – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o możliwość szczepienia kolejną dawką szczepionki przeciw Covid-19. Nie wykluczył przy tym, że za jakiś czas temat stanie się aktualny.

W Izraelu rozpoczęto podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi osobom po 60. roku życia. O tym, żeby po raz kolejny zaszprycować seniorów, zadecydowały też Niemcy.

Szczepienia dzieci w wieku 12-17 lat i trzecia dawka dla seniorów

Według izraelskich ekspertów jest mało prawdopodobne, by trzecia dawka powstrzymała wzrost liczby zakażeń. Oczekuje się raczej, że uchroni to osoby starsze przed poważnym przebiegiem choroby.

Firmy Pfizer ogłosiła, że po podaniu trzeciej dawki poziom przeciwciał przeciwko mutacji Delta był ponad pięciokrotnie wyższy niż po drugiej dawce. Dane te nie zostały jednak – jak do tej pory – zweryfikowane.

W rozmowie z „Wprost” minister Adam Niedzielski powiedział, że „na dziś jest sceptyczny w temacie trzeciej dawki w najbliższym czasie”. – Muszę znać poważne argumenty, że realizujemy interes pacjentów, a nie firm farmaceutycznych – stwierdził.

– Czekamy na efekty badań, które dopiero się rozpoczynają. Będą efekty, będą szczepienia – dodał szef resortu zdrowia. – Polacy mogą być pewni, że zawsze będą stał na straży racjonalności działań w ochronie zdrowia. Szczepienia przeciw Covid-19 są nam niezbędne do zakończenia epidemii. I to wiemy na pewno – ale dziś nie wiemy, czy trzecia dawka będzie potrzebna. Z pewnością pojawią się w przyszłości kolejne preparaty, na zasadzie szczepionek grypowych, i wtedy będzie moment na taką dyskusję – powiedział Adam Niedzielski.

NCzas/rp.pl/Wprost

38 KOMENTARZE

 1. „Muszę znać poważne argumenty, że realizujemy interes pacjentów, a nie firm farmaceutycznych” Dobre, bardzo dobre.

  • ” Polacy mogą być pewni, że zawsze będą stał na straży racjonalności działań w ochronie zdrowia” Jeszcze lepsze.

  • Gdyby realizował interes pacjentów to nie wymordowałby nadmiarowo 150 tysięcy ludzi. Minister pandemii Mengele-Niedzielski.

   • Nie dyskutuj z tym trollem onufym, nie warto. Widać, że to opłacone ścierwo, przegryw, który nie ma co robić ze swoim życiem, więc siedzi od rana na forach i prowokuje normalnych ludzi. Takie kupy trzeba ignorować.
    Co do syntezatora, to niech sobie moje 3 dawki wstrzyknie w prącie. Rządzą u nas pasożyty narodowości wiadomo jakiej…

   • „Najbardziej błyskotliwa technika propagandowa nie przyniesie żadnego sukcesu, jeśli nie będzie się stale pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – musi ograniczyć się do kilku punktów i powtarzać je w kółko.” – Józek Goebbels

    • „Ta propaganda jest dobra, która prowadzi do sukcesu, i ta zła, która nie osiąga pożądanego rezultatu. Zadaniem propagandy nie jest być inteligentną, jej zadaniem jest prowadzić do sukcesu.” – Józek Goebbels

 2. to na ile chłopaki zadłużyli PL w 2020r na 300 miliardów zł czy więcej ….i kto to ma spłacać …oczywiście małe i średnie polskie firmy ….

 3. Po 3 dawce szprycy „antycovidowej” ilość przeciwciał zwiększa się razy 5 -stwierdził przedstawiciel producenta czyli Pfizer.Niezależni badacze i instytucje twierdzą że już po 2 dawce ilość naturalnych przeciwciał też 5-6 razy się ale zmniejsza.Kto ma rację?Dla ulatwienia podaję że w Izraelu i Islandii gdzie w „pełni” czyli 2x zaszczepiono populacje następuje największy powrot coronawirusa i to w kolejnych nowych mutacjach.

 4. Myszy po dwóch dawkach zdychają na potęgę. Ludzi to oczywiście nie dotyczy, a wręcz przeciwnie – czują się znacznie lepiej.

  • No widzisz – krowa może jeść tylko zielsko na łące i czuje się świetnie, a człowiek na takiej diecie umrze. Niezbadane są wyroki Pana, a prawa biologii niezrozumiałe dla antyszczepaków 😋

   • @ Onufry cymbale, to potęgi, do szkoły nie chodziłeś a teraz c.w.e.l.u używasz faktów z h..jów wysannych: Krowy zaliczane są do przeżuwaczy. Przeżuwacze mają żołądek wielokomorowy. Jeden żołądek z czterema komorami. Bydło jednak je tylko roślinność, a ich żołądki stały się całkiem ewolucyjnie przystosowane do trawienia tej roślinności. Żołądki bydła mają cztery komory – żwacz, siateczkę, omasum, żołądek przepony.

    • Kiedy pokarm dostaje się do żołądka krowy, najpierw trafia do żwacza, potem do reticulum, następnie do omasum, a na końcu do abomasum, zanim trafi do jelit. Każda komora odgrywa inną rolę w procesie trawienia pokarmu, który zwierzę spożywa.

     • Nasz żołądek pracuje poprzez mieszanie pokarmu z kwasem i żółcią, aby rozłożyć to, co zjedliśmy, tak aby nasze ciało mogło wchłonąć składniki odżywcze. Nasze żołądki pracują w ten sposób częściowo z powodu dużej różnorodności pokarmów, które spożywamy. Bydło jednak je tylko roślinność, a ich żołądki są przystosowane do trawienia tej roślinności.

 5. Zdecydowanie nie podoba mi się, że to jakiś Niedzielski ma po lewacku decydować o moim życiu a nie ja sam po prawacku. Chcę się zaszczepić, za 3 dawkę po prawacku zapłacić i nie czekać na łaskę jakiegoś Niedzielskiego. Nie potrafią PiSiory zmusić degeneratów antyszczepionkowych by nie zagrażali innym, a nawet chętnym robią problemy, lewactwo ich mać

  • Jak takie prymitywy jak Ty do domu trafiają. Napij się wody, żeby Ci się babcia nie odwoziła. Pij wodę, chroń innych. Ty sicjopato.

  • @ Onufry Plan działania: kupujesz swoje własne „preparaty/specyfiki” teraz trochę drożej po $23,14 za szt (Pfizer) na początek 10-30 porcji (chyba ze będzie wysprzedaż z powodu krótkiego terminu zużycia), wkładasz do czegoś zimnego, aby nie doszło za szybko do reakcji „składników”, a następnie szprycujesz się według własnego programu „szczepień” domowych, co tydzień lub częściej twój wybór. Oczywiście będziemy oczekiwać analizy samopoczucia. cdn..

  • @ Onufry.. a z tym tekstem „..zmusić degeneratów antyszczepionkowych by nie zagrażali innym..” Do zmuszania wolnych ludzi to uważaj, bo można zmusić kogoś do czegoś innego, bo np. używali pewnych narzędzi jak we Francji podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Zawsze możesz wyprowadzić się z PL do obszaru gdzie będzie 90%-100% normy wykonanej, bez obawy przed zagrożeniem/paranoją. Swoją drogą to zmień płytę to ciągle ten sam tekst.

 6. „Według izraelskich ekspertów jest mało prawdopodobne, by trzecia dawka powstrzymała wzrost liczby zakażeń.”
  Niedzielski, „Szczepienia przeciw Covid-19 są nam niezbędne do zakończenia epidemii.”
  Panie „ekspercie” niech pan skonsultuje ze swoimi mocodawcami jakie jest ich stanowisko w tej materii zanim pan cokolwiek powie bo sobie przeczycie i wychodzicie na idiotów.

Comments are closed.