Rządowa agencja przyznaje: zaszczepieni mogą zakażać w równym stopniu co niezaszczepieni

Szczepienie.
Szczepienie. (Zdj. pixabay.com)
Wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się równie łatwo co ospa wietrzna i szybciej niż wirusy przeziębienia oraz może prowadzić do poważniejszego przebiegu Covid-19 – wynika z niepublikowanych dotąd danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Ponadto w pełni zaszczepione osoby mogą zakażać innych w równym stopniu co niezaszczepione.

„Wariant Delta to obok ospy wietrznej i odry jeden z najłatwiej przenoszących się wirusów, jakie znamy” – powiedziała dyrektor CDC dr Rochelle Walensky, komentując opisane przez stację CNN dane z wewnętrznej prezentacji CDC.

Wnioski zawarte w tym dokumencie okazały się na tyle alarmujące, że CDC zadecydowały o zaostrzeniu zaleceń dla osób zaszczepionych jeszcze przed jego publikacją, planowaną na piątek – podał wcześniej dziennik „Washington Post”.

Maskowanie wszystkich

Według zaktualizowanych zaleceń wszyscy, w tym osoby zaszczepione, powinni nosić w miejscach publicznych i pomieszczeniach na obszarach o „znacznym” lub „wysokim” wskaźniku rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Według obecnych definicji CDC oznacza to większość stanów na południu i zachodzie USA. Ponadto zasłaniać nos i usta powinny zasłaniać wszystkie osoby w czasie przebywania w szkołach.

Zaszczepieni zarażają

Walensky tłumaczy, że jeżeli do zakażenia wariantem Delta dojdzie u osoby w pełni zaszczepionej, to będzie ona posiadać w organizmie taką samą ilość wirusa, co osoba niezaszczepiona. Różnica polega jedynie na tym, że osoba po przyjęciu szczepionki będzie bezpieczniejsza.

„Szczepionki zapobiegają w ponad 90 proc. poważnemu przebiegowi Covid-19, ale mogą być mniej skuteczne, jeśli chodzi o zapobieganie zakażeniu lub dalszej transmisji wirusa” – wynika z prezentacji CDC.

W dokumencie wskazano też, że szczepionki redukują 10-krotnie ryzyko śmierci spowodowanej Covid-19, a trzykrotnie – ryzyko infekcji.

51 KOMENTARZE

 1. Cytat1 „zaszczepieni mogą zakażać w równym stopniu co niezaszczepieni”
  Cytat2 „W dokumencie wskazano też, że szczepionki redukują trzykrotnie ryzyko infekcji.”
  Redakcyjo! Manipulacyja to Redakcyi, czy Redakcyja papla bezmyślnie? Jak to drugie, to pan Mikke ksywa Korwin, yako lubujący się w logice, siwe włosy z brody rwie czytając! 🤪

  • Tu ci niestety stary ubeku muszę przyznać rację . Wg amerykańskich doniesień na ,,mutację delta zapadają tylko osoby zaszczepione.A CDC, która będzie oskarżona o zbrodnię ludobójstwa wraz z Drostenem i WHO, zakazała podawać procentowy udział chorych zaszczepionych. Covidowa hucpa trwa dalej.

  • „W dokumencie wskazano też, że szczepionki redukują 10-krotnie ryzyko śmierci spowodowanej Covid-19, a trzykrotnie – ryzyko infekcji.”
   Ciekawie w tym w jaki sposób to zbadali, skąd się wzięły te wyniki z akurat dziesięciokrotnie a nie dwu lub 30 krotnie zmniejsza ryzyko śmierci… Skąd oni wzięli te dane, jak oni to policzyli? Na bazie jakich danych wyciągnęli takie wnioski? Jak zbadali że ktoś dziesięciokrotnie nie umarł a trzykrotnie się nie zaraził…niesamowita jest ta dzisiejsza nauka?

  • Cytat1 „zaszczepieni mogą zakażać w równym stopniu co niezaszczepieni” – to oczywiste bo zakażenia dokonuje osoba będąca nosicielem na osobę zdrową, a zaszczepieni też są nosicielami, Cytat2 „W dokumencie wskazano też, że szczepionki redukują trzykrotnie ryzyko infekcji.” – infekuje się osoba zdrowa od osoby zakażonej,

  • Z danych uk wynika, że osoby zaszczepione żadziej ulegają infekcji, ale jeśli już zachorują to prawdopodobieństwo zgonu jest u nich ponad 8x większe. Ostatnie dane z usa pokazują wzrost infekcji wsród osób zaszczepionych i jeśli połączyć to razem, to można wątpić czy szczepienie chroni przed czymkolwiek. Stąd CDC chce wprowadzić znowu wymóg noszenia masek.

 2. Ryzyko infekcji to nie to samo co zakażanie innych. Czytanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem. Przyznaj się, nie ćwiczyłeś??

  • Twoja pani od polskiego z podstawówki rwie włosy z głowy gdy ciebie czyta… Trzykrotna redukcja ryzyka infekcji u zaszczepionych stoi w logicznej sprzeczności z twierdzeniem, że zaszczepieni zakażają w tym samym stopniu co niezaszczepieni. Nie zainfekowani nie zarażają, przychlaście…

    • 👹Ten przychlast kowidiański „Onufry” nie odróżnia faktów od ryzyka ich zaistnienia. Względnie, myśli – według logiki przychlastów kowidiańskich, że zaszczepienie to nie jest zarażenie. W myśl tej logiki, wirus „mówi”, że pasuje, bo zaszczepiony organizm słabiej reaguje na niego, chociaż zaraża nie zaszczepionych i zaszczepionych „kolegą wspomnianego wirusa”. No takie, tam, kalkulacje życzeniowe – „fiat lux”! 👹

   • Nie zwracajcie uwagi na tego prymitywnego pisowskiego trolla, nie można z tym czymś dyskutować , bo on dostaje kasę za każdy wpis…

 3. Od początku mowa, że szczepienia chronią głównie przed ciężkim przebiegiem choroby. W NCzas macie problemy z czytaniem lub zrozumieniem pisanego tekstu? To do podstawówki, nie artykuły pisać.

  • Pewien „ekspert” pełniący rolę Głównego Inspektora Sanitarnego twierdzi, że osoby niezaszczepione stanowią niebezpieczeństwo dla osób zaszczepionych i dlatego trzeba je izolować… Zapomniał dodać, że tak samo osoby zaszczepione stanowią niebezpieczeństwo dla niezaszczepionych.

   • Kolejny błąd logiczny antyszczepionkowych sekciarzy. Szczepi się ludzi zdrowych, czyli zaszczepiony zdrowy drugiego zaszczepionego zdrowego nie zarazi. Zarazić ich może tylko chory, czyli niezaszczepiony. Panie Mikke ksywa Korwin, współczuję panu, że że z takimi nielogicznymi baranami, pan, słynący z logiki, musi się pospolitować, a nawet być z nimi identyfikowany…

    • Co za bzdury?!! Skad ty sie czlowiecze urwales? Zarzucac komus brak logiki, samemu bedac jej pozbawiony, to czysta hipokryzja!! Co to za „dedukcja” : „zarazic moze tylko chory, czyli niezaszczepiony”!! Ja nie pamietam kiedy bylam chora, czy mialam zwykly katar!!!

     • No to teraz zarazić nie możesz Gdy złapiesz kowida od niezaszczepieńca, będziesz zarażać. Małpa by zrozumiała, antyszczepionkowy paranoik nie.

    • Onufry ~ trzeba sie doinformowac na temat tej choroby a przede wszystkim na temat produktow medycznych w III fazie badan klinicznych, wg samych producentow, za ktore nikt nie bierze odpowiedzialnosci!!

    • Onufry ~ przestan „popisywac” sie tutaj „madrosciami” ublizajac innym, dowartosciowujac sie w ten sposob!! Ja jestem wolnym czlowiekiem i takim chce umrzec, nikt nie moze mnie zmuszac do udzialu w eksperymencie medycznym!!

     • To nie jest eksperyment medyczny, lecz szczepionka. Nie masz ochoty się szczepić – twoja wola. Lecz nie masz prawa szantażować ludzi chorych, którym stan zdrowia nie pozwala się zaszczepić. Siedź w piwnicy bez prawa wyściubienia nosa tam gdzie są inni ludzie. Aż kowid zniknie lub nabierzesz rozumu i się zaszczepisz. To poryp ma spieprzać przed ofiarą, nie ofiara przed porypem.

    • Onufry~Kowidian, mam 60+ a moja wiedza pozwala mi mniej bac sie choroby niz tego produktu medycznego nieprzebadanego do konca. Ja nie pamietam kiedy mialam zwykly katar, czy choc przeziebienie, juz dlugie lata, to dlaczego mam przyjmowac nieprzebadany specyfik?!!

     • Nie mnie obchodzi twoje zdrowie, to twoja sprawa, dopóki nie zagrażasz innym ludziom. Nie masz prawa im zagrażać. A jak zrobisz by nie zagrażać, to twoja sprawa.Albo się szczepisz, albo zamykasz w piwnicy bez żadnego kontaktu fizycznego z innymi ludźmi. Możesz też się powiesić, wyemigrować na bezludną wyspę, jest wiele wyjść. Wybór należy do ciebie, poza jednym. Nie masz prawa narażać zdrowia i życia innych, to wszystko.

    • Onufry~KOwidian … swojej wiedzy nie czerpie z telewizora, ktory u mnie w domu od 19lat „robi” za monitor na scianie, co pomaga mi samodzilnie myslec, a nie powtarzac propagandy gloszonej przez „ekspertow”w telewizorni, ktorych 15/17 bylo czy jest oplacanych przez producentow tych produktow!!! Wszystko mozesz sam sprawdzic a wiec do dziela!

     • Słuchaj, kowidianko antyszczepionkowa. Propaganda jest i wśród szczepionkowców i wśród antyszczepionkowych lewaków. Ale u tych drugich to jest propaganda takimi bredniami, że politowanie człeka ogarnia. Że koronawirusa nie ma, że szczepionka pół świata wymorduje, że ma czipy i tlenek grafenu 4000x twardszy od tytanu, że wszystkie państwa świata są w spisku… Chyba PiSiorstwo takich pacanów tu nasyła, bym nie miał jako prawak na kogo głosować

     • Elucha onufry to troll i największy łgarz na tym forum więc szkoda czasu na takie coś. Pozdrawiam wolnych ludzi

    • Onufry~Kowidian tak sobie pozwalam nazywac, bo jest adekwatnie! Wiedza zdobyta samemu, pozwoli wstydu oszczedzic, wypowiadajac sie na roznym forum! Powodzenia

    • @onufry
     Poszol won do Sakiewicza, lewicowa , pisowska zakało. Znamy już twoja logikę, Korwinowi to ty możesz buty wiązać…

  • Na to, że chroni przed czymkolwiek nie ma dowodów. Jest to bezpodstawne twierdzenie.
   Dowody są tylko na to, że powoduje niepożądane skutki – łącznie ze śmiercią.

   • Aktualnie są już dowody na to, że szpryce nie chronią przed ciężkim przebiegiem choroby ani zgonem. Są również dowody na to że powodują powstawanie mutacji. To zresztą było oczywiste, że tak będzie – wystarczyło posłuchać prawdziwych nieskorumpowanych naukowców.

    • Nie znam ani jednego godnego zaufania naukowca, który by potwierdzał brednie antyszczepaków. Albo jakiś awanturnik plotący banialuki, albo postać fikcyjna

   • Drastyczne zmniejszenie śmiertelności po szczepieniach to żaden dowód, a „dowodem” na szkodliwość szczepionki ma być kłamstwo o 12 tysiącach zgonów w USA, gdy zgony wywołane przez szczepionke były 3. Na kłamstwach, tak łatwych do udowodnienia, daleko propagandzisty lewackie nie znajdziecie.

   • Statystyki, spojrz na statystyki. Chocby worldometer. Zobaczysz ze mimo duzej fali zarazen smiertelnosc tym razem jest minimalna (UK, Israel). A ty jakie masz dowody na swoje brednie? Gdzie te dowody? Martyka oglaszajacy ze „sa twarde dowody”, ale albo w ogole nie podaje zrodel, albo strasznie manipuluje danymi?

 4. Z grypa jest tak,ze jezeli zlapie cie pozna jesienia ciezko przechorujesz, organizm oslabiony, to w lutym/marcu moze cie dopasc druga fala i cie rozlozy totalnie, wezmiesz szczepionke to tak samo cie moze w tym samym czasie wykonczyc. Analogicznie jest z innymi przeziebieniami. Zauwazyc to mozna na organizmach roznych idiotow, ktorzy kilka dni pochoruja, ido do pracy i po dwoch tygodniach ich ponownie rozklada.

 5. Pfizerleak – afera 1000-lecia. Ujawniony tajny kontrakt o zakup szprycy covid19 pomiędzy Pfizer, a brazylijskim rządem.
  Pfizer jest zwolniony z odpowiedzialności i ma swobodę w wywiązaniu się z harmonogramów.
  Kupujący ma same obowiązki i żadnych praw reklamacyjnych nawet jeśli produkt okaże się zabójczy. Co ważne kupujący ma świadomość i akceptuje, że nieznane są długoterminowe skutki i skuteczność szczepionki!!! To jest dowód na to, że oszukano ludzi.

  • To ze nie znane sa skutki dlugofalowe szczepionek – zgoda.
   To ze szczepionki dzialaja, nie powodujac istotnych (statystycznie) skutkow ubocznych pokazuja zas dane statystyczne (np. worldometer).
   To ze koncerny farmaceutyczne wykorzystuja sytuacje – fakt. Tylko ze robia tak przy kazdej okazji, wiec rownie dobrze moznaby walczyc z wiekszoscia ich produktow.
   Stosujesz miks informacji i dezoinformacji. Wlacz samodzielne myslenie, przydaje sie na codzien.

 6. W lutym liczne szpitale kowidowe były przepełnione chorymi walczącymi o życie, prawie 100 tysięcy tę walkę przegrało. Teraz mamy ponad połowę Polaków zaszczepionych, gdzie te tłumy powikłań po szczepionkach, paranoicy!?Anihilowani? Spaleni w krematoriach? Zakopani w dołach z wapnem? A ich rodziny jak światowy spisek uciszył by krewnych nie szukali? To już nawet nie jest śmieszne, współczuję wam paranoicy…

  • No popatrzcie Państwo, Ministerstwo Zdrowia twierdzi że od początku tzw. pandemii na Covid w Polsce zmarło 75 261 osób -dane z wczoraj. A niejaki Onufry, że w samym lutym walkę o życie przegrało „prawie 100 tyś”. Ktoś tu chyba kłamie, ciekawe kto. Ciężarówki z trumnami też misiaczku widziałeś?

Comments are closed.