Uciekinier z Syrii w masie „lekarzy i inżynierów” okazał się prawdziwym medykiem, ale Niemcy wsadzili go za kraty

Niemcy, kanclerz Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Niemcy, kanclerz Angela Merkel. Foto: PAP/DPA

Ortopeda Alaa M. przebywa w Niemczech od 2015 roku. Okazał się jednak zbrodniarzem wojennym i czeka go proces. Na przełomie lat 2011/2012 pracował w szpitalach wojskowych w Damaszku i Homs oraz w więzieniu wojskowych tajnych służb w Homs. Torturował tam cywilnych więźniów.

Postawione mu w Niemczech zarzuty obejmują takie czyny jak oblanie alkoholem i podpalenie genitaliów 15 letniego chłopca. W 2011 torturował w szpitalu wojskowym w Homs co najmniej dziewięciu więźniów. Bił ich pięściami, gumą i przy użyciu… instrumentów medycznych.

Na jednym z więźniów przeprowadził operacje korekty kości bez odpowiedniej narkozy, by zadać celowy ból. Alaa M. podwieszał za ręce pod sufitem jednego z więźniów i okładał go plastikową pałką. Oblał też jego dłoń łatwopalną substancją i podpalił. Innemu z więźniów wstrzyknął truciznę, jeszcze innemu wybił zęby.

Alaa M. trafił na terytorium Niemiec w połowie 2015 roku na „zaproszenie” Merkel w wielką falą uchodźców. Wizę wystawiła mu ambasada RFN w Bejrucie i nie miał statusu uchodźcy. Został zatrudniony w klinice Bad Wildungen w Hesji.

Obciążyły go zeznania pokrzywdzonych w Syrii dwóch kolegów, którzy pracowali z nim w szpitalu wojskowym w Homs. 19 czerwca 2020 roku na mocy listu gończego sędziego śledczego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości Alaa M. został aresztowany i przebywa w areszcie śledczym.

Nie będzie to jedyny proces funkcjonariuszy reżimu Al-Asada w Niemczech. W Koblencji toczył się w ub. roku pierwszy na świecie proces przeciwko zbrodniarzom wojennym syryjskiego reżimu. Dwóch mężczyzn oskarżono o przynależność do aparatu bezpieczeństwa, morderstwa i tortury.

Źródło: Spiegel/ Niezależna

8 KOMENTARZE

  1. Zdolni, uczynni i pożyteczni dla ojczyzn lekarze. Mengelizm stał się klasą samą w sobie. Niech go odbije lub wykupi Minister Jednej Choroby Niedzielski, by szkolił medyków jak przyprzeć zmasowany klinicznie atak na opornych niezaszczepionych. Ortopedia – specjalizacja na czasie. Ale i mikser z końcówkami do zagniatania ciasta do ekstrakcji flaków w rękach „zdolnego” chirurga też się Niedzielskiemu przyda. Przecież cel uświęca środki – prawda panie ministrze ? Odwagi !

  2. „Torturował tam cywilnych więźniów.”
    A może ci „cywilni więźniowie” byli również aktywnymi działaczami państwa islamskiego? A ponieważ państwo islamskie było wspierane przez SZAP, to automatycznie jego bojownicy.., sorry miało być cywile, są pod ochroną państw zachodnich.
    A to by wiele wyjaśniało.

  3. Dwoch terrorystow ISSIS zostalo zlapanych i przez rok trzymanych w Egipskim wiezieniu. Poniewaz mieli kanadyjskie obywatelstwo Kanada zdolala ich wyciagnac i przwiezli do kanady gdzie oskarzyli panstwo o to ze nie zrobilo wszystkiego zeby ich z wiezienia wyciagnac i dostali po $11 milionow odszkodowania kazdy, pomimo ze udowodniono im ze byli terrorystami. Niemiecka glupota przy kanadyjskiej to nic, tutaj to jest cyrk.

  4. „Innemu z więźniów wstrzyknął truciznę” czyli ? Czyli idealny kandydat na Übermensch roku! Bo jak mówi przysłowie kto wysyła zaproszenie na takiego inżyniera/lekarza zasługuje!
    W tym przypadku sadystę LOL.

Comments are closed.