Zaszczep się – dostaniesz bilet na basen, albo sos pomidorowy. A dla lekarzy pieniądze. Tak naganiają na szczepienia we Włoszech

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay

Pieniądze, bezpłatny bilet wstępu na basen i na plażę oraz sos pomidorowy można otrzymać we Włoszech w nagrodę za zaszczepienie się przeciwko Covid-19. Inicjatywy mnożą się w całym kraju; wszystko, by zachęcić do szczepienia jak najwięcej osób.

Dziennik „Corriere della Sera” zauważa w niedzielę, że różne zachęty stosują zarówno lokalne władze i instytucje, jak i przedsiębiorcy, którzy wypłacają swoim pracownikom dodatki za to, że się zaszczepią.

Z jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów wystąpił oddział związku rolników Coldiretti w miejscowości Alcara Li Fusi w prowincji Mesyna na Sycylii, który w nagrodę za zaszczepienie rozdaje tamtejszy specjał, czyli sos pomidorowy.

150 pracowników firmy tekstylnej z okolic Pesaro w regionie Marche, która w ostatnim roku produkowała też maseczki i ubrania dla medyków, dostanie po 50 euro, jeśli zdecydują się zaszczepić.

Właściciele sieci salonów fryzjerskich w Mediolanie, Turynie i Rzymie oferują po 100 euro i dzień wolny każdemu z personelu, kto otrzyma przepustkę Covid-19 po zaszczepieniu.

Kiedy burmistrz miejscowości Borgosesia w Piemoncie Paolo Tiramani dowiedział się, że nie zaszczepiło się tam około 200 mieszkańców w wieku ponad 60 lat, przygotował dla nich na zachętę pakiet fitness: bezpłatny wstęp na basen i do siłowni w lokalnym ośrodku sportowym.

W Katanii na Sycylii osoby, które się zaszczepią, wejdą za darmo na jedną z płatnych plaż, gdzie zostanie urządzony punkt medyczny.

Przewidziano także nagrody finansowe dla lekarzy. W Piemoncie dostaną je lekarze pierwszego kontaktu, których 90 procent pacjentów będzie zaszczepionych do 15 września. W Bolonii nagrodzeni zostaną pediatrzy, jeśli preparat przeciwko Covid-19 przyjmie 70 proc. ich podopiecznych.

Kolejne takie inicjatywy pojawiają się tuż przed wejściem 6 sierpnia we Włoszech obowiązku okazywania przepustki Covid-19 przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, kin , teatrów i innych placówek kultury, na basen, do siłowni, na imprezy sportowe oraz na zjazdy i do parków rozrywki. Wymóg ten zostanie prawdopodobnie rozszerzony następnie na samoloty i pociągi dużych prędkości.

PAP

12 KOMENTARZE

 1. Pfizerleak – afera 1000-lecia. Ujawniony tajny kontrakt o zakup szprycy covid19 pomiędzy Pfizer, a brazylijskim rządem.
  Pfizer jest zwolniony z odpowiedzialności i ma swobodę w wywiązaniu się z harmonogramów.
  Kupujący ma same obowiązki i żadnych praw reklamacyjnych nawet jeśli produkt okaże się zabójczy. Co ważne kupujący ma świadomość i akceptuje, że nieznane są długoterminowe skutki i skuteczność szczepionki!!! (rzad oszukał Polaków)

  • Kupujący akceptuje. To czemu się wpierniczasz zamordystyczny antyszczepionkowy lewaku w dobrowolną umowę między kupującym a sprzedającym? A nic ci do ich dobrowolnej umowy!

   • Jezeli w twoja morde wleja 1000 l szcepiony, to guw..o mnie obchodzi umowa,ale jesli smiecie,ktore nie zwazaja na to co jest zapisane w umowie, a do tego zmuszaj mnie do zbednego szczepienia, to jest chyba cos niewporzadku.

    • Nikt ci przemocą igły nie wbija, lewacka Europka jest za miękka na takie zdecydowane działanie, więc czemu drzesz pyszczydło lewaku antyszczepionkowy?

 2. Pieprzona d***kracja… Podlizywanie się, a nawet nagrody dla chcących zabijać innych ludzi degeneratów… Ta lewacka Europa na psy schodzi… A kary na tyle surowe by degeneraci bali się zabijać, a nie nagrody!!!

  • Ty degeneracie podpisujący się pseudonimem Onufry. Ty płatny zabójco działający na zlecenie i za pieniądze pisowskich stręczyciel. Odpierdol się od nas i jak chcesz zaszczep się 20 stoma szczepionkami w mózg. Bo czegoś takiego jak serce to ty diable nie masz!

   • Płatnymi zabójcami są ruskie trolle, które cytując brednie z ruskich portali piszących po polsku, lobbują by więcej Polaków na kowida umarło . Dotychczasowe 75 tysięcy zgonów to jeszcze za mało by zniszczyć Polskę.

    • Zamknij ryj Onufry pedofilu pierdolony ,myślisz ,że jak siedzisz za ekranem komputera to jesteś bezpieczny ??? Mylisz się szmato ,są takie programy do namierzania adresów jakich używa policja ,nie zdziw się ,jak kiedyś będziesz miał niezapowiedzianych gości pod drzwiami mieszkania. Sajonara frajerze.

 3. Przygotujcie się na masowe zgony. Dr. Charles Hoffe – wg jego badań, pacjentów, którzy przyjęli szczepionkę w ciągu ostatnich kilku dni – 62% ma mikro skrzepy w naczyniach krwionośnych (test d dimer). Te skrzepy objawiają się u zaszczepionych bólem głowy, zawrotami, nudnościami, zmęczeniem,…Skrzepy powodują trwałe uszkodzenie organów jak płuca, mózg, serce i w ciągu 3 lat osoby te prawdopodobnie umrą na zawał prawej strony serca (większy opór naczyń krwionośnych).

  • Brednie o D-dimerach już obśmiałem w innym wątku, ale widzę że aktywiści antyszczepionkowi ciągle wklejają te same brednie w kolejnych wątkach. Czyli nie dyskusja, lecz propaganda. A raczej antypropaganda, bo kto tu spoza sekty zajrzy, za głowę się złapie i nigdy na ludzi kojarzonych z takimi banialukami nie zagłosuje.

Comments are closed.