Niemcy. Politycy zadecydowali – trzecia szpryca od września. Dzieci też pod igłę. Nie miejmy złudzeń – polski rząd także ulegnie

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem

Federalny minister zdrowia Jens Spahn i ministrowie zdrowia krajów związkowych zgodzili się podczas konferencji w poniedziałek na rozszerzenie akcji szczepień przeciwko Covid 19, skierowanej do dzieci w wieku 12-17 lat. Podjęto również decyzję o trzecich szczepieniach dla osób z grup ryzyka.

Szczepionki przeciwko Covid-19 firm Moderna i BioNTech będą oferowane wszystkim nastolatkom w wieku 12 lat i starszym – informuje agencja dpa.

Szczepionki mRNA Corona producentów BioNTech/Pfizer i Moderna są już dopuszczone przez Europejską Agencję Leków (EMA) dla dzieci w wieku od 12 lat, ale w Niemczech nie istniała jeszcze ogólna oferta szczepień dla tej grupy wiekowej. Jednak już teraz chętni do szczepienia mogą otrzymywać szczepionki na życzenie i za zgodą rodziców w gabinetach lekarskich.

Obaj producenci dysponują wystarczającą liczbą dawek szczepionki mRNA, aby móc zaoferować ją wszystkim z około 4,5 mln dwunasto- i siedemnastolatków w Niemczech – napisano w decyzji rządu federalnego i rządów krajów związkowych.

Ministrowie omijają w ten sposób Stałą Komisję ds. Szczepień (STIKO), która do tej pory nie zalecała szczepień dla młodzieży w ogóle, lecz ograniczała je do przypadków osób w grupach wysokiego ryzyka. Jednocześnie nie odradzała jednak wprost szczepień.

Konferencja ministrów zdecydowała także, że osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby będą mogły otrzymać trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Od września trzecie szczepienia będą oferowane w domach opieki i innych instytucjach, w których przebywają osoby wymagające szczególnej opieki.

Trzecia dawka powinna być podana najwcześniej sześć miesięcy po zakończeniu pierwszej serii szczepień.

Na początek będą brane pod uwagę osoby w bardzo podeszłym wieku, pacjenci wymagający opieki oraz pacjenci z niedoborem odporności. Osoby kwalifikujące się do szczepienia mieszkające w domu powinny otrzymać propozycję szczepienia przypominającego od swojego lekarza prowadzącego.

Obecnie w Niemczech co najmniej jedną dawkę otrzymało około 62 proc. mieszkańców, a 52 proc. jest w pełni zaszczepionych. Wśród osób poniżej 18. roku życia około 20 proc. dostało co najmniej jedną dawkę, a mniej niż 10 proc. ma pełną ochronę poszczepienną.

Cessak: „Antyszczepionkowcy nas nie powstrzymają!” Grzegorz Braun ujawnił na co wydał zgodę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Źródło: pap

16 KOMENTARZE

 1. Żeby czemuś ulec, to trzeba się przed tym, przynajmniej pozornie, bronić.
  Ulegnie, tak jak pazerny dzieciak, „ulegnie”, gdy mu zaproponować gałkę lodów.

 2. Przebywający w domach opieki staruszkowie pobierając świadczenia obciążają budżet. Takich należy szczepić do skutku. To samo z przewlekle chorymi- oni nigdy nie odprowadzą tylu składek ile kosztują. Szczepić, szczepić, szczepić. I nie karmić.

 3. Eutanazja białych europejczyków trwa. Zostanie sam islam i ci, którzy nie dali się wyszczepić. Jeszcze jedno… Jeśli Izrael wielokrotnie powtarza w mediach, że szczepi się na maxa, to oznaczać to może tylko jedno: jest dokładnie odwrotnie.

 4. Do momentu, kiedy nie zmienią rozporządzenia (które sami sobie napisali) mogą jedynie straszyć zabiciem babci i mamić nagrodami. W tym dokumencie wyraźnie stwierdzono, iż szczypawka jest EKSPERYMENTEM i w ten sposób nie mogą odgórnie wprowadzić obowiązkowej szczypawki, ani obowiązkowej 3 dawki.

 5. Bill Gates: „Dziś (w 2010 roku) na świecie żyje 6,8 miliarda ludzi z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. JEŚLI UDA NAM SIĘ OSIĄGNĄĆ DUŻY SUKCES Z NOWYMI SZCZEPIONKAMI, służbą zdrowia (czy chodzi o eutanazje? – dopisek mój) i działaniami w sferze urodzeń (czy chodzi o aborcje? – dopisek mój), będziemy w stanie obniżyć populację o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 miliarda”.

 6. „Zmarł Mężczyzna Zatrzymany Na Demonstracji Koronasceptyków w Berlinie” – (03-08-2021)
  Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Poinformowało, że kontrwywiad weźmie pod obserwację pojedynczych aktywistów i grupy ruchu przeciwników obostrzeń pandemicznych ze względu na ich antykonstytucyjne poglądy.
  Zaniepokojenie z powodu zajść podczas demonstracji wyraził niemiecki rząd federalny.

 7. Pfizerleak – afera 1000-lecia. Ujawniony tajny kontrakt o zakup szprycy covid19 pomiędzy Pfizer, a brazylijskim rządem.
  Pfizer jest zwolniony z odpowiedzialności.
  Kupujący ma same obowiązki i żadnych praw reklamacyjnych nawet jeśli produkt okaże się zabójczy. Co ważne kupujący ma świadomość i akceptuje, że nieznane są długoterminowe skutki i skuteczność szczepionki!!! To jest dowód na to, że jest to eksperyment i oszukano ludzi.
  https://www.brighteon.com/9bdbbcb2-8b47-4e00-a95f-9c9498217183

 8. Przygotujcie się na masowe zgony. Dr. Charles Hoffe – wg jego badań, pacjentów, którzy przyjęli szczepionkę w ciągu ostatnich kilku dni – 62% ma mikro skrzepy w naczyniach krwionośnych (test d dimer).
  Te skrzepy objawiają się u zaszczepionych bólem głowy, zawrotami, nudnościami, zmęczeniem,…Skrzepy powodują trwałe uszkodzenie organów jak płuca, mózg, serce i w ciągu 3 lat osoby te prawdopodobnie umrą na zawał prawej strony serca (większy opór naczyń krwionośnych).

Comments are closed.