Podwyżki dla polityków. Ile miesięcznie inkasuje Kaczyński?

Jarosław Kaczyński - MEM
Jarosław Kaczyński - MEM
Prenumerata NCZ! z prezentem
Andrzej Duda podpisał w piątek rozporządzenie o zwiększeniu pensji dla ministrów, marszałków i posłów. Politycy będą zarabiać więcej. Wśród nich jest prezes PiS – Jarosław Kaczyński, który miesięcznie będzie inkasował pokaźną kwotę.

Jarosław Kaczyński od zawsze buduje wokół siebie PR osoby skromnej, która w odróżnieniu od innych polityków, nie opływa w luksusy.

Wiele wyborców Prawa i Sprawiedliwości może więc zdziwić to, jak ogromne sumy co miesiąc pobiera prezes partii rządzącej.

Od 1 sierpnia pensja zasadnicza Kaczyńskiego jako wicepremiera będzie wynosić 14 279,57 zł. Do tej kwoty dojdzie jeszcze dodatek funkcyjny 4008,30 zł.

Z samej Kancelarii Premiera prezes PiS dostanie więc 18 287,87 zł.

Jarosław Kaczyński jest jednak również posłem, a parlamentarzyści przecież także dostali podwyżki. Dieta posła Kaczyńskiego wzrośnie z 2,5 tys. zł do 4008,30 zł.

Z pensją z KPRM łącznie daje to 22 296,17 zł brutto miesięcznie.

To jednak również nie wszystko, bo choć Kaczyński wciąż jest aktywny politycznie, to jest emerytem. W 2020 r. dostał z ZUS 85,7 tys. zł, co oznacza, że jego miesięczna emerytura w zeszłym roku wynosiła 7140 zł.

Po podliczeniu tego wszystkiego wychodzi, że prezes Jarosław Kaczyński dostaje miesięcznie 29 436, 17 zł. Całkiem niezła sumka – na karmę dla kotów na pewno starcza.

Źródło: „Wirtualna Polska”

14 KOMENTARZE

 1. To tylko jedna strona medalu (jednej osoby, a są tysiące): a gdzie wartość władzy, wpływów, samochodów służbowych, ochrony, pożywienia itd. Nie ma co dziwić jak każdy polityk morderczo pragnie utrzymać się przy władzy i zrobić z tego karierę na całe życie, aby w życiu nigdy za ciężko się nie napracować, być zawsze z czystymi rękoma, bo normalna praca to hańba i do tego żyć jak książę z bajki.

 2. Ale wy macie problemy.Weźcie się do roboty to też zarobicie.Czy na świecie zołza to też symbol populacji?Bo na razie w Polinie ta zołza jest permanentnie nieszczęśliwa,że ją 500+ ominęło
  i jej każą wstawać tak wcześnie rano.Wina Chińczyków została udowodniona.CBDO

 3. Pisowski zamordysta trzepie kasę na ludzkiej głupocie mordując ludzi poczynaniami Goebbelsa Morawieckiego i mamiąc na okrągło kwotą 500+, którą pewnie wydaje na karmę dla kota.

 4. Zawsze myślałam że poseł który jednocześnie pełni funkcję premiera wicepremiera lub ministra nie otrzymuje diety poselskiej, a tu jeszcze emerytura wynagrodzenie za prezesowania. Krzyczał jak Szydło dała nagrody , łatwo zmniejszać innym dochody jak samemu ma się dużo. Uważam że pensje ministrów, premierów , prezydenta powinny być duże ale branie wysokiej klasy z tyłu źródeł to nie jest ok. Nie jestem zazdrosna tylko rozczarowana.

 5. Ale ten PiS nie ma kompletnie refleksu politycznego.A przecież mogliby zapytać ile kasy dostają politycy opozycji i najwyższa kasta od Sorosa.No,ale skoro są miękkim robieni to dobrze im.

 6. Zawsze mówiłem, że poseł i minister to złamanie trójpodziału władzy. Czy NCZAS może podawać kwoty w nawiasach w sasinach bo złotówka pod żondami pisiora z niepolskiego, nie narodowego banku City of London Cororation tak szybko traci na wartości.

 7. Kto Waszym zdaniem z tej dwojki na zdjeciu ma wyzszy poziom IQ? Na moj wzglad bardziej refleksyjna fizjonomie ma czworonog. Moze sie myle, dlatego pytam o zdanie innych.

 8. „Kaczyński Zakleił Sobie Domofon. Sąsiedzi Dają Mu Się We Znaki” – (Wideo z 28-07-2021)

  Dom, w którym mieszka Jarosław Kaczyński, zna prawie każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski. Byliśmy sprawdzić, czy nadal stacjonuje przy nim policja, oraz jak wygląda okolica. Okazuje się, że w wielu oknach wokół domu prezesa PiS znajdują się symbole, jednoznacznie wskazujące, co jego sąsiedzi myślą o obecnej władzy. Czy to właśnie przez nich Kaczyński zakleił sobie domofon?

 9. A wasz guru doił kasę w parlamencie europejskim…. jakoś nie liczycie ile zarobił. Wstyd. Siejecie zawiść.

Comments are closed.