Republikanie ujawnili raport: koronawirus wyciekł z Wuhańskiego Instytutu Wirusologii

Według raportu Republikanów koronawirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Według raportu Republikanów koronawirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał (domniemaną) pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan – głosi raport amerykańskiej Partii Republikańskiej opublikowany w poniedziałek.

Raport przytacza również „liczne dowody” na to, że naukowcy z Wuhańskiego Instytutu Wirusologii, wspomagani przez amerykańskich ekspertów oraz chińskie i amerykańskie fundusze rządowe, pracowali nad modyfikacją koronawirusów w celu zakażenia ludzi, ale takie manipulacje – jak podaje Reuters – mogły być ukryte.

Dokument przygotowany przez Republikanów upublicznił najwyższy rangą przedstawiciel tej partii w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Michael McCaul. Raport wzywa do przeprowadzenia dwupartyjnego śledztwa w sprawie źródeł pandemii Covid-19, w wyniku której na całym świecie zmarło ponad 4 mln ludzi.

Władze ChRL zaprzeczają, że genetycznie zmodyfikowany koronawirus wydostał się z ośrodka w Wuhanie w prowincji Hubei, w środkowych Chinach, gdzie pierwsze przypadki zakażenia wykryto w 2019 roku. Takie pochodzenie SARS-CoV-2 to wiodąca, ale wciąż nieudowodniona teoria badana przez część ekspertów – wskazuje Reuters. Pekin zaprzecza również oskarżeniom o tuszowanie sprawy.

Inni eksperci podejrzewają, że pandemia została wywołana przez wirus zwierzęcy prawdopodobnie przeniesiony na ludzi na targu owoców morza Huanan w pobliżu Wuhańskiego Instytutu Wirusologii.

„Teraz uważamy, że nadszedł czas, aby całkowicie odrzucić targ jako źródło pochodzenia koronawirusa – czytamy w raporcie Republikanów. – Uważamy również, że przeważająca część dowodów pokazuje, iż wirus rzeczywiście wyciekł z Wuhańskiego Instytutu Wirusologii i że stało się to mniej więcej przed 12 września 2019 roku”.

Raport przytacza – jak to ujęto – nowe i niedostatecznie zbadane informacje na temat protokołów bezpieczeństwa w laboratorium, w tym wniosek z lipca 2019 roku o 1,5 mln USD na remont systemu przetwarzania niebezpiecznych odpadów dla obiektu, który miał niecałe dwa lata.

W kwietniu br. jedna z głównych amerykańskich agencji wywiadowczych przekazała, że zgadza się z konsensusem naukowym, że wirus nie został stworzony przez człowieka ani zmodyfikowany genetycznie – przypomina Reuters. W maju prezydent USA Joe Biden nakazał amerykańskim agencjom wywiadowczym przyspieszyć postępowania dotyczące pochodzenia koronawirusa i przedstawić raport w ciągu 90 dni.

Źródło zaznajomione z bieżącymi ocenami służb specjalnych powiedziało Reuterowi, że amerykańska społeczność wywiadowcza nie ustaliła, czy wirus pochodzi od zwierząt, czy też wyciekł z laboratorium w Wuhanie.

NCzas/PAP

19 KOMENTARZE

 1. ….a czy ci republikanie ustalili – skąd WCIEKŁ do Wuhan? Bo ptaszki śpiewają, że z fortu Detrick w st Maryland, lub/oraz z laboratorium w North Carolina – a udział w tym mieli reprezentanci USA na wojskową olimpiadę w Wuhan, przypadkiem – o czym świadczy przygnębiający brak sukcesów – całkowicie pozbawieni talentów sportowych, co jest dość trudne do osiągnięcia wśród Amerykanów, do tego wojskowych

  • Zgoda za rządow Obamy i tzw. „demokratów” badania były prowadzone w USA.Dopiero po wygraniu przez Trumpa przenieśli je do Chim.Czyli jest to wspólne „dzieło” sorosowych bolszewikow z USA i tych z Chin.

   • …zresztą jeden z wiodących chińskich badaczy kończył amerykański uniwerek – nie chce mi się szukać nazwy – to warto postawić pytanie, czy był tam werbowany? i czy ZOSTAŁ zwerbowany. Bodaj Carter kazał zamknąć te programy badawcze – więc zostały one zamknięte? – nie, utajnione przed Białym Domem… patrz: „ars diplomatica po amerykańsku”

  • może to być kolejne false flag, czy fejk… nawet tego świrusa nie wyizoloano, znaleziono jakieś ślady 30 sekwencji z 40000… to tylko wzmacnia i przypomina o prawdziwości istnienia strasznego nowego świrusa….

 2. BILD przeprasza dzieci i młodzież za popieranie fałszywej pandemii strachu !
  „Forgive us for this policy which, for a year and a half, has made you victims of violence, neglect, isolation, and loneliness.”

 3. To że laboratorium Wuhan było finansowane przez Getsa,Sororosa i im podobnych ujawnil „niechcący” podczas przesłuchań nominat Obamy szef USA -służb epidemiologicznych niejaki Fauci.Do tego doszły „odnalezione” maiie między Faucim a chińskim kierownictwem Wuhan dotyczace przebiegu modyfikacji wirusa i finansowych przepływów.Także opinie niezależnych badaczy potwierdzają sztuczne i udoskonalone pochodzenie patogenu.

 4. Setki komisji i tak Chinom bezsprzecznie nie udowodni że wirus uciekł Mieli wystarczająco czasu na zatarcie kompromitujących śladów. Zła utylizacja, chorujący pracownicy, kod genetyczny potwierdzony że był modyfikowany za pomocą obecnych narzędzi, oraz sam fakt badań nad tym wirusem, wcześniejsze wrześniowe spotkanie światowe tamże w sprawie zapobiegania pandemi oraz nie ukrywany fakt finansowania badań nad coronawirusami. ….naprawdę trzeba coś więcej? 2+2=4

  • „2 + 2 = 4” Jak dla kogo ? Takie to czasy nastały. Jeśli np. męscy szowiniści zaczną „ujadać”, że tak jest, Wyzwolona Feministyczna Rzeczpospolita Babska na głowie /na ci..e chciałem napisać/ stanie, by udowodnić, że tak nigdy nie było, nie jest i nie będzie.
   Wracając do tematu. Od jakiegoś czasu wszystkie fakty wyszły już na jaw, ale Ludzkość jak zaczarowana, gały wybałusza, bo skala niewyobrażalna i wszyscy czują się za mali, by coś sensownego z tym zrobić.

 5. „Jeśli musisz być przekonywany, przypominany, naciskany, okłamywany, zachęcany, przymuszany, zastraszany, zawstydzany społecznie, wzbudzany poczuciem winy, straszony, karany i kryminalizowany… Jeśli wszystko to jest uważane za konieczne do uzyskania Twojej zgody – możesz być absolutnie pewien, że to, co jest promowane, nie leży w Twoim najlepszym interesie.” – Ian Watson

Comments are closed.