Adwokatka przyłapana w więzieniu na uprawianiu seksu z klientem

Brama więzienia w Saint Martin de Ré Fot. Wikipedia CCO

Prawniczka została przyłapana na spółkowaniu w czasie widzenia ze swoim klientem. Strażnik zaglądający przez okno do sali widzeń spostrzegł uniesione wysoko w górę nogi pani adwokat, po czym interweniował przerywając miłosne uniesienia pary.

Rzecz wydarzyła się w więzieniu centralnym Saint-Martin-de-Ré we francuskim departamencie Charente-Maritime. Zdarzenie miało miejsce w piątek 30 lipca, ale dopiero teraz odniosła się do tego faktu prokuratura i palestra.

Prawnik i jej klient przyłapani na seksie to wydarzenie dość niecodzienne. Strażnik złożył raport i adwokat ryzykuje tu znacznie więcej, niż jej podopieczny. Akty seksualne w zakładzie karnym są ostatnio całkowicie zakazane ze względu na pandemię. Poza tym spotkanie miało dotyczyć obrony klienta, a nie zaspakajaniu potrzeb seksualnych.

Skazanemu grożą jednak co najwyżej kary regulaminowe za złamanie „procedur sanitarnych” związanych z Covid-19. Miejscowy prokurator Laurent Zuchowicz poinformował, że nie wniesie tu żadnego oskarżenia, ponieważ seks nie był naruszeniem przepisów kodeksu karnego.

Jednak palestra Charente-Maritime wszczęła procedurę dyscyplinarną i adwokatka będzie się musiała stawić przed Regionalną Radę Dyscyplinarną. Możliwe sankcje obejmują wachlarz środków od nagany, po usunięcia z adwokatury.

Źródło: Sud Ouest/ VA

10 KOMENTARZE

 1. A może oskarżony był gwałcicielem i adwokatka przeprowadzała z nim wizję lokalną. Przygotowywali linię obrony…..

  • Owszem, zostało złamane, ta kobieta powinna przebywać w domu prowadząc dom pod nieobecność męża i zajmować się dziećmi.
   Na pewno nie szlajać się po jakichś więzieniach spółkując z obcymi ludźmi.
   Powinna zostać przykładnie ukarana.

 2. W niektórych krajach w więzieniach są wydzielone pomieszczenia do intymnych widzeń z osadzonymi. To podobno zmniejsza ilość gwałtów na współwięźniach.

 3. To obrazuje zamierzoną degrengoladę „naszych czasów”.
  Obcowanie intymne z klientem w areszcie/więzieniu: nieładnie, ale do wytrzymania (nam „tłumaczą”).
  Obcowanie w czasie „covida” – a to zupełnie co innego, to znacznie gorzej….

Comments are closed.