Czyż nie dobija się koni? Nawet na Igrzyskach Olimpijskich

WKKW Fot. ilustr. Wikipedia

Igrzyska w Tokio mają swoją ofiarę. Dobito konia szwajcarskiej drużyny, który uszkodził więzadło krzyżowe w prawej przedniej nodze podczas konkursu WKKW. Koń Jet Set został „poddany eutanazji”.

Jet Set, poważnie zerwał więzadło podczas lądowania po skoku w czasie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. „Ze względu na powagę urazu i ból” konia uśpiono. Jeździec Robin Godel w czasie wypadku nie został ranny. Szwajcar plasował się na 47. miejscu.

Szwajcarski Komitet Olimpijski podkreślił, że do wypadku nie doszło z winy jeźdźca, ani z błędów toru. 14-letniego wałacha trzeba było jednak dobić.

Do wypadku doszło w niedzielę 1 sierpnia. Ekipa Szwajcarii kontynuowała zawody w poniedziałek. W finale wystąpiła rezerwowa zawodniczka Eveline Bodenmüller koniu Violaine de la Brasserie.

Źródło: AFP

7 KOMENTARZE

 1. No i…? Cóż w tym dziwnego albo ciekawego?
  Aaaaa, zapomniałem, że NCzas zmienił się już w portal lewacki, zatem trza się po lewacku nad zwierzęciem użalać jeszcze bardziej niż nad ludźmi…

  • Skoro zapomniales byc czlowiekiem, to teraz nalezy sie zlitowac nad toba – bydlaczku. Juz dawno udowodniles, ze jestes idiota, ale tym wpisem podkresliles, jak mizernej miary jest twoj charakter. NCzas podaje fakty, a jesli sa dla ciebie niezrozumiane, to spadaj kanalio na inni portal.

   • Chamie z czworaków folwarcznych rodem, zachowaj obelgi dla osobników z twojej klasy społecznej. NCzas podaje fakty – tylko jakie? W jakim celu? Niech pisze, że twój krewny zabił dziś wesz na swoim kołtunie, równie istotne.

  • Ja na ten przykład, gdybym miał do wyboru – uratować życie Onufrego, czy mojego psa – nawet chwili bym się nie zastanawiał!

   • Ja też bym się nie zastanawiał, ratował bym nawet lewaka antyszczepaka. Po prostu my prawicowcy uważamy że życie ludzkie jest cenniejsze od życia zwierzęcia, nawet gdy ten człowiek (np. antyszczepak) zachowuje się jak zwierzę.

    • Bredzisz. Rzeczywistość pokazuje, że w jakimkolwiek ustroju życie ludzkie generalnie jest mało warte. W sumie rozumiem to, bo moje życie jest najcenniejsze, a twoje zupełnie mnie nie obchodzi. Możesz z nim robić co tam chcesz. To religia lub jakiś pseudohumanizm każe uważać każde życie ludzkie za najwyższe dobro, co jest logicznym nonsensem.

 2. Gdyby te pokurcze zwane dżokejami same założyły na plecy siodło i popylały przez tor przeszkód,widowisko byłoby jeszcze bardziej emocjonujące.

Comments are closed.