Iwermektyna jednak działa! I jest tania. „Skraca czas trwania choroby i zmniejsza zakaźność”

lek na koronawirusa/Na całym świecie trwają zaawansowane poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay
Na całym świecie trwają poszukiwania leku na COVID-19. Foto: Pixabay
Izraelski naukowiec twierdzi, że Covid-19 może być leczony za mniej niż 1 dolara dziennie. Tzw. podwójnie ślepa próba wykazała, że tani lek iwermektyna skraca czas trwania choroby i zmniejsza zakaźność – pisze na swej stronie internetowej izraelski dziennik „The Jerusalem Post”.

Jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzegają przed jej stosowaniem – wskazuje „JP”.

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Centrum Medyczne im. Chaima Szeby w Tel Haszomer wynika, że iwermektyna, lek stosowany do zwalczania pasożytów w krajach trzeciego świata, może pomóc w skróceniu czasu trwania infekcji u osób, które zachorowały na koronawirusa, za mniej niż jeden dolar dziennie.

Prof. Eli Schwartz, założyciel Centrum Medycyny Podróży i Chorób Tropikalnych w Centrum Szeby, przeprowadził losowe, kontrolowane, podwójnie ślepe badanie od 15 maja 2020 r. do końca stycznia 2021 r. w celu oceny skuteczności iwermektyny w zmniejszaniu rozsiewania wirusa wśród niehospitalizowanych pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi objawami Covid-19.

Podwójnie ślepa próba to badanie, w trakcie którego ani badani, ani badający nie wiedzą, która z grup jest faktycznie testowana.

W badaniu Schwartza 89 ochotników w wieku powyżej 18 lat, u których zdiagnozowano koronawirusa, podzielono na dwie grupy: 50 proc. otrzymało iwermektynę, a 50 proc. otrzymało placebo. Tabletki podawano im przez trzy dni z rzędu, na godzinę przed posiłkiem – informuje „JP”.

Prawie 72 proc. ochotników, którym podawano iwermektynę, nie wykazało obecności wirusa do szóstego dnia, zaś tylko 50 proc. osób, które otrzymały placebo, miało wynik negatywny. Badanie sprawdzało też stopień zakaźności pacjentów; wykazało ono, że tylko 13 proc. pacjentów leczonych iwermektyną było zakaźnych po sześciu dniach, w porównaniu z 50 proc. grupy placebo – prawie cztery razy więcej.

„Nasze badanie pokazuje przede wszystkim, że iwermektyna ma działanie przeciwwirusowe” – powiedział Schwartz.

„Pokazuje również, że istnieje prawie 100-procentowa szansa, że dana osoba nie będzie zakażona w ciągu czterech do sześciu dni, co może prowadzić do skrócenia czasu izolacji dla tych osób. Mogłoby to mieć ogromny wpływ ekonomiczny i społeczny” – ocenił naukowiec.

Od 1987 r. iwermektyna jest dopuszczona do obrotu przez FDA. Odkrywcy leku otrzymali w 2015 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za leczenie onchocerkozy, choroby wywołanej zakażeniem nicieniem nitkowatym – podaje „JP”.

Z biegiem lat zaczęto ją stosować także w innych chorobach, m.in. w leczeniu świerzbu i wszawicy głowy. Ponadto, w ostatniej dekadzie, w kilku badaniach klinicznych zaczęto wykazywać działanie przeciwwirusowe leku wobec takich wirusów jak HIV i wirus grypy, a także wirus Zika i Zachodniego Nilu.

Lek ten jest również niezwykle ekonomiczny. Badanie opublikowane w piśmie naukowym „American Journal of Therapeutics” wykazało, że koszt iwermektyny w Bangladeszu wynosi od 0,60 do 1,80 USD za pięciodniową kurację. W Izraelu kosztuje ona do 10 USD dziennie – powiedział Schwartz.

Wielu lekarzy sygnalizowało już dawno, że iwermektyna jest skuteczna w leczeniu covid-19. Powstaje pytanie: czy koncerny farmaceutyczne i rządy o tym nie wiedziały i dlatego wciskały wszystkim szczepionkę? Pewnie nie wiedziały, bo nikt im nie powiedział…

27 KOMENTARZE

  • Jest cudownym, ale nie wszyscy mogą ją stosować. A że jest skuteczny, to racz ruszyć swoją d. i poszukać. Gdyby jeden wiceminister w rządzie pisu nie doświadczył jej działania, to byłaby zakopana pod ziemię, a dr. Bodnarowi pewnie ograniczyliby prawo wykonywania zawodu. Teraz muszą lawirować czyli sypać piasek w tryby.

  • Polecam wyłowić z sieci rozmowę dwóch gangsterów (prof. horban i prof. gut) z dr. Bodnarem – „Warto rozmawiać” z J. Pospieszalskim. Pod starym linkiem, który miałem, już na YT nie ma czyli polują, ale sądzę, że jest do wyłowienia, bo to było bardzo ważne spotkanie.

 1. Same rządowe gnoje leczą się skutecznie od dawna amantadyną albo iwermektyną, a ludzi skazują wymuszeniem i szantażem na przyjmowanie eksperymentalnych preparatów.

 2. Skoro czarny rynek potrafi zsyntetyzować amfetaminę, to i poradzi sobie też z syntezą iwermektyny. I będzie to całkiem legalne. :-)))

 3. Nie po to Klaus Szwab ze swoją szajką zainwestował w NWO i eksterminację ludzkości by mu teraz psuć interes jakąś iwermektyną po 1,80

 4. Mądrzy ludzie czyli prawacy wolą nie dopuszczać do choroby.
  Lewackie antyszczepionkowe durnoty wyją by chorobie nie zapobiegać, tylko dopiero gdy zachorują leczyć.
  Czyli lewakm antyszczepakom należy ucinać ręce i i nogi, a potem im je przyszywać 😁

  • @ Onufry czy zdajesz sobie sprawę ze takie osoby jak ty osobiście mogą być odpowiedzialne za propagowanie specyfiku „mRNA” i pewnego dnia zasiądą w sądzie za nakłanianie do przyjęcia owego specyfiku medycznego… cdn

   • Rozdział XIX Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu Art. 156. § 1 Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu..”2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

    • Mark T..n, nie wiem czy widziałeś, ale mamy akcję „olewamy Onufrego”. Coś napisał, to OK, ale mógłbyś więcej nie – Twoja wola oczywiście.

     Lecz bardzo chętnie Cię poczytam w innych wątkach.

 5. W tajnym kontrakcie sprzedaży „szczepionek” który wyciekł kilka dni temu do sieci podpisanych z Albanią i Brazylią Pfizera zastrzegł sobie w jednym z paragrafów o wyłączności wstrzykiwania tylko ich „specyfiku” & Moderny & JJ bez jakiejkolwiek konkurencji innych lekarstw dostępnych na rynku. cdn..

  • A przekupione bandziory w każdym państwie to podpisały i teraz za wszelka cenę zabraniają innych metod leczenia. Czas zobaczyć tekst polskiej wersji i przeanalizować dokument który dotyczy każdej osoby w PL np jak Onufry-Vax mRNA Lover

   • Iwermektyna została dopuszcona do użycia u ludzi w latach 80 XX wieku po kilku latach badań. Czyli jest ok 40 lat doświadczeń, czego nie mozna powiedzieć o szczepionkach

 6. Wytłumaczyła antyszczepionkowe lewaki, bo nie jestem w stanie nadążyć za waszym porypanym tokiem niemyślenia. Pomstujeta, że nie nie marnowano 15 lat na wszystkie badania nad szczepionką. Ale jednocześnie nie domagacie 15 letnich badań nad amantadyną i iwermektyną zanim się je dopuści do leczenia kowidka. No kupy się to wasze paranoiczne niekonsekwentne popiskiwanie nie trzyma.

  • @Onufry, ty bolszewicki kretynie – amantadyna z praktyki lekarskiej jest znana jako bezpieczny i skuteczny lek antywirusowy od lat 60-tych (grypa azjatycka). Teraz z praktyki lekarskiej okazała się równie skuteczna także na obecną odmianę grypy (przede wszystkim stan lekki i średni). Obecne badania są wymaganiem urzędasów, podobnych tobie idiotów.

 7. Federalny pozew sądowy twierdzi, że Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaniżają rzeczywistą liczbę ofiar śmiertelnych szczepionki przeciwko (C-19). Wniosek został złożony 19 lipca przez America’s Frontline Doctors (AFLDS) w amerykańskim Sądzie Rejonowym dla Północnego Dystryktu Alabamy. cdn..

  • Twierdziło ono, że liczba ofiar śmiertelnych szczepionek jest w rzeczywistości wyższa niż ta, która została podana w systemie zgłaszania niepożądanych zdarzeń poszczepiennych (VAERS) CDC, a następnie ujawniona opinii publicznej. AFLDS dołączyło do swojego wniosku oświadczenie pod przysięgą złożone przez informatora – programistę komputerowego, który opracował ponad 100 różnych algorytmów oszustw w służbie zdrowia. cdn..

   • Według informatora, zgony, które nastąpiły w ciągu 72 godzin po szczepieniu są zaniżane przez konserwatywny współczynnik co najmniej pięciu. Zgłoszone zgony w VAERS na dzień 9 lipca wyniosły 10 991, z czego 4 593 nastąpiły w ciągu 72 godzin od szczepienia.

    • Na podstawie analizy zebranych przez siebie danych, demaskatorka stwierdziła, że prawdziwa liczba zgonów związanych ze szczepionkami na dzień 9 lipca wynosi blisko 45 000. Liczba ta jest znacznie wyższa niż ta, którą podano w VAERS. „Patrząc z perspektywy czasu, szczepionka przeciwko świńskiej grypie została wycofana z rynku, co spowodowało tylko 53 zgony”.

     • Czy znasz może stronkę gdzie można zgłaszać śmiertelne NOPy? W Polsce lub Europie, albo na świecie, ale taką społeczną, nie rządową.
      Ojciec mojego znajomego (~85 lat) zmarł 5 dnia po przyjęciu 2. dawki pfizera. To więcej niż 72 h, ale gdyby podobnych przypadków było więcej, to by miało znaczenie. Sam go widziałem kilka dni przed śmiercią – generalnie normalnie, nieschorowany, tyle, że wiek robi swoje.

 8. Gdyby iwermektyna była droga i nieskuteczna jak remdesivir to może Niedzielski by ją dopuścił. Skoro jest odwrotnie to minister położy się Rejtanem i obroni monopolu big pharmy.

Comments are closed.